Karlu 900. pobjeda, Ukić i dalje ne igra

Branimir Korać • četvrtak, 01.01.2009.

U posljednjim satima 2008. godine u NBA ligi igrano je šest utakmica. Roko Leni Ukić nije imao radnu večer, njegovi Raptorsi su igrali i izgubili od Nuggetsa, no Roko je sve to promatrao s klupe...

Velika večer za Denver Nuggetse i njihovog trenera Georgea Karla. Karl na najbolji mogući način ulazi u 2009. godinu, jubilarnom 900. pobjedom i to na Silvestrovo u gostima kod Toronta. Raptorsi su nastupili bez Jermainea O'Neala, ali ponovno i bez Roka Lenija Ukića koji je prosjedio cijelu utakmicu na klupi. Loša vijest po Roka je solidna predstava Willieja Solomona koja našeg košarkaša dodatno udaljava od pozicije drugog playmakera i u narednom susretu. Raspucane Nuggetse u ovom susretu predvodili su Nene Hilario s 21 poenom i sedam skokova, Carmelo Anthony s 20 poena i pet skokova te Chris Andersen s po deset poena i deset skokova. Kod Raptorsa Andrea Bargnani ubacio je 26 poena uz šest skokova, Chris Bosh 24 poena uz 11 skokova, a Jose Calderon 18 poena uz 11 asistencija i pet skokova.

Orlando je na gostovanju u Chicagu sve završio u prvom poluvremenu. Bilo je to razdoblje za domaćina kao u noćnoj mori, Magic je igrao sjajno, a posebno Rashard Lewis koji je već tada došao do 18 poena. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Orlanda 65:38, a Bullsi su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli koliko-toliko smanjiti ogroman zaostatak. U pobjedničkom sastavu Lewis je ubacio 21 poen uz sedam skokova, a Dwight Howard dodao je 15 poena i 14 skokova. Kod poraženih Joakim Noah ubacio je 19 poena uz 11 skokova, a Ben Gordon dodao je 11 poena.

Problemi po Detroit se nastavljaju, no unatoč tome Pistonsi pobjeđuju. Noćas su zaigrali bez Ripa Hamiltona i Antonija McDyessa protiv Netsa da bi u prvom poluvremenu zbog ozljede igru napustio i Rasheed Wallace. Ipak pomogao im je djelomično i Vince Carter koji je zbog svađe sa sucem isključen u prvom poluvremenu i tako ostavio svoju momčad na cjedilu. Pistonsi su obranom dobili utakmicu i slavili 83:75 predvođeni s 19 poena Allena Iversona i 16 poena Tayshauna Princea. Kod Netsa Brook Lopez ubacio je 23 poena uz 12 skokova, a Devin Harris 19 poena uz devet asistencija.

Houston se dosta mučio s Milwaukeejem, no na kraju je slavio 85:81 zahvaljujući Yao Mingu (22 poena, deset skokova) i Luisu Scoli (11 poena i deset skokova). Michael Redd s 20 poena i Luke Ridnour s 11 poena i isto toliko asistencija predvodili su Buckse. Četvrtu ovosezonsku pobjedu upisala je Oklahoma, a porazili su Warriorse uz 25 poena, deset skokova i šest asistencija Kevina Duranta. Andre Iguodala s 28 poena vodio je Philadelphiju do pobjede kod Clippersa.