Ponovno odlični Ukić ostao kratak

Goran Markuš • utorak, 06.01.2009.

Velikom 13:0 serijom Milwaukee Bucksi su u posljednji čas, bez svojeg ponajboljeg australskog igrača hrvatskih korijena, Andrewa Boguta upisali i 17. ovosezonsku pobjedu svladavši još jednom odličnu momčad iz Toronta. Ponovno sjajan bio je i naš reprezentativac, Roko Leni Ukić zabivši 11 poena za 19. minuta igre...

Jermaine O'Neal i Jose Calderon propustili su još jedan susret što je Toronto stajalo novog poraza, a najava ne igranja gore spomenutog dvojca niti na gostovanju u Washingtonu zasigurno ne veseli brojne obožavatelje Raptorsa.

Međutim, na leđima sjajnog Chrisa Bosha (31 poen, 11 skokova, 5 asistencija) gosti su nakon uvodnih 12 minuta imali šest poena prednosti da bi se u nastavku fantastičnom Michaelu Reddu (35 poena, 6 skokova) pridružio i bivši Raptor, Charlie Villanueva (25 poena, 6 skokova) što rezultira smanjenjem na samo poen prednosti nakon prvog poluvremena.

Milwaukee - Toronto u šest minuta

Vezane vijesti

Iako su gosti i u nastavku djelovali sigurnije Bucksi dvjema serijama uoči posljednje četvrtine uspijevaju preuzeti vodstvo koje gube već na samom otvaranju završnice uslijed 5:0 serijom našeg Roka Leni Ukića (11 poena, 1 asistencija).

Međutim, domaćini se ne predaju i čvrstom obranom zatvaraju svoj koš što rezultira odličnom 13:0 serijom i 17. pobjedom Bucksa. Naš Roko ovog puta nije ulazio u onim posljednjim, odlučujućim minutama na teren, no sa nešto više od 62.5 posto šuta iz igre, odnosno 71.4 posto šuta za dva može biti i više nego zadovoljan.

Ponajviše zahvaljujući sjajnoj timskoj igri kojom se ove sezone baš i ne mogu pohvaliti Spursi su uspjeli svladati pomalo izgubljeni Miami Dwyanea Wadea (24 poena, 12 asistencija). Već na samom startu San Antonio preuzima inicijativu i u jednom trenutku ima i više nego solidnih +10, no domaćini se još nisu bili spremni predati i na veliki odmor se odlazi rezultatom 39:39.

Na leđima fantastičnog Tima Duncana (19 poena, 9 skokova) gosti ponovno puno bolje otvaraju nastavak, a Heat ovog puta niti nekoliko prekrasnih poteza dvojca Wade - Shawn Marion (15 poena, 7 skokova) ne vraća u susret što San Antonio koristi i rutinski privodi utakmicu kraju.

Nešto više od 14 tisuća gledatelja svjedočilo je pravoj run and gun košarci u Denveru gdje su domaćini na čelu s odličnim Kenyonom Martinom (25 poena 7 skokova) bez većih problema svladali Indianu još jednom predvođenu sjajnim Dannyjem Grangerom (36 poena, 5 asistencija).

Međutim, za velik broj obožavatelja Nuggetsa postoji i loša vijest. Naime, iako je u prve tri četvrtine ponovno fantastičan Carmelo Anthony skupio 21 poen uz šest skokova i devet asistencija (osobni rekord aktualne sezone) u vrlo nespretnom dvoboju sa Jeffom Fosterom (9 poena) ozlijedio je ruku, a da stvar bude još gora neko vrijeme je nastavio sa igrom sve dok bol nije postala preintenzivna. Kasnija analiza pokazala je kako se "vjerojatno" radi o lomu dok će se službena dijagnoza postaviti tijekom dana, nakon što Carmelo prođe detaljan liječnički pregled kod klupskog specijalista.