1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 30.11.2008, 15:30 h, Stanovi, gledatelja: 1300
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Mate Matić (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Sanja Čalić • nedjelja, 30.11.2008.

Vrlo je malo nedostajalo da se Marin Tomasov na najljepši način oprosti od Stanova, budući da su Zadrani umalo sačuvali sva tri boda na svom terenu, no domaće je slavlje netom prije kraja susreta pokvario Ilija Sivonjić…

Dragan Župan
71'
27
Marko Rašo
90'+1'

Tomislav Jonjić
71'
21
Tomislav Bosec
81'
19
Dario Krišto
90'+2'
Borimir Perković

Po iznimno teškom, blatnjavom i kliskom, terene odigrali su Zadar i Inter dvoboj 17. kola. Zadrani su u prvom dijelu potpuno vladali terenom, no neučinkovitost je postala kronična boljka zadarske momčadi, što joj se ovog puta, kad su im tri boda iznimno mnogo trebala, obilo o glavu. Već u petoj minuti Terkeš je okušao svoj udarac s desnog boka, no vratar Brašnić sigurno je intervenirao, baš kao i devet minuta kasnije kad je ukrotio udarac Ljubičića.

Upravo je Ljubičić bio jedan od glavnih protagonista pri dovođenju domaćih u vodstvo. On je na dodavanje Marune krenuo prema zaprešićkom golu gdje ga je na udaljenosti od 22 metra srušio protivnički igrač, a zarađeni slobodni udarac kojim je gostujući vratar svladan izveo je Marin Tomasov u 22. minuti. Time se Tomasov pogotkom, koji je umalo bio i pobjednički, na vrlo lijep način oprostio od svojih navijača kojima je majicom s natpisom "Ponosan sam što sa Zadranin" pokazao koliko mu Zadar znači.

Već minutu kasnije pokušali su zaprijetiti i gosti iz Zaprešića kad je na dodavanje Gulića za Batarela Pletikosić loptu izbio u korner, a u 25. minuti i Budumir je pokušao svladati Vukovića, no bez uspjeha. Tako su Zadrani na odmor zasluženo otišli s minimalnim vodstvom 1:0.

Igra je u drugom dijelu dodatno živnula, gostujuća se momčad probudila na što je uputio i udarac Gulića u 48. minuti koji je završio pored gola. U 55. su minuti Zadrani imali iznimno izglednu priliku zapečatiti svoju pobjedu kad su se pred Brašnićem sami našli Tomasov i Terkeš, a na Ljubičićevu asistenciju Tomasov je pogodio vratnicu. Minutu kasnije Inter je mogao rezultat dovesti u egal kada je iz neposredne blizine udarac uputio Gulić, no Vuković je bio priseban.

Imali su gosti ponovno vrlo dobru priliku i u 74. minuti, no Jonjićev je udarac iz blizine obranio zadarski vratar, a u 82. minuti s lijevog boka Tomasov nije uspio iskoristiti vrlo dobar ubačaj Suraća. Sve su te promašene prilike Zadru došle na naplatu u 88. minuti kada je Sivonjić iskoristio što se njegov čuvar poskliznuo i poentirao postavivši konačni rezultat (1:1).