Bostonu deveta, 11. Memphisa

Goran Markuš • četvrtak, 29.01.2009.

Prekrasnim nastupom protiv Sacramenta Boston je upisao i devetu uzastopnu pobjedu dok je Memphis nakon produžetaka kod Oklahome pretrpio i 11. uzastopni poraz. Bila je ovo uspješna noć i za 76erse koji su u gostima uspjeli svladati ponovno kompletan Houston...

Vrlo zanimljiv susret sjajno otvara Mike Conley (15 poena, 5 skokova, 9 asistencija) i njegov Memphis nakon samo 12 minuta igre bježi na odličnih +13. Međutim, Oklahoma se još nije spremala predati i uz Jeffa Greena (23 poena, 9 skokova) te ponovno fantastičnog Kevina Duranta (35 poena, 10 skokova, 6 asistencija) do poluvremena dolazi na samo poen zaostatka da bi u posljednjih 12 minuta ušla sa i više nego solidnih deset poena prednosti.

S druge strane na red dolazi sjajan Rudy Gay (25 poena, 8 skokova) koji se pobrinuo da 16 sekundi prije kraja njegova momčad zaostaje svega dva poena. Loše dodavanje Duranta uspijeva uhvatiti Conley koji promašuje šut za tri, no loptu pod košem hvata odličan Gay i sa sirenom ju sprema u koš za prvi produžetak na susretu.

Greška koja je njegovu momčad stajala produžetka Durant potpuno ispravlja u narednih pet minuta kada igrači Oklahome sa 14:2 serijom potpuno nadigravaju goste i tako upisuju drugu uzastopnu tj. 11. ovosezonsku NBA pobjedu.

Iako Philadelphia pod vodstvom Tonyja DiLea igra zaista kvalitetno protiv ponovno kompletnog Houstona čak su i njihovi obožavatelji sumnjali u pobjedu. Međutim, sjajan Andre Iguodala (20 poena) i društvo pripremili su im vrlo ugodno iznenađenje.

Bila je to rovovska bitka pune tri četvrtine, a glavnu riječ na terenu uz Iguodalu imao je Tracy McGrady (25 poena, 5 skokova, 6 asistencija) čija igra je izgledala kao u ona dobra stara vremena. Odlična partija je i iza Louisa Scole (18 poena, 10 skokova) na čijim leđima domaćini sjajno otvaraju posljednju četvrtinu i deset minuta prije kraja imaju solidnih devet poena prednosti.

Međutim, s druge strane uz Iguodalu budi se i Andre Miller (16 poena, 7 asistencija) što nakon ulaska sjajnog dvojca s klupe Louis Williams (17 poena, 6 asistencija) - Elton Brand (14 poena, 7 skokova) rezultira 9:2 serijom gostiju koji mirnijom završnicom ipak upisuju i 22. ovosezonsku pobjedu.

Sa Joseom Calderonom (17 poena, 4 skoka, 11 asistencija) ponovno na terenu Toronto je tijesno uspio svladati New Jersey kojemu je ovo ujedno i osmi poraz u posljednjih deset susreta. Gosti su na leđima Chrisa Bosha (18 poena, 6 skokova) i Anthonyja Parkera (21 poen, 7 skokova, 6 asistencija) igrali dominantno gotovo cijeli susret održavajući pristojnu razliku od domaćine.

Međutim, odlična obrana Netsa zatvara Raptorse koji u posljednje dvije minute ne postižu niti poena. S druge strane to sjajno koristi najbolji dvojac New Jerseyja Vince Carter (27 poena, 10 skokova, 5 asistencija) - Devin Harris (25 poena, 10 asistencija) i 5:0 serijom dolaze na samo poen zaostatka 30-ak sekundi prije kraja.

Nažalost po sve navijače domaćina, tri sekunde prije kraja utakmice Harris promašuje slobodan šut i Toronto kući odlazi sa novom, 19. ovosezonskom pobjedom. Naš Roko Leni Ukić odigrao je svega četiri loše minute tijekom kojih je jednom izgubio loptu te napravio faul.

Iako su John Salmons (22 poena, 5 asistencija) i Jason Thompson (21 poen, 11 skokova) sjajno otvorili susret i nakon 12 minuta igre imali dva poena prednosti više nije moglo. Dvojac Eddie House (28 poena) - Rajon Rondo (24 poena, 9 asistencija) potpuno se razigrao i Boston već na poluvremenu ima +19 kojih mudro čuvaju do samog kraja susreta.

Niz od deset pobjeda u 12 susreta vrlo raspoloženih Timberwolvesa prekinuo je odličan Rasheed Wallace (25 poena, 10 skokova) koji je sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini osigurao 25. ovosezonsku pobjedu Detroita. Wallaceu je velika podrška stigla i od strane raspoloženog Allena Iversona (19 poena) što je bio preveliki zalogaj za Ala Jeffersona (24 poena, 6 skokova) i njegovu Minnesotu.

Iako na leđima Josha Smitha (26 poena, 12 skokova) i Marvina Williamsa (28 poena, 7 skokova) Hawksi odlično otvaraju susret i na veliki odmor odlaze sa solidnih osam poena prednosti, Knicksi timskom igrom u trećoj četvrtini okreću rezultat te u posljednjih 12 minuta igre ulaze sa osam poena prednosti. Zabivši 20 od svojih 24 večerašnjih poena upravo u odlučujućih deset minuta, Nate Robinson je zasigurno najzaslužniji za jubilarnu 20. ovosezonsku pobjedu New Yorka.