Noć Wadea, Spursa, Nuggetsa i Cavsa

Branimir Korać • nedjelja, 07.12.2008.

Noćas igrani NBA susreti donijeli su očekivane pobjede favorita. Miami je nanio već 19 poraz Oklahomi uz odličnu igru Wadea, Spursi su s plus 35 peegazili Wariorse, Nuggetsi s tek nešto manje razlike Kingse, a Cavsi su slavili osmi put u nizu, ovaj put protiv Bobcatsa...

Oklahoma iz utakmice u utakmicu potvrđuje kako je najlošija momčad lige. Već su na omjeru 2-19, a ovaj put svladani su na gostovanju u Miamiju 105:99. S druge strane Miami je napokon ušao u svojevrstan niz, ubilježivši treću uzastopnu pobjedu. Dwyane Wade imao je sjajnu večer ubacivši 38 poena uz sedam asistencija, Udonis Haslem dodao je 15 poena i 14 skokova, a Shawn Marion 15 poena i 12 skokova. Kod Thundera 30 poena i sedam skokova upisao je Russell Westbrook, Jeff Green dodao je 21 poen i devet skokova.

Cavsi su posramili Bobcatse svladavši ih 94:74. Nije sramota u samom porazu ili razlici, već u onom što se događalo na parketu. Prvu četvrtinu Bobcatsi su završili s tek dva poena, a već na poluvremenu je bilo 55:35. LeBron James u prvih 24 minute već je bio na granici 20 poena da bi do kraja susreta došao do 25 poena, a najveću pomoć imao je u Gibsonu koji je dodao 22 poena. Kod Bobcatsa 17 poena upisao je D.J. Augustin, a 15 Richard Felton.

Washington je večer ranije mučio Lakerse da bi relativno lagano noćas pali protiv Bullsa. 117:110 slavili su Bullsi u susretu u kojem su gosti tek u posljednjoj četvrtini zaigrali nešto bolje, no ipak nedovoljno da bi zaprijetili. U toj dionici ubacili su čak 37 poena i spustili se na konačnih minus sedam. Bullse su predvodili Luol Deng s 26 poena i Larry Hughes s 24 poena, a kod Wizardsa istaknuli su se Caron Butler s 27 poena i Antawn Jamison s 23 poena i 12 skokova.

Jose Barea još je jednom bio čovjek odluke kod Mavsa. Još jedno njegovo poentiranje u samoj završnici susreta Mavsima je donijelo pobjedu, noćas protiv Hawksa 100:98. U trećoj četvrtini Mavericksi su vodili s 19 poena viška i sve to prokockali te na kraju spašavali pobjedu. Barea je bio sjajan s 22 poena, a odličan je bio i Nowitzki koji je dodao 24 poena i 11 skokova. Kod Hawksa Joe Johnson je ubacio 32 poena, a Mike Bibby 21.

Katastrofalan poraz Warriorsima nanijeli su i Spursi koji su ih dobili s visokih 123:88. Još jedna predstava Warriorsa u kojoj se na obranu nije obraćala pozornost protiv ovakvog protivnika mogla je završiti jedino visokim porazom. Greg Popovich dao je priliku svim igračima, a oni iz prve petorke igrali su tek 20-ak minuta. Tim Duncan ubacio je 20 poena uz 12 skokova, a Tony Parker 17 poena uz osam asistencija. Kod Warriorsa Brendan Wright ubacio je 13 poena uz šest skokova.

Visok poraz upisao je i Sacramento protiv Denvera. Oni su ugostili Nuggetse koji su već u prvoj četvrtini bili na 20 poena viška i bilo je samo upitno s kolikom će prednosti slaviti. Chauncey Billups s 24 poena predvodio je Denver, a John Salmons s 22 Sacramento.

Amare Stoudamire odigrao je sjajnu utakmicu protiv Utaha i najzaslužniji je za pobjedu 106:104. Ubacio je 22 poena i uhvatio čak 20 skokova od čega čak 11 u napadu te bio jedan od najboljih igrača večeri u ligi. Kod Sunsa slijedio ga je O'Neal s 15 poena i 10 skokova, a kod Jazza najbolji su bili Paul Millsap s 20 poena i 12 skokova te Deron Williams s 15 poena i 15 dodavanja.