Boston i dalje broji, Lakersi stali

Branimir Korać • subota, 20.12.2008.

Neki nizovi noćas su nastavljeni dok je nekima došao kraj. 17. uzastopnu pobjedu upisao je Boston koji je ovaj put pregazio Bullse dok su zaustavljeni Lakersi na gostovanju kod Miamija. Niz poraza prekinula je Oklahoma svladavši Ukićeve Raptorse...

Boston Celticsi su doslovno nezadrživi ove sezone. 17. uzastopnu pobjedu upisali su u svojoj dvorani svladavši Chicago Bullse 126:108 i došli su u priliku sutra protiv New Yorka pobjedom izjednačiti klupski rekord od 18 pobjeda u nizu. Chicago je izdržao kratko, prvo poluvrijeme bio je još koliko-toliko ravnopravan, ali u drugom se njegova igra raspala i Boston je lako slavio. Ray Allen upisao je 27 poena i pet asistencija, Kendrick Perkins dodao je 25 poena i osam skokova, a Rajon Rondo 15 asistencija. Kod gostiju Luol Deng upisao je 19 poena i sedam skokova, a Andres Nocioni 16 poena i šest skokova.

Razmjena Kidd-Harris možda je u prvom trenutku izgledala sjajno za Maverickse, međutim, sada su sretniji Netsi. Harris igra najbolju košarku u životu ove sezone, a noćas je Mavse doslovno uništio. New Jersey je slavio 121:97, a upravo Harris bio je junak večeri. "Osjećaji su bili jaki, uvijek je tako kada igrate protiv svog bivšeg kluba, ali potisnuo sam ih i mislio samo na pobjedu. Samo nam je ona bila važna", govorio je nakon meča Devin Harris koji je ubacio 41 poen uz 13 asistencija, Vince Carter dodao je 34 poena uz deset skokova i šest asistencija, a Yi Jianlian 16 poena i deset skokova. Kod Mavsa 24 poena i šest skokova imao je Dirk Nowitzki, a 23 poena i šest skokova Jason Terry.

Hawksi i dalje pokazuju kako su izuzetno jaki na svom parketu. Noćas su svladali Golden State 115:99 i pokazali nezadovoljstvo igrom smatravši kako su trebali lakše i uvjerljivije slaviti. Pobjeda je osigurana tek na startu posljednje dionice serijom 13:2 protiv slabašnog protivnika koji na gostovanju nastavlja s lošim igrama. Hawkse su predvodili Marvin Williams s 22 poena i devet skokova te Flip Murray s 20 poena. Kod Warriorsa ostvario je učinak karijere s 27 poena i šest asistencija, a Andris Biedrins dodao je 14 poena, 15 skokova i šest asistencija.

Dwyane Wade dobio je veliku bitku s Kobeom Bryantom i nanio Lakersima četvrti ovosezonski poraz. U dramatičnom susretu Lakersi su gubili uoči posljednje dionice 12 poena zaostatka, međutim došli su u priliku izboriti barem produžetak. Prema očekivanjima zadnja lopta bila je Bryantova, ali za Lakerse nesretno je "iscurila" i Miami je započeo s velikim slavljem. Wade je bio prvo ime susreta s 35 poena i šest skokova, Daequan Cook kod Miamija dodao je 14 poena. U sastavu Lakersa Bryant je upisao 28 poena, a Pau Gasol 13 poena i 11 skokova.

Raptorsi su na gostovanju poraženi od Oklahome 91:83 čime je Thunder prekinuo niz poraza i došao tek do treće ovosezonske pobjede. Nisu u Torontu imali rješenja za Kevina Duranta koji je bio ključni igrač u pobjedi Oklahome dok je tek Chris Bosh nešto više pružio u njihovim redovima. Roko Leni Ukić dobio je skromnu minutažu, Josea Calderona odmarao je nešto manje od osam minuta i za to vrijeme upisao dva skoka i asistenciju ostavši bez poena uz promašenu tricu. Bosh je bio najbolji kod Raptorsa s 22 poena i 16 skokova dok je Andrea Bargnani dodao 16 poena i pet skokova. Kod Thundera 24 poena i osam skokova imao je Durant, 19 poena i osam asistencija Russell Westbrook te deset skokova Desmond Mason.

Dramatično je bilo u Detroitu gdje su Jazzeri slavili nakon dva produžetka 120:114. Susret je odlučen kada su se igrači Pistonsa napunili osobnim pogreškama i na taj način omogućili Utahu lakši posao. Dvije sekunde prije isteka 48. minute Deron Williams doveo je Jazzere u vodstvo, ali sa sirenom Rip Hamilton poravnava na 98:98 i odvodi utakmicu u produžetak. U produžetku je Detroit imao napad za pobjedu kod 106:106 26 sekundi do kraja, međutim trica Stuckeya nije ušla. Vrlo brzo Pistonsi ostaju bez Wallacea, Stuckeya i Hamilton zbog šest osobnih pogrešaka i tu gube utakmicu. 40 sekundi prije kraja drugog produžetka tricu je ubacio Korver, s druge strane nije precizan bio Herrmann i Utah odnosi pobjedu. Jazzere su predvodili Deron Williams s 29 poena i osam asistencija, Mehmet Okur s 26 poena i 12 skokova te Paul Millsap s 24 poena i 13 skokova. Kod Pistonsa Allen Iverson upisao je 38 poena, sedam asistencija i pet skokova, a Richard Hamilton 30 poena i šest skokova.

Houston je očekivano bez veće muke nadigrao Sacramento slavivši 107:96. Slabašni Kingsi odigrali su koliko su mogli, no nadmoć Rocketsa, posebno u reketu, bila je velika. Predvodili su ih Yao Ming s 30 poena i šest skokova te Luis Scola s 23 poena i deset skokova. Kod Kingsa 26 poena upisao je John Salmons, a 17 poena i 11 skokova Brad Miller.

Cavsi su vrlo brzo dali do znanja Nuggetsima kako su bolja momčad pa čak i na gostovanju. Već prva četvrtina završena je s visokih plus 16 za Cavse, a kada su na otvaranju drugog poluvremena pobjegli na plus 20, sve je bilo jasno. Na kraju su Cavsi slavili 105:88 na neugodnom gostovanju i tako stigli do omjera 22-4. LeBron James bio je prvo ime susreta s 33 poena, deset skokova i osam asistencija, 23 poena i šest skokova dodao je Zidrunas Ilgauskas. Kod Nuggetsa 16 poena upisao je Chauncey Billups, 13 Carmelo Anthony, a deset skokova Chris Anderson.