Noć u kojoj sve ulazi

Goran Markuš • nedjelja, 04.01.2009.

Novih sedam NBA susreta je iza nas, a na apsolutno svakom barem je jedna ekipa prošla troznamenkastu granicu. Ipak, najviše, čak 239 poena, zabijeno je u ogledu Indiane i Sacramenta u kojem su čak dvojica igrača zabila više od ogromnih 30 poena...

Kada u prvom poluvremenu padne 135 poena znate da nekoga zaista "ide". Upravo tako započeo je susret između Indiane i Sacramenta, a "velika imena" su bila Kevin Martin (45 poena, 6 asistencija) i Danny Granger (35 poena, 6 skokova, 4 asistencije).

Koš za koš igralo se gotovo cijeli susret stoga je sama završnica ponovno odlučivala. Iako mu je efikasnost bila niža od one kolege iz Sacramenta Granger je pogodio kada je to uistinu trebalo - u posljednjoj četvrtini. Pogodivši čak 13 poena u tih posljednjih 12 minuta, uključujući i svih šest slobodnih bacanja u zadnjih 90 sekundi, Granger se još jednom prometnuo u junaka svoje momčadi osiguravši im i 12. ovosezonsku pobjedu.

Nakon sinoćnje tijesne pobjede nad Atlantom Netsi niti večeras nisu izbjegli produžetke, no ovog puta nisu bili iste sreće. Zahvaljujući fantastičnoj timskoj igri tijekom uvodnih 12 minuta gosti su uspjeli pobjeći na i više nego solidnih +13, međutim manje poznati dvojac Michael Beasley (17 poena, 7 skokova) - Yakhouba Diawara (19 poena, 5 skokova) do poluvremena Heat približava na ipak prihvatljivijih -8.

Tada se budi i zvijezda domaćina, Dwyane Wade (29 poena, 8 skokova, 6 asistencija, 4 bloka) koji svoj vrhunac dostiže upravo u onih pet minuta prve nadoknade kada zakucavanjima i čak trima blokadama potpuno razbija Netse koji doma odlaze pognute glave. Uz uvijek prisutnog Vincea Cartera (20 poena, 9 skokova, 6 asistencija) New Jersey je danas predvodio i Keyon Dooling zabivši 23 poena uz 5 skokova i 7 asistencija).

Atlanta Hawks - Houston Rockets

Nakon uvodnih ogromnih +23 i Spursi su pobjedu morali tražiti u posljednjim sekundama. Na njihovu sreću Tony Parker (15 poena, 10 asistencija) je bio na visini zadatka i nakon skoka u napadu pogodio je za konačnih 108:106. Uz Parkera kod Spursa svakako moramo spomenuti Tima Duncana koji je sa 26 poena i 12 skokova predvodio svoju momčad. Na drugoj strani parketa uvjerljivo najefikasniji dvojac bio je Andre Miller (28 poena, 6 skokova) - Andre Iguodala (25 poena, 8 skokova, 8 asistencija).

Sličnu situaciju imali smo i u Denveru gdje su domaćini izvlačili pobjedu nakon ogromnih +18 na poluvremenu. Čovjek odluke ponovno je bio Carmelo Anthony (22 poena, 7 skokova, 4 asistencije) koji je istu zadaću obavio i sinoć protiv Thundera: "Bio je to još jedan dan u uredu."

Ubacivši odličnih 30 poena uz 11 skokova New Orleans, kojemu je prekinuti niz od četiri uzastopne pobjede, predvodio je uvijek sjajan Chris Paul, a slijedi ga David West sa 21 poenom i osam skokova.