Vaterpolisti Mornara bili su na pragu iznenađenja u Budvi u sklopu 15. kola Jadranske lige, no bodovi su na kraju ipak ostali u Crnoj Gori. Jug je imao lak posao protiv Medveščaka, a Mladost je bila bolja od Primorja...

JADRAN (ST) - PRIMORAC 6:14 (2:4, 0:6, 3:2, 1:2)

Jadran (ST): Škiljo, Pleić 1, Vukić 1, Delaš, Jelavić, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić 3, Kekez, Banovac, Tomašević, Vlaić, Blažević. Trener: Jurčević

Primorac: U. Brguljan, Dr. Brguljan 3, Crepulja 2, Petrović, Čučković, Gopčević 1, Drašković, Da. Brguljan 2, Pavlović 1, Steinmetz 1, Šetka 2, Milić 2, Kralj. Trener: Perović

Igrač više: Jadran (ST) 1/8, Primorac 2/6
Peterci: Jadran (ST) -, Primorac 1/1

Četvrtoplasirana momčad lige očekivano se lako "prošetala" bazenom u Poljudu i upisala 12. pobjedu. U prvoj četvrtini Splićani su pružili solidan otpor favoriziranim Kotoranima, no 6:0 u idućih osam minuta pokopalo je eventualne ambicije Jadrana za bodove.

U jubilarnom desetom porazu najviše se istaknuo Kuzmanić s tri pogotka, dok su gosti svoje golove dobro rasporedili, a najviše i to tri zabio je Draško Brguljan, jedan od trojice braće Brguljan u sastavu Primorca. U sljedećem kolu Jadran će imati puno bolju priliku za bodove u gostima kod pretposljednjeg Medveščaka, a Primorac dočekuje Koper.

BUDVANSKA RIVIJERA – MORNAR BS 11:10 (0:3, 3:0, 4:5, 4:2)

Jadranska liga, 15. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budvanska Rivijera: Šefik, Dončić, Ćirić, Danilović 2, Gak 1, Tičić, Barba, Uskoković 2, Kan 1, Gor Nagy 4, Vukić 1, Mijanović, Todorović, Ivančević, trener: Đuho

Mornar: Brzica, Burić 1, Križanović, Čorušić 1, Mataić, Zeljak 2, Jerković, Kliškinjić, Krnić 2, Marelja 1, Kovačić, Ban 1, Bebić 2, trener: Kreković

Igrač više: Budva 4/8, Mornar BS 5/7
Suci: Rajević (Kotor), Curić (Dubrovnik)

Splitski Mornar imao je veliku priliku uzeti puni plijen u gostima kod Budvanske Rivijere. Splićani su odlično krenuli u utakmicu, poveli sa 0:3 nakon prvih osam minuta, no Crnogorci se vraćaju i do poluvremena uspijevaju izjednačiti na 3:3. U nastavku Budvani prvi put u utakmici preuzimaju vodstvo, ali preko Zeljka, Bebića i Čorušića gosti dolaze do obećavajućih 5:7.

U posljednjoj četvrtini svjedoci smo novog preokreta. Domaćine je u novo vodstvo (9:8) sa dva uzastopna pogotka doveo Mađar Gor Nagy, ali su Mornarevci uzvratili istom mjerom i tri minute prije kraja imali vodstvo od 9:10. Ipak, "poludjeli" Nagy, inače jedini strijelac Budvana u posljednjoj četvrtini, zabio je još dva pogotka i u samoj završnici osigurao dva boda svojoj momčadi.

JUG CO – MEDVEŠČAK 18:6 (4:2, 5:2, 5:1, 4:1)

Jadranska liga, 15. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Nižić, Vranješ, Bautović 2, Ivanković, Joković 2, Seman, Marković 1, Bušlje, I. Sukno 2, Dobud 1, Drobac 1, Obradović 5, Benić 2, S. Sukno 2, trener: Fatović

Medveščak: Kavur, Burić, Milaković, Čule 1, Lugović, Benić, L. Kolar, Perković, Vegar 1, Grbeš 2, Ćuk 2, Blažević, Selem, Ravlić, trener: Vegar

Igrač više: Jug CO 6/8, Medveščak 0/4
Peterci: Jug CO 1/1, Medveščak 2/2
Suci: D. Adžić (Kotor), Abramović (Kotor)

Jugaši očekivano nisu imali nikakvih problema u Gružu protiv Medveščaka. Dubrovčani su i bez glavnih karika poput Vićana, Smodlake, Boškovića i Azeveda s lakoćom riješili susret u svoju korist i tako upisali nova dva boda koja ih i dalje drže u minimalnom zaostatku za vodećim Jadranom iz Herceg Novog.

Jugaši su postepeno povećavali prednost od samog početka, da bi utakmica na kraju završila s uvjerljivih 18:6 za domaćine. Najraspoloženiji u redovima Juga bio je Obradović sa pet pogodaka.

MLADOST – PRIMORJE EB 10:6 (4:1, 2:2, 1:1, 3:2)

Jadranska liga, 15. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Pavić , Burić 2, Babić, Vrdoljak, Paškvalin 1, Martinić, Herceg 1, Antonijević 1, Karač 1, Muslim 2, Hinić, Buljubašić 1, Živković, Lončar 1, trener: Bonačić

Primorje EB: Križanec, Sušanj, Car 1, Krapić, Pavlović, Frajman, Tiškivski, Brala 2, Vrlić, Grabovac 1, Damjanović, Bratić 2, Jurišić, Krizman, trener: Roje

Igrač više: Mladost 2/8, Primorje EB 0/6
Peterci: Mladost 2/3, Primorje EB -
Suci: Periš (Split), Copić (Šibenik)

Već uoči prvog sučevog zvižduka bilo je jasno kako Primorje teško može računati na bodove na Savi. Osim što ih je očekivalo jedno od najtežih gostovanja u Jadranskoj ligi, Riječani su u Zagreb doputovali i bez Barača, Glavana i Beltramea te su tako s minimalnim šansama ušli u susret.

Mladost je odigrala vrlo dobru prvu četvrtinu, napravila seriju od 4:1 i praktički do kraja utakmice nije imala većih problema s održavanjem prednosti. Konačnih 10:6 za domaćine zadržalo je Mladostaše na bod zaostatka za vodećim Jadranom, kojem osim "žabaca", za vratom pušu i Jug i Primorac.

ROKAVA KOPER – POŠK 13:12 (3:3, 3:3, 5:5, 2:1)

Jadranska liga, 15. kolo, Koper, Bazen Žusterna

Koper: Grzentič, Kavčič, Andraž Verač 3, Berce, Blaž Verač 3, Kancijanić 2, Galič, Bukovac 2, Turina, Černeka, Crnica 1, Valenčič, Smolnik 2, trener: Cetin

POŠK: Bujas, Vuko 2, Prižmić, Jakaša, Barbarić 2, Lušić, Kujačić, Scherbl 1, Crnčević, Rabadan 4, Delić 1, Udiljak, Jelovina, Bokavšek 2, trener: Školneković

Igrač više: Rokava Koper 4/8, POŠK 5/11
Peterci: Rokava Koper 1/2, POŠK 1/1
Suci: Matijević (Zagreb), Goreta (Šibenik)

POŠK-ovci još uvijek traže svoj prvi bod u Jadranskoj ligi. Na gostovanju kod slovenskog Kopera, Splićani su bili vrlo blizu željenog cilja, no na kraju su ponovno upisali tijesan poraz. U vrlo neizvjesnoj utakmici Koper i POŠK smjenjivali su se u vodstvu sve do same završnice, a splitski vaterpolisti uspjeli su i povesti sa 11:12 u posljednjoj četvrtini.

Ipak, nisu izdržali i domaćini su golovima Smolnika i Verača još jednom preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju slavili sa 13:12. Najprecizniji kod POŠK-a bio je Rabadan sa četiri gola.