Dwight preskočio i Lakerse

Branimir Korać • subota, 17.01.2009.

Veliki dvoboj između Los Angeles Lakersa i Orlando Magica bio je noćas na rasporedu. Orlando je u gostima slavio na krilima Howarda i Nelsona, a uvijek visoko kotirajući Spursi ubilježili su visok poraz na gostovanju u Philadelphiji...

Spursi nisu niti očekivali lagan posao kod zahuktalih 76ersa, ali nisu očekivali niti ovako visok poraz. Philadelphia je odigrala još jednu utakmicu u transu i slavila 109:87 uz izostanak rezultatske dramatike. Već u prvom poluvremenu pobjegli su na plus deset, a u nastavku prednost vrlo brzo povećali i s lakoćom ju kontrolirali. U šestoj uzastopnoj pobjedi, ovaj put 109:87, Philadelphiju su predvodili Thaddeus Young s 27 poena i pet skokova, Andre Iguodala s 21 poenom, osam asistencija i pet skokova te Samuel Dalembert s 12 skokova. Kod poraženih Tim Duncan ubacio je 20 poena uz 12 skokova, a Matt Bonner dodao je 13 poena.

Raptorsima se smiješio visok poraz još tijekom treće četvrtine kada je Indiana bila na plus 24, ali na kraju su umalo napravili veliki preokret i došli do pobjede. Minutu prije kraja susreta spustili su se na minus jedan, 100:99, a onda je Bosh napravio prekršaj na trici nad Dunleavyjem ovaj je ubacio tri bacanja i osigurao pobjedu Pacersima. Dunleavy je bio među najboljim Pacersima s 22 poena, uz njega tu su još bili i Danny Granger s 23 poena i pet skokova te Troy Murphy s 15 poena i 15 skokova. Kod Raptorsa Bosh je ubacio 25 poena uz 16 skokova, a Andrea Bargnani 20 poena uz pet skokova. Roko Ukić nije briljirao, igrao je 13 minuta i ubacio četiri poena (2/4) uz dvije izgubljene lopte.

Unatoč izostancima Delontea Westa i Zidrunasa Ilgauskasa te nastupu bolesnog LeBrona Jamesa, Cavsi su upisali pobjedu protiv Hornetsa 92:78. James je večer ranije odigrao lošu utakmicu u Chicagu, no ovdje je bio ponovno pravi i s 29 poena, 14 skokova i sedam asistencija frustrirao Hornetse. Od samog početka susreta Cavsi su krenuli žestoko želeći se iskupiti za poraz u Chicagu i na taj način su vrlo brzo stvorili prednost koju su lako čuvali. Osim Jamesa, istaknuo se i Saša Pavlović koji je po prvi put ove sezone bio u startnoj petorci i susret završio s 19 poena i šest skokova. Kod Hornetsa 23 poena uz pet skokova upisao je David West, a 18 poena, sedam skokova i šest asistencija Chris Paul.

Jazzeri su uspješno odradili gostovanje u Memphisu i slavili 101:91. Izuzev u prvoj četvrtini, nisu nikad bili u zaostatku, a tijekom treće dionice prednost je narasla i na plus 20. U završnici je Memphis uspio zaprijetiti i doći na minus pet, ali sve je ostalo na pokušaju. Veliku utakmicu odigrao je Deron Williams koji je predvodio Jazzere s 27 poena i 12 asistencija dok je 21 poen dodao Ronnie Brewer. Kod Grizzliesa 23 poena ubacio je O.J. Mayo, a 12 poena uz deset skokova Marc Gasol.

U sezoni u kojoj su već nekoliko puta razočarali navijače lošom igrom, Pistonsi su uspjeli odigrati najlošiju utakmicu sezone. Ona je stigla na gostovanju kod Oklahome koja ih je svladala 89:79. Na startu posljednje četvrtine Thunder im je složio seriju s 13 poena u nizu i tu je priči bio kraj. Kevin Durant igrao je odlično i s 32 poena i šest skokova predvodio Oklahomu, 17 poena i 11 skokova dodao je Chris Wilcox, 11 poena i 11 skokova Desmond Mason te 14 skokova Jeff Green. Kod Pistonsa 18 poena, pet skokova i pet asistencija imao je Richard Hamilton, a 18 poena i pet skokova Tayshaun Prince.

Drugi poraz u nizu upisao je Phoenix kojeg je na spavanju uhvatila Minnesota. Randy Foye u završnici je ubacio ključne poena, a nakon promašene trice Telfaira sedam sekundi prije kraja, Sunsi su dobili još jednu priliku, no Jason Richardson promašio je sa sirenom tricu za pobjedu i Wolvesi slave 105:103. Al Jefferson ih je predvodio s 22 poena i 12 skokova dok je Kevin Love dodao 13 poena i 14 skokova. Kod Sunsa 22 poena uz 11 skokova ubacio je Shaquille O'Neal, a s klupe je 22 poena dodao Leandro Barbosa.

Howardov i Nelsonov show

Michael Redd bio je nezaustavljiv na gostovanju u Sacramentu. Kingsi su poraženi 122:129, a Redd im je utrpao 44 poena što mu je najbolja utakmica ove sezone. S 25 poena i 12 skokova slijedio ga je Charlie Villanueva, a 17 poena i deset asistencija dodao je Luke Ridnour. Kod Kingsa 24 poena i šest asistencija upisao je John Salmons, 24 poena Kevin Martin, 22 poena i 11 skokova Jason Thompson te 20 poena i devet skokova Brad Miller.

Odlične igre na domaćem terenu Hawksi ne mogu prenijeti i na gostovanja. Novi poraz stigao je na gostovanju kod Golden Statea koji je imao dobru napadačku večer i svladao ih 119:114. Jamal Crawford bio je raspoložen i predvodio je Warriorse s 29 poena, 24 poena i 16 skokova dodao je Corey Maggette, a 24 poena, sedam skokova i šest asistencija Stephen Jackson. Kod Hawksa 25 poena i šest asistencija upisao je Joe Johnson, a 21 poen i sedam skokova Maurice Evans.

"Ovo je ogromna pobjeda. Stvorili smo ju u atmosferi kakva se inače viđa u doigravanju, a Lakersi su bili posebno napaljeni. Krenuli su žestoko i obrambeno i napadački, ali uzvratili smo istom mjerom i uzeli pobjedu", prezadovoljan je bio nakon pobjede Magica na gostovanju kod Lakersa Jameer Nelson.

Orlando je briljirao, te je na kraju došao do zaslužene pobjede. Kobe Bryant u ključnim trenucima nije imao dovoljno mirnoće te je nekarakteristično promašio oba šuta u presudnim trenucima. Dwight Howard kod gostiju je briljirao s 25 poena i 20 skokova, 28 poena, osam asistencija i šest skokova dodao je Jameer Nelson, a 16 poena Rashard Lewis. Kod Lakersa Kobe Bryant je ostvario triple-double s 28 poena, 13 skokova i 11 asistencija dok je 17 poena i devet skokova dodao Lamar Odom.