Prekinut niz Cavsa, Nowitzki briljirao

Branimir Korać, Goran Markuš • nedjelja, 14.12.2008.

Niz Cleveland Cavaliersa zaustavljen je na 11 pobjeda. 12. prepreka bili su Hawksi koji su u Atlanti, unatoč odličnoj igri LeBrona Jamesa, slavili 97:92. Sjajnu utakmicu odigrao je i Dirk Nowitzki koji je s 46 poena prevodio Dallas u tijesnoj pobjedi protiv Oklahome...

Veliki pobjednički niz Cavsa prekinut je u Atlanti. Hawksi su pobijedili 97:92 i spriječili Cavse da upišu i 12. uzastopnu pobjedu. "Ne možeš pobijediti u svakoj utakmici, nismo niti mislili da ćemo dobiti svaku narednu i završiti s omjerom 79-3. Došli smo igrati i tako ulazimo u svaku utakmicu, a u svakoj utakmici je sve moguće", kazao je nakon susreta LeBron James čijih 33 poena, devet asistencija i šest skokova nije bilo dovoljno.

Pratio ga je tek Mo Williams s 26 poena i to je bilo nedovoljno. Kod pobjednika prvo ime bio je Mike Bibby s 24 poena, šest skokova i pet asistencija koji je nakon susreta poručio: "Nisam došao gledati LeBrona nego igrati košarku i pobijediti." Tako je i bilo. Uz njega istaknuo se i Marvin Williams s 19 poena i sedam skokova.

Pistonsi su spojili dvije pobjede, a druga je stigla na gostovanju kod Bobcatsa koji su svladani 90:86. Uoči posljednje četvrtine prednost Detroita iznosila je 78:56 i činilo se kako je sve riješeno, međutim na kraju su domaćini smanjili na malih minus četiri i umalo došli do velikog preokreta. Kod Pistonsa najbolji su bili Allen Iverson s 20 poena i Rodney Stuckey s 13 poena, deset asistencija i pet skokova. Kod Bobcatsa najefikasnijima su se pokazali Gerald Wallace (22 poena, 9 skokova) i Dj Augustin (18 poena).

Večeras uistinu odlična Oklahoma na leđima Kevina Duranta (22 poena, 8 skokova) i Jeffa Greena (25 poena, 5 skokova) bolje otvara susret i nakon uvodnih 12 minuta ima solidnih pet poena razlike koje Dallas naganja do same završnici.

Razlog takve neefikasnosti kod Mavericksa je potpuno zakazivanje napada koji je bez večeras uistinu fantastičnog Dirka Nowitzkog (46 poena, 8 skokova) i Jasona Terrya (28 poena, 6 asistencija) zabio svega 29 poena."Bila je to uistinu ružna utakmica. Dopustili smo da povedu što se kasnije pokazalo ogromnom grešku i trebali smo se uistinu namučiti da bi osigurali novu pobjedu", izjavio je Nowitzki.

Ponovno fantastičan Zach Randolph (30 poena, 13 skokova) po prvi puta ove sezone osigurao je drugu uzastopnu pobjedu Clippersa. Izuzev malog pada u drugoj četvrtini domaćini su se pokazali kao vrlo mirna i stabilna momčad, a Yao Ming (24 poena, 13 skokova) i Tracy McGrady (19 poena, 5 skokova) sami jednostavno ništa nisu mogli. Izuzev Randolpha odlična predstava je i iza Ala Thorntona (26 poena, 4 skoka) te Marcusa Cambya (12 poena, 13 skokova).

Napadački orijentirani Knicksi uistinu fantastično otvaraju susret i tijekom uvodnih 12 minuta zabijaju velikih 43 poena, a ogromnih +24 na poluvremenu bilo je i više nego dovoljno za mirniji završetak susreta. Uvjerljivo najbolji igrač na terenu bio je Al Harrington (33 poena, 6 skokova) koji se nakon odlaska iz Golden Statea doslovno preporodio dok je poraženih Kingsa sa tek 14 poena predvodio John Salmons.