LeBronu uništen rođendan

Goran Markuš • srijeda, 31.12.2008.

Iako je sam LeBron Jamesa za svoj rođendan zabio velikih 38 poena Heat je bio taj koji je poučen nedavnim susretom odigrao pametnu utakmicu i upisao novu pobjedu. Iznenađenja nije nedostajalo niti na ostalim jučerašnjim NBA susretima, a novi porazi Spursa i Celticsa svakako spadaju u highlight večeri...

Već treću uzastopnu NBA sezonu LeBron James (38 poena, 7 asistencija) neće svoj rođendan pamtiti kao uspješan. Iako je bio uvjerljivo glavna zvijezda večeri James i društvo poraženo je od Heata koji se tako na najbolji način osvetio za poraz od prije dva dana.

Na leđima večeras sjajnih Dwyanea Wadea (21 poen, 5 skokova, 12 asistencija) i Maria Chalmersa (21 poen, 8 asistencija) Miami bolje otvara susret i nakon uvodnih 12 minuta ima +7 koji rastu na i više nego respektabilnih +16 do poluvremena što je ujedno i najveći deficit Cavsa u tekućoj sezoni.

Međutim, u nastavku se budi James i uz pomoć Delontea Westa (20 poena) do 39. minute smanjuje razliku na minimalan jedan poen. Nažalost, barem po goste, nakon povratka s kratkog predaha domaćini u naredne četiri minute rade 16:3 seriju čime osiguravaju veliku 17. ovosezonsku pobjedu.

Čak i bez svojeg ponajboljeg igrača, Brandona Roya koji zbog ozljede tetive koljena nije izašao na teren, Trail Blazersi su uspjeli upisati jubilarnu 20. ovosezonsku pobjedu nanijevši i treći poraz Celticsima u posljednja četiri susreta.

Kratki osvrt na susret Portland - Boston

Iako trojka Paul Pierce (28 poena, 5 skokova) - Kevin Garnett (17 poena, 8 skokova) - Ray Allen (12 poena) fantastično otvara susret i do poluvremena bježi na velikih +15 u nastavku ih šut u potpunosti napušta (Allen ne postiže više niti poena) što su domaćini mudro iskoristili i ponajviše zahvaljujući Steveu Blakeu (21 poen), LaMarcusu Aldridgeu (20 poena, 7 skokova) i adutu s klupe, Travisu Outlawu preokrenuli rezultat u svoju korist.

Veliku pobjedu upisali su i Bucksi i to na gostovanju kod sjajnih Spursa prekinuvši njihovu seriju od pet uzastopnih pobjeda. Bila je to vrlo neizvjesna utakmica u kojoj su Michael Redd (25 poena, 10 skokova) i Andrew Bogut (20 poena, 14 skokova) odigrali ključnu ulogu, a 21 poen, pet skokova i šest asistencija Lukea Ridnoura zasigurno je pripomoglo.

Nakon uvodnih -5 Tony Parker (19 poena, 10 asistencija) i društvo smanjuje zaostatak na samo dva poena uoči poluvremena. Iako Bucksi povećavaju vodstvo i u posljednju četvrtinu ulaze sa šest poena prednosti ponajviše zahvaljujući Michaelu Finleyju (20 poena) domaćini se približavaju i samo tri sekunde prije kraja kod rezultata 98:100 Tim Duncan (22 poena, 6 skokova) ima šansu za polaganje. Međutim, lopta izlazi van i Milwaukee odnosi veliku 15. ovosezonsku pobjedu.

Sjajan Wilson Chandler zabio je sedam od svojih 19 poena u posljednje četiri minute za novu, vrlo važnu gostujuću pobjedu New Yorka koji je tako prekinuo crni niz od pet uzastopnih poraza. Charlotte se dugo držala pruživši odličan otpor gostima iz "velikog grada", no David Lee (13 poena, 16 skokova) i društvo nije imalo namjeru uzeti već ponuđeno. Sa 21 poenom i šest skokova Gerald Wallace je predvodio Bobcatse, a vrijedi spomenuti i Borisa Diawa (20 poena, 6 skokova) te Emeku Okafora koji je uz 13 poena upisao i velikih 15 skokova.