Novi poraz Bostona, pali i Lakersi

Goran Markuš • srijeda, 07.01.2009.

Boston je ponovno poražen i to niti manje niti više nego protiv slabašnih Bobcatsa koji su pobjedi bili vrlo blizu već u regularnom dijelu, no Pierce je sve "odužio" do prvog produžetka. Niti Lakersi nisu prošli ništa bolje, no njihov domaći poraz od New Orleansa navijači ipak "mogu shvatiti"...

Celticsi su doživjeli i peti poraz u posljednjih sedam susret, poraz koji ih zacijelo najviše "boli" jer nitko ne može očekivati pobjedu ofenzivno najslabije momčadi lige nad prošlogodišnjim prvacima. Ipak, Raymond Felton (25 poena, 8 asistencija) i njegova Charlottea večeras su očito mogli.

Iako smo na strani Celticsa tijekom prvog poluvremena vidjeli daleko veću raznolikost gotovo sam Gerald Wallace (23 poena - 19 u prvom poluvremenu, 6 skokova) izborio je vodstvo od šest poena svoje momčadi. Iako Kevin Garnett (14 poena, 13 skokova) malo popušta Paulu Pierceu (28 poena, 6 skokova) i Rayu Allenu (20 poena) pridružuje se i Rajon Rondo (16 poena, 6 asistencija) što rezultira izjednačenjem uoči posljednjih 12 minuta.

Uvodnu 7:0 seriju Bostona prekida Adam Morrison (13 poena) koji ujedno i otvara 11:1 seriju svoje momčadi čime Bobcatsi ponovno imaju solidnih +3. Iako se gosti ubrzo vraćaju sjajan Felton (12 poena u četvrtoj četvrtini) predvodi domaćine i slobodnim bacanjem samo 20 sekundi prije kraja osigurava +2 Charlotte. Međutim, tu se našao sjajan Pierce koji prekrasnu solo akciju završava preciznim skok šutom iz okreta samo tri sekunde prije kraja.

Nakon Garnettovog poena na samom otvaranju produžetka mnogi su pomislili da će se Boston ipak izvući, no nitko nije računao na D.J. Augustina (20 poena, 5 asistencija). Naime, zabivši čak 12 poena u samom produžetku, a pet za vrijeme 7:0 serije Bobcatsa upravo je Augustin završio sa Celticsima koji će i ovaj poraz, ukoliko se žele vratiti na pobjedničke staze, morati što prije staviti iza sebe.

Philadelphia 76ers - Houston Rockets

U, kako su ga najavljivali, susretu večeri odlučila je - obrana. Naime, gotovo cijelu utakmicu ni Lakersi, a niti Hornetsi nisu pokazali nikakvo zanimanje za obranu da bi New Orleans upravo obranom u posljednjoj četvrtini osigurao 21. ovosezonsku pobjedu.

Sjajna je večer iza Davida Westa koji je svoju momčad predvodio sa fantastičnih 40 poena uz koje je upisao i 11 skokova, a sa 32 poena i ogromnih 15 asistencija nikako nezadovoljan ne može biti niti Chris Paul. Po dobrom starom običaju Lakerse je predvodila njihova prva zvijezda, Kobe Bryant (39 poena, 7 asistencija), a slijedi ga Derek Fisher sa 19 poena, pet skokova i šest asistencija.

Oklahoma Thunder upisala je i petu ovosezonsku pobjedu te se sad nalaze samo dvije iza predzadnje momčadi lige, Washingtona. Knicksi su tako još jednom pokazali u kakvim se problemima nalaze, a kronični nedostatak prave zvijezde u klubu bio je najočitiji nakon što su se izvukli iz -23 deficita, no to nisu uspjeli i naplatiti.

New York je predvodio Al Harrington (21 poen, 5 skokova) dok se uobičajeno sjajnom Kevinu Durantu (27 poena, 12 skokova) pridružio i dvojac Jeff Green (27 poena, 7 skokova) - Russell Westbrook (22 poena, 6 skokova, 9 asistencija).

Randy Foye (23 poena) zasigurno je najzaslužniji za devetu ovosezonsku pobjedu Minnesote, prvu treću uzastopnu nakon siječnja 2007. godine. Naime, u vrlo tijesnoj završnici Foye je pogodio tricu samo 40 sekundi prije kraja, a nakon toga blokirao i šut ponajboljeg igrača domaćina, O.J. Mayoa (20 poena, 8 skokova, 5 asistencija) što je omogućilo brzu kontru Ryana Gomesa (14 poena, 5 skokova). Utakmicu završava sa dva pogođena slobodna bacanja za konačnih 87:94 Timberwolvesa.

Uz Foyea kod gostiju svakako treba spomenuti i Ala Jeffersona (19 poena, 12 skokova) dok je domaćine pomalo iznenađujuće predvodio Hakim Warrick upisavši 22 poena uz šest skokova.