Za Celticse lijek ne postoji

Branimir Korać • utorak, 16.12.2008.

Boston Celticsi nastavljaju s velikim pobjedničkim nizom. Noćas su upisali 15. uzastopnu pobjedu svladavši Utah Jazz...

Boston na putu obrane naslova NBA prvaka gazi sve pred sobom. Noćas su "stradali" Jazzeri koji su poraženi 100:91. Utah je pružio dobar otpor, ali nije bilo dovoljno za pobjedu, Boston je u drugom poluvremenu bio predobar. U završnih pet i pol minuta Jazzeri su pritisnuli Celticse, ali tada je na scenu stupio Rajon Rondo koji do kraja susreta ubacuje 12 poena i osigurava Bostonu pobjedu. Susret je završio s 25 poena (najviše u karijeri), devet skokova i osam asistencija, Kevin Garnett dodao je 19 poena i deset skokova, a Kendrick Perkins 15 poena i 14 skokova. Kod Jazzera Paul Millsap upisao je 32 poena i deset skokova u utakmici karijere dok je 15 poena i sedam asistencija dodao Deron Williams.

Vince Carter u prošloj utakmici protiv Toronto Raptorsa odigrao je katastrofalno šutiravši iz igre 0-13. Međutim, noćas je bio inspiriran i ostvario double-double u pobjedi Netsa 94:87. Uoči posljednje dionice imali su Raptorsi plus sedam, ali nisu sačuvali prednost, odlično je završnicu odradio Devin Harris koji je 16 poena ubacio u tih završnih 12 minuta. Utakmicu karijere kod Netsa odigrao je rookie Ryan Anderson koji je ubacio 21 poen uz devet skokova, Carter je dodao 20 poena, deset skokova i pet asistencija, a Harris 20 poena, sedam skokova i pet asistencija. Kod Raptorsa 17 poena i devet skokova ubacio je Chris Bosh, a 17 poena Jason Kapono. Roko Ukić igrao je devet minuta i ubacio dva poena (1/3) uz dvije asistencije.

Atlanta Hawksi teškom su mukom stigli do domaće pobjede protiv slabih Charlotte Bobcatsa. Hawksi su slavili 83:79 u teškom susretu u kojem su prvi put poveli tek u posljednjoj četvrtini. Charlotte tako ostaje s problemima, ovo im je sedmi poraz u nizu, no dobra vijest po njih je ipak brza prilagodba i utjecaj na igru Borisa Diawa koji im je bio prvo ime s 25 poena. Gerald Wallace dodao je 11 poena i deset skokova, a Emeka Okafor deset poena i 11 skokova. Kod Hawksa Joe Johnson bio je najbolji s 28 poena, osam asistencija i pet skokova, a Al Horford dodao je 12 poena, 14 skokova i pet asistencija.

U dvoboju dvije momčadi koje su u odličnoj formi pobjedu su odnijeli Denver Nuggetsi. Nuggetsi od razmjene u kojoj im se priključio Chauncey Billups igraju sjajno, a noćas su svladali Dallas Maverickse koji su u posljednjih 12 susreta ubilježili tek jedan poraz. Ovdje su loše šutirali iz igre i upisali poraz 98:88. J.R. Smith s klupe je ubacio 25 poena, Carmelo Anthony dodao je 23 poena i osam skokova, a Kenyon Martin deset skokova. Kod Dallasa Dirk Nowitzki imao je 27 poena i deset skokova, Jason Terry 19 poena, a Erick Dampier 15 skokova.

Mike D'Antoni vratio se u Phoenix i upisao poraz sa svojom novom momčadi New York Knicksima. Knicksi su prezentirali run & gun igru u pravom smislu riječi, šutirali za tricu užasnih 5/37, no unatoč tome tek u zadnjoj minuti Sunsi su nakon trice Stevea Nasha mogli reći kako su pobijedili. Nash je bio standardno odličan, ubacio je 21 poen uz šest skokova i asistencija, Shaquille O'Neal dodao je 23 poena i 12 skokova, a Amare Stoudamire 21 poen i 14 skokova. Kod Knicksa 27 poena uz devet skokova i pet asistencija imao je Nate Robinson, 24 poena i sedam skokova Al Harrington te 15 poena i 12 skokova David Lee.

Orlando je odličnim izdanjima Jameera Nelsona i Marcina Gortata nadomjestio izostanak Dwighta Howarda i na gostovanju svladao Golden State Warriorse 109:98. Nelson je ubacio čak 23 od 32 poena (career high) u drugom poluvremenu dok je Gortat odigrao najbolju utakmicu u NBA karijeri ubacivši 16 poena uz 13 skokova. Rashard Lewis je pomogao s 21 poenom, osam skokova i pet asistencija, a Tony Battie s 12 skokova. Kod Warriorsa 23 poena uz devet skokova upisao je Andris Biedrins, 19 poena (najviše u karijeri) uz šest asistencija Marco Belinelli te Kelenna Azubuike deset skokova.