Nižu se porazi Toronto Raptorsa

Mario Majdić Natrlin • subota, 07.02.2009.

Sinoćnji NBA program nam je donio devet utakmica od kojih vrijedi izdvojiti novi, peti uzastopni poraz Toronto Raptorsa i iznenađenja koja su nam priredili Indiana Pacersi i Oklahoma City Thunder...

Indiana Pacersi su iskoristili izostanak razigravača Orlando Magica, Jameera Nelsona i pobijedili favorizirane goste 107:102. U prvom su im poluvremenu ubacili 61 poen i na odmor otišli s deset koševa prednosti (61:51). Orlando ekspresno briše tu prednost i dolazi do 63:63 već u prvim minutama treće četvrtine, ali su Pacersi sinoć ipak kontrolirali tijek utakmice. Serijom 17-2 ponovno bježe Orlandu, samo da bi se oni vratili serijom 9-0 i osigurali nam poprilično neizvjesnu završnicu.

Ipak, najviše što su momci iz Orlanda sinoć uspjeli napraviti jest izjednačenje na 87:87, osam minuta prije kraja utakmice. 16 izgubljenih lopti je bilo previše za momčad koju su predvodili Dwight Howard (21 poen, 20 skokova) i Hedo Turkoglu (20 poena, 11 asistencija). Pacersi su u zadnju minutu utakmice ušli s prednošću 102:99 i uspjeli doći do važne pobjede. Odličan je još jednom bio Danny Granger koji je zabio 14 od svojih 33 poena u četvrtom periodu. T.J. Ford mu se pridružio s 21 košem, a Troy Murphy s 20.

LeBronu oduzet triple double

LeBron James je ranije ovaj tjedan protiv Knicksa imao trostruki učinak u kojem je zabio 52 poena, te napravio 11 asistencija i 10 skokova. Bio je to prvi triple double u kojem je igrač zabio preko 50 poena, nakon što je to napravio Kareem Abdul - Jabbar 1975. Ipak, naknadni pregled utakmice od strane NBA-a, pokazao je da je jedan skok Jamesa u biti zasluga Bena Wallacea pa je James ostao bez tog dojmljivog postignuća.

Fantastična utakmica u New Orleansu, gdje su Hornetsi bez Chrisa Paula dočekali Toronto Raptorse koji su igrali bez Chrisa Bosha! Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini na način da su Hornetsi uvalili čak 15 trica Raptorsima u utakmici i nadigrali ih 37:23 u zadnjoj dionici. Peja Stojaković je predvodio Hornetse sa sedam trica i ukupno 28 poena. David West je zabio 17 poena, uz 10 skokova.

Raptorsi su vodili na poluvremenu 48:42, nakon što su odigrali odlično u drugoj četvrtini, u kojoj su zabili 14 poena pomoću kontri i u jednom trenutku sastavili seriju od 22-5. Prednost nisu uspjeli održati u drugom poluvremenu, a utakmicu su završili s 15 izgubljenih lopti. Prvi strijelac je bio Jermaine O'Neal s 24 koša, ali to nije spriječilo Raptorse (19-33) da izgube petu utakmicu za redom i zacementiraju predzadnju poziciju na Istoku. Ukić, po odluci trenera, nije ulazio u igru.

Novi poraz Raptorsa

"Kada one trojke počnu upadati, ne možete napraviti mnogo toga. Mnogo tih šuteva smo napali, ali svejedno su ih zabijali. Mislim da su jednostavno ušli u ritam i dobro se osjećali.", bespomoćan je Jamario Moon koji je za Raptorse ubacio 10 poena.

"Spektakularan" tjedan u Madison Square Gardenu, zaključili su aktualni NBA prvaci, Boston Celticsi. Iako su Knicksi pružili dostojan otpor tokom tri četvrtine, iskusni Celticsi preuzimaju kontrolu u zadnjoj dionici koju pobjeđuju 38:24, za konačnih 110:100. Paul Pierce je zabio 26, a Ray Allen 22 poena, dok je Knickse predvodio Al Harrington s 27 koševa i David Lee s 18 poena i isto toliko skokova.

Kevin Durant je zabio 31 poen u pobjedi njegovih Oklahoma City Thundera 102:93 nad Trail Blazersima. Čak ni 32 poena Brandona Royja nisu sinoć pomogla Portlandu. Thunder je tako prekinuo niz od tri poraza u susretu u kojem smo mogli gledati prva dva izbora drafta 2007. Durant je tako nadigrao svog kolegu Grega Odena, koji se zaustavio na svega četiri koša. Oklahoma je držala vodstvo tokom cijele utakmice, a ono je dosezalo i do 22 poena, s tim da su već na poluvremenu imali udobnu razliku, 60:40.

U pobjedi Sunsa nad nezgodnim Warriorsima, 115:105, Grant Hill je ubilježio najbolji učinak sezone s 27 poena, dok je Steve Nash podijelio 19 asistencija.