11. uzastopna pobjeda Celticsa

Branimir Korać • subota, 06.12.2008.

Boston Celticsi trenutno su momčad u najboljoj formi u NBA ligi. 11. uzastopnu pobjedu ostvarili su svladavši na svom parketu Blazerse. Lakersi su gostovali kod Washingtona i uz dosta muke došli do pobjede...

Orlando je ugostio Oklahomu i u susret ušao pomalo neozbiljno dozvolivši gostima dugo održavanje u "živoj" utakmici. Tek pet minuta prije kraja prvi put je Magic stigao do osjetnije prednosti povevši 90:79. Dwight Howard bio je jedan od rijetkih na visini zadatka od prve minute. Do kraja susreta je skupio 21 poen, šest blokada i čak 23 skoka nakon što je u prvoj četvrtini već imao deset skokova. U pobjedi 98:89 Jameer Nelson dodao je 15 poena i sedam asistencija. Kod poraženih 19 poena, devet skokova i pet asistencija imao je Russell Westbrook, a 16 poena i deset skokova Kevin Durant.

Lakersi su prošli težak put do pobjede kod slabog Washingtona. Slavili su 106:104 u susretu u kojem su uspjeli prokockati 20 poena prednosti i na kraju s domaćinu dozvolili šut za pobjedu. Srećom po njih Caron Butler nije bio precizan na trici i Lakersi odnose pobjedu. Kobe Bryant ubacio je 23 poena uz sedam skokova i sedam asistencija, Andrew Bynum dodao je 19 poena i 10 skokova, a Pau Gasol 17 poena, 10 skokova i šest asistencija. Kod Wizardsa 26 poena i devet skokova upisao je Caron Butler, 18 poena i 12 skokova Andray Blatche te 15 poena i 12 skokova Antawn Jamison.

Indiana je pobjedama protiv Lakersa i Celticsa pokazala kako posjeduje kvalitetu, ali skalp treće momčadi lige u ovom trenutku, Cleveland Cavsa, nisu uzeli. Cavsi su ih svladali 97:73 u susretu koji je svoj rasplet počeo dobivati već u drugoj četvrtini. LeBron James (11 poena, 11 asistencija i osam skokova) nije imao šuterski sjajnu večer, no to Cavse nije zaustavilo na putu do pobjede. Uz raznovrsnog Jamesa predvodili su ih Mo Williams sa 17 poena, Zidrunas Ilgauskas sa 17 poena i osam skokova te Anderson Varejao sa 17 poena i sedam skokova. Kod Pacersa Troy Murphy ubacio je 15 poena uz šest skokova, a Stephen Graham 14 poena.

Netsi nastavljaju s odličnim igrama. Ovaj put su slavili protiv Minnesote 113:84 uz pravilno raspoređene poene, a ne kao što je bio dosad slučaj da su drastično odskakali Carter i Harris. Carter je ponovno bio prvi strijelac Netsa, no ovaj put s tek 18 poena, Harris je dodao 16 poena i pet asistencija, Yi Jianlian 16 poena i pet skokova, Jarvis Hayes 14 poena, Kenyon Dooling 12 poena i pet skokova, a Brook Lopez 11 poena i deset skokova. Kod gostiju 20 poena uz pet asistencija ubacio je Randy Foye, a 17 poena uz 12 skokova Al Jefferson.

Atlanta Hawksi su upali u zamku New York Knicksa i bespotrebno se "raspucavali" i umalo ostali bez pobjede. Ispucali su čak 26 šuteva za tricu koja ih baš i nije služila, pokušavši slijediti Knickse koji su pak ispucali osam više i ubacili 11. U završnici su kod 98:95 Knicksi imali otvorenu tricu za produžetak, ali sa sirenom Al Harrington nije pogodio. Marvin Williams kod pobjednika upisao je 18 poena, a Joe Johnson 17 poena, sedam asistencija i pet skokova. Kod Knicksa 27 poena i sedam skokova imao je Al Harrington dok je David Lee dodao 15 poena i 11 skokova.

Boston Celtcsi lako su se obračunali s Portlandom na putu do 11. pobjede u nizu. Prvo gostovanje Grega Odena u Bostonu nije dobro završilo, vrlo brzo su ga Celticsi napunili osobnim pogreškama i potjerali na klupu. "Još uvijek je dosta 'sirov', ali ima strahovit potencijal. Ako nastavi ovako raditi, samo će sve više napredovati", komentirao je Odena Paul Pierce. Celtici su slavili 93:78, a predvodili su ih Ray Allen s 19 poena, Rajon Rondo sa 16 poena, osam skokova i sedam asistencija, Kevin Garnett s 14 poena i 11 skokova te Kendrick Perkins s 12 poena i 12 skokova. Kod Portlanda LaMarcus Aldridge ubacio je 13 poena koliko je dodao i Travis Outlaw.

Pistonsi s Iversonom nastavljaju s igrama toplo-hladno. Novi poraz uslijedio je protiv Philadelphioje i to na domaćem parketu 96:91. Nije Pistonsima pomoglo niti što su na ulasku u posljednju četvrtinu imali plus devet, u toj dionici Sixersi su im utrpali 38 poena i uzeli pobjedu. Predvodili su ih Andre Miller s 19 poena i šest skokova te Louis Williams sa 16 poena. Kod Pistonsa Richard Hamilton ubacio je 19 poena, a Allen Iverson 17 poena uz sedam asistencija.

Warriorsima je neozbiljna igra i primljeni 131 poen donijelo tek novi poraz. Ovaj put toliko su im uspjeli utrpati Rocketsi koji ne idu baš svaki dan niti preko 100 poena što dovoljno govori o očajnoj obrani kakvu igra Golden State. Yao Ming bio je nezaustavljiv s 33 poena, 14 skokova i pet asistencija, Ron Artest dodao je 28 poena i pet asistencija, a Luis Scola deset skokova. Kod Warriorsa 26 poena uz pet skokova i pet asistencija imao je Stephen Jackson, a 23 poena i deset skokova Corey Maggette.

Raptorsima nije pomogla smjena trenera i novi visoki poraz upisan je u Salt Lake Cityju gdje su Jazzeri bili bolji 114:87. Na poluvremenu su Jazzeri imali plus 16 da bi drugih 24 minute otvorili sa 7:0 i već tu stvorili visoku prednost koja nije bila dostižna za goste. Roko Ukić zadržao je poziciju drugog playmakera i korektno odradio posao. Na svoj rođendan igrao je 17 minuta i ubacio sedam poena (3/4 za dva, 0/2 za tri, 1/3 slobodna) uz dvije asistencije, ukradenu loptu i blokadu. Kod Jazzera najbolji su bili Mehmet Okur s 21 poenom i pet skokova te Paul Millsap sa 17 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Kod Raptorsa Chris Bosh ubacio je 18 poena uz 11 skokova, a Joey Graham 13 poena uz pet skokova.