Goran Markuš • utorak, 03.02.2009.

U dvoboju protiv New Yorka Kobe Bryant još je jednom utrpao nevjerojatno puno poena, točnije 61 poen i tako potpuno zasjenio sva ostala sinoćnja događanja počevši od brojnih pobjeda gostiju pa sve do teških poraza momčadi poput Orlanda i New Orleansa...

Dolazak u Madison Square Garden bez ozlijeđenog Andrewa Bynuma za Kobea Bryanta zvučalo je preopasno da bi stvari odradio ležerno što potvrđuje još jedna njegova veličanstvena predstava kojom je zabivši 61 poen po 24. puta u karijeri preskočio granicu od 50 poena ujedno preskočivši Jordanov rekord od 55 kao i Kingovu granicu od 60 zabijenih poena upravo u Madison Square Gardenu.

"Uistinu je užitak kada voliš ovu igru i istovremeno postigneš ovakav rezultat", nakon susreta izjavio je Bryant. Uz Kobea sjajna večer je i iza Paua Gasola koji je uz 31 poen upisao i 14 skokova te pet asistencija. Međutim, niti ovako sjajna večer nije spriječila Knickse da pruže pravi otpor tijekom svih 48 minuta igre.

Bryantova velika večer

Naime, na leđima odličnog trojca Al Harrington (24 poena, 6 skokova) - David Lee (22 poena, 12 skokova) - Wilson Chandler (20 poena, 4 skoka) domaćini su nakon -11 u prvom poluvremenu izgledali sve opasnije, no bliže od konačnih devet poena zaostatka ipak nije išlo.

Čak niti ponovno fantastičan Dwight Howard (35 poena, 11 skokova) nije mogao zaustaviti Dirka Nowitzkog (29 poena, 6 skokova) i njegov Dallas koji se trećom uzastopnom pobjedom polako, ali sigurno probija prema vrhu Zapadne konferencije.

Nakon ispitivanja snaga u uvodnih 12 minuta igre kreće show Nowitzkog i Jasona Terryja (23 poena) koji rade velikih +14 uoči posljednje četvrtine. Iako se Howardu priključuje i Hidayet Turkoglu (18 poena, 6 skokova, 4 asistencije) bliže od konačnih -10 jednostavno nije išlo.

Niti ogromnih +20 nešto više od 14 minuta prije kraja susreta nije bilo dovoljno Hornetsima da nakon ozljede Chrisa Paula (12 poena, 13 asistencija) osiguraju i 29. ovosezonsku pobjedu. Naime, nakon istegnuća desne prepone Paula o kojoj će se nakon današnjeg pregleda više znati, Hornetsi su se praktički izgubili što su Trail Blazersi dobro naplatili.

U narednih sedam minuta gostujuća 7:26 serija, tijekom koje je Jerryd Bayless utrpao 13 od svojih 19 poena, potpuno uništava domaćine koji su se do kraja susreta uspjeli tek zadržati unutar okvira od deset poena zaostatka. Uz Baylessa najefikasniji košarkaš gostiju bio je LaMarcus Aldridge (22 poena, 11 skokova) dok je poražene Hornetse sa 25 poena i 8 skokova predvodio David West.

Sa 33 poena rookie O. J. Mayo predvodio je Memphis do njihove 12. ovosezonske pobjede čime su napokon prekinuli crnu seriju od 12 uzastopnih poraza. Uz Maya za prilično mirnu i sigurnu pobjedu Grizzliesi trebaju zahvaliti i vrlo raspoloženom dvojcu Rudy Gay (23 poena, 8 skokova) - Marc Gasol (22 poena, 11 skokova). S druge strane, poražene Wizardse i ovog je puta gotovo usamljen predvodio Antawn Jamison (29 poena, 13 skokova) koji je pravu pomoć dobio tek od Carona Butlera (21 poen, 9 skokova, 5 asistencija).

Iza Warriorsa je neočekivano sjajna večer u kojoj su protiv odličnih Spursa poraženi tek u produžetku. Tako je velikoj trojci gostiju Tim Duncan (32 poena, 15 skokova, 5 asistencija) - Emanuel Ginobili (32 poena) - Tony Parker (23 poena, 5 skokova, 7 asistencija) unatoč njihovom odličnom nastupu pobjeda umalo pobjegla.

Naime, na leđima Stephena Jacksona (33 poena, 5 skokova, 11 asistencija) domaćini su na veliki odmor otišli sa +4, a sa dva pogođena slobodna bacanja osam sekundi prije kraja posljednje četvrtine Michael Finley (5 poena, 5 skokova) uspio je izboriti produžetak što je Spursima bila šansa koju ipak nisu namjeravali propustiti.