Spursi i Mavsi bez iznenađenja

Branimir Korać • petak, 09.01.2009.

NBA program noćas je donio svega dva susreta. U oba susreta slavili su favorizirani domaćini San Antonio i Dallas protiv gostiju iz New Yorka i Los Angelesa...

Spursi su u AT&T Centreu ugostili LA Clipperse i upisali uvjerljivu pobjedu 106:84. Pobjeda je upisana u njihovom stilu, kada se lomio rezultat bili su daleko bolji protivnik i stvorili su nedostižnu prednost. Još na poluvremenu Clippersi su vodili s poenom prednosti, ali u drugih 24 minute sve je bilo u znaku Spursa. Još jedna utakmica bez Davisa, Randolpha i Kamana za Clipperse je praktički unaprijed značila poraz.

Nije im pomogla niti loša večer Tima Duncana koji je bio ispod svoje razine završivši susret tek s osam poena, ali tu šutersku lošu večer ipak je kompenzirao s devet asistencija. Prva imena kod Spursa bili su Tony Parker s 19 poena i Roger Mason s 18 poena i pet skokova. Kod Clippersa po 21 poen ubacili su Eric Gordon i Al Thornton.

Dirk Nowitzki je protiv Knicksa zaigrao pod visokom temperaturom i bio hladan. Tek deset poena i promašenih zadnjih sedam šuteva iz igre za najboljeg igrača Mavsa nije ipak imalo utjecaja na rezultat. Jason Kidd preuzeo je ulogu strijelca i odveo Mavse do pobjede 99:94 protiv borbenog New Yorka.

Kidd je ubacio 16 poena uz sedam skokova, Josh Howard 19 poena, a Brandon Bass 12 poena uz 11 skokova. Kod Knicksa 24 poena i sedam asistencija upisao je Chris Duhon, 20 poena Wilson Chandler, a 13 poena i 15 skokova David Lee.