Boston iznenadio Orlando, Lakersi mirni

Goran Markuš • petak, 23.01.2009.

Nova NBA večer donijela nam je samo dvije utakmice. U ranijoj Celticsi su u Orlandu uspjeli svladati Magic i tako upisali sedmu uzastopnu pobjedu koja ih vraća na vodeće mjesto u ligi dok su potpuno očekivano i bez ozbiljnijih problema Lakersi u kasnijem susretu kod kuće porazili Wizardse sa točno 20 poena razlike...

Sjajno otvaranje Dwighta Howarda (11 poena, 11 skokova, 3 blokade) prekrasnom timskom igrom gosti ubrzo rezultatski poništavaju i nakon uvodnih 12 minuta igre bježe na solidnih pet poena razlike. Izjednačenu igru tijekom druge četvrtine u samoj završnici kvari nešto lošiji učinak domaćina što Ray Allen (12 poena) zna iskoristiti i na poluvrijeme se odlazi sa još ugodnijih osam poena razlike.

Nakon povratka na teren obje ekipe se brzo snalaze, no kako se četvrtina približava kraju igra postaje sve intenzivnija. Dojmljivih posljednjih 90 sekundi zapravo smo gledali samo dva igrača. Kod Orlando to je bio Hidayet Turkoglu (22 poena) koji je zabio posljednjih sedam poena svoje momčadi dok je s druge strane večeras najopasniji igrača Bostona, Paul Pierce (27 poena, 10 skokova) u istom vremenu upisao svega jedan poen manje.

Iako se omjer snaga ne mijenja niti u posljednjoj četvrtini bilo je to vrlo zanimljivih 12 minuta igre. Tako se Turkogluu osim Rasharda Lewisa (20 poena, 10 skokova) pridružio i Jameer Nelson postigavši čak 11 od svojih 17 poena u tom periodu. S druge strane, osim tipično odličnog trojca Pierce - Kevin Garnett (16 poena, 5 skokova) - Allen, vrlo zapaženu ulogu imao je Glen Davis zabivši čak 12 od svojih 16 poena upravo u posljednjoj četvrtini.

Trećom uzastopnom pobjedom Lakersi su osigurali osmi poraz Wizardsa u posljednjih deset susreta. Već od prve minute vidjelo se tko će voditi glavnu riječ na terenu, a posebno se ističe tek druga četvrtina koju su domaćini dobili rezultatom 41:23.

Čak sedmorica igrača Lakersa zabila su dvoznamenkasti broj poena, no ovog puta Kobe Bryant (11 poena, 4 skoka, 5 asistencija) nije bio prvo ime momčadi već je tu titulu potpuno zasluženo odnio Andrew Bynum upisavši 23 poena uz 14 skokova. Kod Wizardsa smo imali samo četvoricu dvoznamenkasti koju je predvodio solidan dvojac Antawn Jamison (19 poena, 5 skokova) - Javale McGee (18 poena, 9 skokova).