LeBron i Cavsi pali u Chicagu

Goran Markuš • petak, 16.01.2009.

Iako su sinoć igrana svega tri NBA susreta uzbuđenja nije nedostajalo. Do velikih pobjeda Chicago i Denver stigli su tek nakon produžetaka dok je Portland u New Jerseyju upisao jedinu gostujuću pobjedu u regularnom vremenu...

Potpuno očekivano LeBron James (28 poena, 14 skokova), Delonte West i njihovi Cavsi odlično otvaraju susret i nakon prve četvrtine već imaju solidnih osam poena prednosti. Međutim, ponajviše zahvaljujući dvojcu Luol Deng (22 poena, 8 skokova) - Drew Gooden (11 poena, 6 skokova) Bullsi rade dvije 8:0 serije i gosti se moraju boriti da bi ponovno preuzeli vodstvo uoči drugog poluvremena.

Ne igranje Westa u nastavku natjeralo je i sjajnog Mauricea Williamsa (26 poena) na veći angažman što je ovaj i više nego dobro prihvatio. Potpunu izjednačenost uoči posljednjih 12 minuta bolje iskorištavaju gosti koji nešto više od dvije minute prije kraja imaju solidnih +4. Međutim, Derrick Rose (16 poena, 6 asistencija), koji je proigrao tek nakon 36 minuta igre, preuzima sve u svoje ruke i 4:0 serijom vraća Chicago u egal.

Posljednja sekunda donijela je LeBronu šansu za pobjedu koju je još jednom propustio i u produžetak se odlazi kod rezultata 87:87. Zahvaljujući čak trima preciznim tricama Chicago produžetak otvara velikom 12:1 serijom dovršivši svoj večerašnji posao sa vodećom momčadi istoka u svoju korist.

Chicago Bulls - Cleveland Cavalliers

<

Niti u Denveru, gdje su gosti tek nakon produžetka upisali i sedmu pobjedu u posljednjih osam susreta, uzbuđenja nije nedostajalo. Scenarij je bio gotovo identičan onom u Chicagu. Naime, na leđima večeras sjajnog trojca Steve Nash (20 poena, 7 skokova, 14 asistencija) - Amare Stoudemire (21 poen, 8 skokova) - Grant Hill (25 poena, 8 skokova) gosti sjajno otvaraju susret i već nakon uvodnih 12 minuta imaju solidnih devet poena razlike.

Međutim, Nuggetsi se također bude i tijekom naredne dvije četvrtine, ponajviše zahvaljujući dvojcu Chauncey Billups (26 poena, 8 asistencija) - Kenyon Martin (24 poena, 8 skokova), okreću susret i vraćaju se u egal. Iako domaćini nakon uvodnih pet minuta posljednje četvrtine bježe na vrlo ugodnih +8 gosti se vraćaju u igru i uspijevaju izboriti produžetak.

Ipak nešto manjom serijom od Bullsa, 9:2 i ovdje domaćini fantastično otvaraju produžetak čime praktički već dvije minute prije kraja svi znamo pobjednika. "Nažalost, bila je ovo samo još jedna rutinska utakmica bez Shaquillea O'Neala", nakon susreta izjavio je trener Sunsa, Terry Porter.

Usprkos velikih 29 poena, osam skokova i pet asistencija Brandona Roya rookieji su sinoć bili ti koji su u New Jerseyju odlučivali pobjednika. Unatoč malim trzavicama domaćini se tijekom prvog poluvremena ipak dokazuju kao snalažljivija momčad i na leđima odličnog rookieja, Brooka Lopeza (17 poena, 6 skokova) na odmor odlaze sa četiri poena prednosti.

Tijekom treće četvrtine igrala se prilično izjednačena utakmica, a pravi šok domaćinima stiže tek u posljednjih 12 minuta. Naime, iako je Roy već očigledno umoran počeo koncentracijski padati, LaMarcus Aldridge (20 poena, 6 skokova) i Portlandov rookie, Jerryd Bayless (23 poena) dižu kvalitetu igre svoje momčadi ponovno na jednu višu razinu. Niti tada vrlo raspoloženi Devin Harris (23 poena, 8 asistencija) nije uspio zaustaviti sjajne goste koji tako osiguravaju i 24. ovosezonsku pobjedu.