Lakersi šokirali Cavse

Goran Markuš • ponedjeljak, 09.02.2009.

Sjajni Lakersi koji su u Cleveland stigli sa bolesnim Bryantom uspjeli su iznenaditi domaćine i nakon njihove 23 uzastopne domaće pobjede nanijeti im i prvi ovosezonski domaći poraz. Još jedno iznenađenje pripremili su nam sjajni Spursi koji su u Bostonu upisali svoju 34. ovosezonsku pobjedu...

Trebao je to biti sraz velikana Kobea Bryanta (19 poena) i LeBrona Jamesa (16 poena, 8 skokova, 12 asistencija), no obojica su ostala u sjeni svojih suigrača. Domaćini su odlično otvorili susret da na leđima sjajnog Mauricea Williamsa (19 poena) do poluvremena uspjeli osigurati solidnih deset poena prednosti.

Međutim, Lakersi se ne predaju, a Bryantu i večeras uistinu sjajnom Lamaru Odomu (28 poena, 17 skokova) pridružuje se odličan Pau Gasol(18 poena, 12 skokova, 6 asistencija te gosti u posljednjih 12 minuta ulaze sa pet poena „viška“.

Zydrunas Ilgauskas (22 poena) uspjevao je zadržati svoje Cavse na solidnih -5 tijekom prve polovice posljednje četvrtine, no duže nije išlo te nakon ogromne 23 domaće pobjede Cleveland je upisao prvi ovosezonski domaći dok je ovo ujedno i šesta uzastopna gostujuća pobjeda Lakersa.

Kratki odmor igrača San Antonija konačno se isplatio i prekrasnom završnicom uspjeli su iznenaditi aktualne NBA prvake, Boston Celticse. Već u drugoj četvrtini Tim Duncan (23 poena, 13 skokova, 5 asistencija) i društvo preuzeli su inicijativu i poveli sa +8, no Celticsi vraćaju istom mjerom i na leđima Kevina Garnetta (26 poena, 12 skokova) dolaze do +2 uoči završnih 12 minuta igre.

Do zadnje minute igralo se potpuno izjednačeno, no tada se Spursi pokazuju kao čvršća i mirnija momčad. Naime, kod -3 gosti rade ogromnu 0:11 seriju i spasa za Boston više nije bilo. Kod gostiju, uz Duncana moramo spomenuti i sjajan dvojac Matt Bonner (23 poena, 6 skokova, 8 asistencija) - Emanuel Ginobili (19 poena) dok se i kod Celticsa uz Garnetta istaknuo dvojac Paul Pierce (19 poena, 8 skokova) - Ray Allen (18 poena).

Nakon odlične prve četvrtine i solidnih devet poena prednosti uoči velikog odmora nitko se nije nadao tijesnoj završnici u New Yorku, no Knicksi su uspjeli iskoristiti malu neopreznost Trail Blazersa i na leđima fantastičnog Davida Leeja (29 poena, 11 skokova) preuzeti vodstvo koje čuvaju do posljednjih sekundi.

Međutim, tada loptu u ruke uzima sjajan Brandon Roy (19 poena) i mirnim polaganje u posljednjoj sekundi donosi 31. Ovosezonsku pobjedu Portlandu. Uz Roya svakako moramo spomenuti i vrlo raspoloženog Travisa Outlawa (23 poena) .

Za treću sinoćnju gostujuću pobjedu pobrinuli su se Sunsi koji su uspjeli iznenaditi pomalo izgubljen Detroit. Bila je to još jedna velika noć Stevea Nasha (15 poena, 21 asistencija) koji je potpuno razigrao momčad i pitanje pobjednika riješio već nakon druge četvrtine. Kod Pistonsa vrijedi tek istaknuti uobičajeno odličan dvojac Allen Iverson (25 poena, 7 asistencija) - Richard Hamilton (27 poena).