Pacersi sredili Lakerse, Ukić odličan

Branimir Korać • srijeda, 03.12.2008.

LA Lakersi upisali su drugi ovosezonski poraz. Na gostovanju kod Pacersa tijesno su poraženi 118:117. Visok poraz upisali su Raptorsi na gostovanju kod Nuggetsa, a Roko Ukić odigrao je svoju najbolju dosadašnju utakmicu ubacivši 13 poena...

Roko Leni Ukić po prvi put je u NBA ligi ubacio dvoznamenkasti broj poena. Na gostovanju kod Denvera Raptorsi su visoko poraženi 132:93, a Ukić je dobio 16 minuta i za to vrijeme ubacio 13 poena (3/9 iz igre, 1/3 trica, 6/6 slobodna) uz dva skoka i asistenciju. Inače, Raptorsi su odigrali katastrofalnu utakmicu. Nuggetsi su se brzo odvojili i prednost konstantno povećavali te su na kraju nanijeli katastrofalan poraz sinoć očajnim gostima. "Najradije bih vikao i vrištao", bijesan je bio nakon susreta trener Raptorsa Sam Mitchell. U njegovoj momčadi nije bilo raspoloženih igrača, Chris Bosh ih je predvodio s 24 poena i 12 skokova dok je Ukić bio drugi strijelac. U domaćem sastavu 24 poena i 14 asistencija upisao je Chauncey Billups, 23 poena i šest skokova Carmelo Anthony, a 19 poena i 11 skokova Nene Hilario.

Pacersi su uoči posljednje četvrtine zaostajali 15 poena za Lakersima i svi su ih već otpisali. Međutim, u sjajnoj posljednjoj četvrtini Danny Granger i Troy Murphy vratili su Pacerse, a Murphy je sa sirenom odbijanac ubacio kroz mrežicu te nanio drugi poraz Lakersima ove sezone 118:117. "Ovo je nevjerojatno. Troy je čudovište pod obručima, uhvatio je toliko skokova i presretan sam što nam je donio pobjedu", govorio je nakon meča Granger. Granger je ubacio 32 poena uz pet asistencija, 21 poen i osam asistencija dodao je T.J. Ford, 16 poena i 17 skokova Troy Murphy te 16 poena i deset skokova Radoslav Nesterovič. Kod Lakersa 28 poena i sedam skokova upisao je Kobe Bryant, a 20 poena i devet skokova Pau Gasol.

Portland nastavlja veliki niz. S petom uzastopnom pobjedom drži drugi omjer na Zapadu, a noćas su stradali New York Knicksi 104:97. U posljednjoj četvrtini preokrenuli su zaostatak i zahvaljujući dužini klupe odjurili su do pobjede. Ponovno ih je predvodio Brandon Roy s 23 poena, šest skokova i pet asistencija, 18 poena dodao je Rudy Fernandez, a 14 skokova Joel Przybilla. Kod Knicksa 23 poena, 13 asistencija i pet skokova upisao je Chris Duhon, a 19 poena i 12 skokova David Lee.

Wizardsi su napokon uspjeli slaviti u gostima i to na gostovanju kod vrlo dobrih New Jersey Netsa 108:88. Netsi nisu bili na onoj razini na kojoj su igrali dosadašnji dio sezone, ali za to zasluge imaju i Wizardsi koji su ih nadigrali i zasluženo svladali. Caron Butler s 22 poena, deset asistencija i pet skokova te Antawn Jamison s 22 poena i osam skokova predvodili su Wizardse, a Devin Harris s 18 poena i Vince Carter sa 16 poena i pet skokova bili su najbolji kod Netsa.

Sixersi su u produžetku nadigrali Bullse 103:95. Mogli su do pobjede i u regularnom dijelu, imali su 17 sekundi za zadnji napad, međutim, Iguodalin pokušaj nije bio precizan. Zato su u produžetku vrlo brzo pobjegli na 99:92 i s lakoćom dovršili posao. Andre Miller predvodio ih je s 28 poena, 25 poena, devet skokova i pet asistencija dodao je Andre Iguodala, a 22 poena i 14 skokova Elton Brand. Kod Bullsa 24 poena uz šest skokova upisao je Derrick Rose, a 18 poena i osam skokova Ben Gordon.

Pistonsi su se oporavili od beskrvne igre i domaćeg poraza od Blazersa te su u gostima iznenadili San Antonio Spurse i svladali ih 89:77. U posljednjoj četvrtini Pistonsi su izgledali sjajno i odnijeli važnu pobjedu. Predvodili su ih Allen Iverson s 19 poena i šest asistencija, Rasheed Wallace s 19 poena i pet skokova te Tayshaun Prince s 15 poena, 12 skokova i pet asistencija. Kod Spursa 23 poena i 13 skokova upisao je Tim Duncan, a 18 poena i pet asistencija Tony Parker.

Dallas je tijekom cijelog susreta zaostajao za Clippersima, bio na rubu poraza gubivši na ulasku u posljednju dionicu 13 razlike, ali onda se pojavio Portorikanac Jose Barea (15 poena i šest asistencija) koji ih je izvukao iz ponora, a zatim i pogodio za pobjedu u posljednjoj minuti. Po učinku Mavse su predvodili Dirk Nowitzki s 29 poena i deset skokova te Jason Terry s 26 poena. Kod Clippersa 27 poena uz deset skokova upisao je Zach Randolph, Al Thornton dodao je 23 poena i devet skokova, a Marcus Camby uhvatio je 15 skokova.

Utah je očekivano slavila kod neuvjerljivog Sacramenta 99:94. Tek u posljednjoj dionici Jazzeri su se uspjeli odvojiti i riješiti utakmicu predvođeni s 15 poena Kylea Korvera, po 14 poena Derona Williamsa i Ronnieja Brewera, 13 poena i 11 skokova Paula Millsapa te 11 skokova Mehmeta Okura. Kod Kingsa 22 poena ubacio je Kevin Martin, a 18 poena uz devet skokova Brad Miller.