Lakersima drugi u nizu, Crawfordova noć

Branimir Korać • nedjelja, 21.12.2008.

Izuzetno uzbudljivo bilo je noćas u NBA ligi. Los Angeles Lakersi upisali su drugi uzastopni poraz, ovaj put bolji je bio Orlando, a u pobjedi Warriorsa protiv Bobcatsa briljirao je Jamal Crawford s 50 poena...

Lakersi su upisali drugi poraz u nizu i drugi na sličan način. Ponovno je Kobe Bryant bio na šutu za produžetak, ali ponovno je obrana dobro postavljena i lopta nije ušla. Orlando je slavio 106:103 pokazavši kako pobjede ove sezone nisu bile slučajnost. U završnici susreta odlično su odigrali Jameer Nelson i Dwight Howard što je bilo dovoljno za pobjedu. "Dvije utakmice koje sam propustio zbog problema s koljenom, dobro su došle i meni i momčadi. Meni da se odmorim, a momčadi da shvati kako može pobjeđivati i bez mene", komentirao je nakon meča Howard. Jameer Nelson predvodio je u ovoj pobjedi Orlando s 27 poena i pet asistencija, Rashard Lewis dodao je 22 poena i pet skokova, a Dwight Howard 18 poena i 12 skokova. Lakersima nije pomoglo niti 41 poen i osam skokova Kobea Bryanta, niti 27 poena i pet skokova Dereka Fishera.

Golden State Warriorsi stigli su do osme ovosezonske pobjede, a najveće zasluge za to idu Jamalu Crawfordu. Ovaj odlični šuter susret je završio s čak 50 poena i pet asistencija i bio prava noćna mora za obranu Bobcatsa koji nisu imali baš nikakvo rješenje. "Imao sam osjećaj da mogu pogoditi baš sve što poželim", kazao je kasnije Crawford, a tijekom meča najbolje su to osjetili Raja Bell i Raymond Felton koji mu nisu mogli baš ništa. U pobjedi Warriorsa 110:103 uz Crawforda istaknut je bio i Kelenna Azubuike s 21 poenom i 13 skokova. U sastavu Bobcatsa 26 poena ubacio je Gerald Wallace, 21 poen uz šest skokova Raja Bell, 12 poena uz 13 skokova Emeka Okafor te 11 poena uz deset skokova i šest asistencija Boris Diaw.

Iako značajno oslabljeni neigranjem Murphyja, Danielsa i Grangera, Pacersi su na gostovanju svladali Philadelphiju 95:94. Pobjedu Pacersima donio je ubačajem 3.9 sekundi prije kraja susreta T.J. Ford koji ih je ujedno i predvodio s 25 poena, šest skokova i pet ukradenih lopti. 12 poena i osam asistencija dodao je Jarret Jack, a deset skokova Jeff Foster. Kod Sixersa 26 poena, šest skokova i šest asistencija upisao je Andre Iguodala, Andre Miller završio je s triple doubleom 14 poena, 12 asistencija i deset skokova dok je Samuel Dalembert dodao 11 poena, 14 skokova i pet blokada.

Očajan niz nastavili su Timberwolvesi koji su upisali i 12. uzastopni poraz. Ovaj put svladali su ih Houston Rocketsi unatoč odličnoj večeri Ala Jeffersona. Imali su Rocketsi i 18 poena prednosti tijekom susreta da bi u završnici Wolvesi smanjili na svega tri poena zaostatka. Ipak, bliže nisu mogli i Houston na kraju slavi 109:102. Tracy McGrady ubacio je 23 poena uz pet skokova i asistencija, Aaron Brooks dodao je 18 poena, deset skokova i pet asistencija, a Chuck Hayes dodao je deset skokova. Kod Wolvesa Jefferson je ubacio 34 poena uz 13 skokova, a Randy Foye dodao je 24 poena i šest skokova.

New Jersey i Miami ušli su u sjajnom raspoloženju u međusobni dvoboj.Heat je zaustavio Lakerse, a Netsi su uništili Maverickse i potvrdili dobru formu. U borbi izvrsnih pojedinaca pobjedu je na kraju odnio Miami koji je imao Dwyanea Wadea u najboljem izdanju. Wade je ubacio 43 poena uz pet asistencija, a 17 poena dodao je Daequan Cook. Kod Netsa 22 poena uz 13 skokova i pet blokada upisao je Brook Lopez, a 21 poen i devet asistencija Devin Harris.

Sacramento je protiv Hornetsa izdržao jedno poluvrijeme. Već na startu drugog poluvremena New Orleans je započeo bijeg te je na kraju otišao do pobjede 99:90. Chris Paul je odigrao najbolju utakmicu ove sezone upisavši 34 poena, devet asistencija i osam ukradenih lopti dok mu je pomagao James Posey još jednom odličnom predstavom s klupe s ubačenih 19 poena. Kod Kingsa ponovno je John Salmons bio iznad ostalih s 26 poena i sedam asistencija, Francisco Garcia dodao je 16 poena, a Jason Thompson deset skokova.

Velike najave Raptorsa s početka sezone u ovom trenutku izgledaju kao utopija. Loš niz Raptorsi su nastavili porazom od San Antonija 107:97 u susretu u kojem i nisu imali previše šanse. Najviše su se približili tri minute prije kraja treće četvrtine kada su smanjili na 73:69 nakon čega su Spursi brzo odmaknuli i kontrolirali situaciju. Tony Parker bio je nezadrživ s 24 poena, deset asistencija i osam skokova, Tim Duncan dodao je 19 poena i sedam skokova, a Kurt Thomas 12 skokova. Kod Raptorsa 24 poena i deset skokova imao je Jermaine O'Neal, a 17 poena i deset skokova Chris Bosh. Roko Leni Ukić igrao je tek pet minuta i ubacio dva poena (0/1, 2/2 slobodna).

Veliku pobjedu upisao je Chicago koji je nadigrao Jazzere i slavio 106:98. Derrick Rose pokazao je još jednom zašto je izabran prvi na draftu, stvarao je ogromne probleme Deronu Williamsu, posebice u zadnjoj četvrtini u kojoj je ubacio deset poena. Rose je susret završio s 24 poena i pet skokova dok je Ben Gordon s 26 bio najefikasniji kod Bullsa. U sastavu Utaha 23 poena i 13 skokova imao je Mehmet Okur, a 22 poena i deset skokova Paul Millsap.

Steve Nash odveo je Sunse do vrijedne pobjede protiv Nuggetsa 108:101. Nash je u završne tri minute ubacio osam poena u nizu i osigurao pobjedu svojoj momčadi. Susret je završio sa 16 poena i 11 asistencija, a Amare Stoudamire dodao je 27 poena i deset skokova. Kod Nuggetsa 23 poena ubacio je J.R. Smith, a 20 poena uz 15 skokova Nene Hilario.