Vodeni sportovi

Jugu bod u Herceg Novom

Hrvoje Vuković, Ivana Jurica, Vedran Babić, Ivan Forjan • srijeda, 11.02.2009.

Veliki derbi 16. kola Jadranske lige između Jadrana iz Herceg Novog i Juga završen je neodlučenim rezultatom, čime su Dubrovčani zadržali neizvjesnost na tablici. Mornar je pak iznenadio Šibenik, a Budvanska Rivijera je bila bolja od Primorja...

JADRAN HN – JUG CO 10:10 (0:2, 4:3, 1:1, 5:4)

Jadranska liga, 16. kolo, Bazen u Igalu

Jadran HN: Ščepanović (7 obrana), Sekulić 2, Graham, Elez, Vukčević, Radović 1, Jelača 1, Gojković, Ivović 6, Pejaković, Premuš, Smith, Perčinić, Klikovac, trener: Mustur

Jug CO: Vićan (4 obrane), Vranješ, Bošković 2, Azevedo 3, Joković, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Seman, S. Sukno 1, trener: Fatović

Igrač više: Jadran HN 6/14, Jug CO 4/11
Peterci: Jadran HN -, Jug CO 1/2
Suci: Rakovec, Brala

Vaterpolisti Juga tražili su u Herceg Novom pobjedu kojom bi preskočili vodeći Jadran i tako se prometnuli u glavnog favorita prvenstva, no, iako su vodili gotovo cijelu utakmicu, Dubrovčani su u samoj završnici ispustili veliku priliku i na kraju osvojili bod koji im vrlo vjerojatno neće biti dovoljan za ukupno slavlje. Gosti su odlično otvorili susret i zahvaljujući lobu Azeveda i dva pogotka Dobuda poveli sa 0:3, da bi potom s dva uzastopna gola Jadran smanjio na 2:3.

Jugaši su potom pobjegli na 3:5, ali Crnogorci se vraćaju i polovicom treće četvrtine po prvi put izjednačuju rezultat (5:5). Dubrovačka momčad preko Boškovića dolazi do nove prednosti (5:6), Azevedo novim golom podiže na 5:7, ali vrlo brzo na semaforu svijetli 7:7, potom 8:8, a u samoj završnici i 9:9. Za novo vodstvo Juga (9:10) pobrinuo se Sukno s igračem više, ali 17 sekundi prije kraja Ivović je iz daljine pogodio za konačnih 10:10 i podjelu bodova, koja bi se mogla pokazati presudnom na kraju prvenstva.

Mornar BS – Šibenik NCP 9:8 (4:0, 2:4, 2:2, 1:2)

Split, bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 2, Križanović, Čorušić, Mataić 1, Jerković, Kliškinjić, Kalebić, Krnić, Marelja 2, Kovačić 2, Ban 1, Bebić 1, trener: Joško Kreković.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo, Maškarić, B. Letica 2, Brlečić 1, Škorić, Španja 1, Brkić 1, Sutić 1, S. Letica, Vuleta 1, Samodol 1, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Mornar BS 1/7, Mornar BS 4/8

Peterci: Mornar BS 1/1, Šibenik NCP 1/1

Suci: D. Adžić (Kotor) i Franulović (Rijeka)

Samo četiri dana nakon velike pobjede nad Bresciom u Euroligi vaterpolisti Šibenik NCP-a doživjeli su poraz u regionalnom natjecanju. U utakmici koja je bitna zbog borbe za poziciju treće i četvrte hrvatsku momčad u regionalnoj ligi (za tu poziciju konkurira i riječko Primorje), a koja će ući u play-off hrvatskog prvenstva, bodovi su ostali Splićanima koji su slavili s 9:8.

Ključ pobjede splitskih vaterpolista bilo je otvaranje susreta. U osam početnih minuta šibenska se mreža zatresla čak četiri puta, dok Tuckova momčad nije zatresla mrežu domaćeg vratara Brzice. Zaigrali su gosti bolje u nastavku susreta, do odmora su smanjili na minus dva (6:4), nešto kasnije imali su i minus jedan (8:7), ali pobjedu domaćih potvrdio je svojim drugim pogotkom Danijel Burić.

Po dva pogotka u domaćoj momčadi postigli su već spomenuti Burić, Marelja i Kovačić, dok je kod Šibenčana najefikasniji bio Boris Letica s dva pogotka.

U sljedećem kolu Mornar gostuje u Dubrovniku kod Juga, dok Šibenik NCP u Crnici dočekuje riječko Primorje.

BUDVANSKA RIVIJERA – PRIMORJE EB 11:8 (3:3, 3:1, 3:0, 2:4)

Jadranska liga, 16. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković 2, Ćirić 1, Danilović 3, Gak 3, Tičić, Barba, Uskoković 1, Kan, Gor Nagy, Ljubanović, Mijanović 1, Todorović, Milanović, trener: Đuho

PRIMORJE EB: Križanec, Glavan, Car 1, Krapić 1, Pavlović, Frajman, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 1, Barač 2, Beltrame, Bratić, Jurišić, Krizman, trener: Roje

Igrač više: Budva 5/6, Primorje 4/8
Peterci: Budva -, Primorje 1/1
Suci: A. Adžić (Kotor), Tiozzo (Split)

Budvanska Rivijera nije dopustila iznenađenje u svom bazenu te je pobjedom nad Primorjem učvrstila petu poziciju iskoristivši posrtanje Šibenika u Splitu. Riječani su u Budvu doputovali s povratnicima u sastav, Baračem, Beltrameom i Glavanom, no nakon odličnog početka i 0:2 igrali su uglavnom domaćini koji prvo izjednačuju rezultat, a potom do poluvremena rade prednost od dva razlike (6:4).

Treća četvrtina riješila je i pitanje pobjednika. Vrlo dobar vratar Budvana, Predrag Todorović, stao je između vratnica već početkom druge dionice kada je s pravom zamjene isključen Denis Šefik i do početka posljednje četvrtine domaćini imaju nedostižnu prednost od 9:4. Do kraja utakmice, Riječani su samo ublažili poraz i s konačnih 11:8 zadržali se na 15 bodova iz 16 susreta.

PRIMORAC – ROKAVA KOPER 17:3 (4:0, 6:0, 4:2, 4:1)

Jadranska liga, 16. kolo, Kotor, Bazen ŠRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić, Dr. Brguljan 3, Crepulja 1, Petrović 1, Čučković 1, Gopčević 1, Drašković 2, Da. Brguljan 2, Pavlović 2, Milošević 4, Šetka, Zatović, Kralj, trener: Perović

Koper: Grzentič, Kavčič, A. Verač 1, Berce, B. Verač, Kancijanić 1, Kuk, Galič, Bukovac, Turina, Crnica, Smolnik 1, trener: Cetin

Igrač više: Primorac 6/9, Koper 1/9
Peterci: Primorac 1/1, Koper 0/1
Suci: Obradović, Matijašević (oba Herceg Novi)

Primorac je očekivano deklasirao slovenski Koper, a kako će ovo biti jednosmjerna utakmica postalo je jasno već nakon prve četvrtine koju su Kotorani dobili sa 4:0. Domaćini su nakon toga do kraja samo povećavali prednost i zaustavili se na konačnih 17:3, a najprecizniji u redovima Kotorana bio je Milošević sa četiri pogotka.

MEDVEŠČAK - JADRAN (ST) 8:4 (1:1, 2:1, 2:0, 3:2)

Jadranska liga, 16. kolo
Zagreb, Bazen u Utrinama
Suci: Rožman, Rak

Medveščak: Kavur, Burić 1, Milaković 1, Čule, Lugović 1, Benić 1, Ravlić, Perković 1, Vegar, Grbeš, Ćuk 1, Blažević 2, Selem, Geratović. Trener: Vegar.

Jadran (ST): Škiljo, Pleić, Vukić 1, Delaš, Bezić, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić 3, Perić, Banovac, Tomašević, Kekez, Popović. Trener: Jurčević.

Igrač više: Medveščak 1/4, Jadran (ST) 0/6
Peterci: Medveščak - , Jadran (ST) 1/1

Potpuno neočekivano Medveščak je s 8:4 porazio splitski Jadran i ostvario tek drugu ovosezonsku pobjedu. Prevagu na stranu domaćina donijela je treća četvrtina, u kojoj su gosti ostali bez postignutog pogotka. Jadranu je ovo bila odlična prilika za šestu pobjedu jer u idućem kolu praktički može zaboraviti na pobjedu - u Split mu dolazi imenjak iz Herceg Novog.

Najbolji strijelac Medveščaka, kojem je sljedeći protivnik Koper, bio je Goran Blažević s dva pogotka, dok je jedini raspoloženi jadranaš bio Domagoj Kuzmanić s tri pogotka.

POŠK - Mladost

POŠK – MLADOST 4:13 (2:2, 2:4, 0:2, 0:5) Jadranska liga, 16. kolo, Split, Bazen u Poljudu
POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 2, Lušić, Kujačić, Scherbl, Crnčević, Rabadan 2, Delić, Udiljak, Bokavšek, Bilić, trener: Školneković.
Mladost: Jurin, Burić, Babić 3, Vrdoljak 2, Martinić, Franković 2, Herceg, Antonijević 1, Karač 1, Muslim 2, Hinić 2, Buljubašić, Pavić, Lončar, trener: Bonačić.
Igrač više: POŠK 1/5, Mladost 1/4
Peterci: POŠK 1/2, Mladost 1/2
Suci: Copić (Šibenik), Rebić (Split)
Delegat: Odalović (Đenovići)

Rezultat utakmice na splitskom Poljudu očekivan je s obzirom na iznimno loš učinak POŠK-ovaca ove sezone, naime, dosad nisu upisali još niti jednu pobjedu. Do poluvremena sraz je sadržavao određenu dozu neizvjesnosti, međutim, početkom drugog dijela sve odlazi na stranu Mladosti u čijoj se momčadi najviše istakao David Babić s tri zgoditka dok je drugi najbolji strijelac lige u redovima POŠK-a, Toni Barbarić, u poraz svoje momčadi ugradio dva gola.

Pobjedom nad splitskim POŠK-om, mladostaši su se izjednačili s vodećim Jadranom iz Herceg Novog te sada obje momčadi imaju po 28 bodova. Mladost u sljedećem kolu gostuje u Budvi, a zatim joj slijedi derbi s Jugom u Gružu, dok Jadran ide na mlin Primorcu u Kotor.