Cluj "na mišiće" bolji od Slavena

Tomislav Globan • četvrtak, 12.02.2009.

Nogometaši Slaven Belupa zaključili su turski dio priprema za proljetni dio sezone HNL-a. U srijedu i četvrtak odigrali su posljednje dvije pripremne utakmice te se u subotu vraćaju u Koprivnicu...

U srijedu Slaven se sučelio s vrlo jakim Clujom, klubom koji je jesenas igrao u Ligi prvaka gdje je ubilježio senzacionalnu pobjedu nad Romom usred Olimpica.

Farmaceuti su se ponovno predstavili u vrlo dobrom svjetlu, a sve dok im nije ponestalo snage bili su ravnopravni suparnik prvacima Rumunjske. Koprivničani mogu žaliti za 54. minutom kada je Jurić sa samo nekoliko metara glavom promašio vrata.

Kako se susret bližio kraju, sve je očitija bila fizička nadmoć i bolja pripremljenost Cluja što su okrunili dvama pogotcima u završnici. Najprije je Kone u 72. minuti na ubačaj Mare glavom pogodio za 1:0, a dvije minute prije kraja pobjedu Rumunja potvrdio je Dubarbier.

Prijateljska pripremna utakmica, igralište SC Topkapi, Antalya:
Slaven Belupo - CFR Cluj 0:2 (Kone 72', Dubarbier 88')

SLAVEN BELUPO: Rodić - Purić (od 73. Lapić), Rogulj, Kokalović (od 68. Nynkeu), Lapić (od 59. Maras) - Poldrugač - Šafarić (od 80. Gregurina), Posavec (od 65. Jajalo), Bilen - Jurić (od 70. Delić), Vručina.

CFR CLUJ: Stancioiu - Flores, Cadu, Galliasi, Panin - Mara, Dani, Frangipane (od 61. Muresan), Culio (od 75. Deac) - Kone (od 86. Diego Ruiz), Traore (od 55. Dubarbier).

Posljednju utakmicu na pripremama u Antalyji momčad Mile Petkovića odigrala je jutros protiv kineskog doprvaka Shangaija.

Slaven je poveo vrlo brzo. Već u šestoj minuti Posavec je bio precizan iz slobodnog udarca s 20 metara. Petković je u ovoj utakmici priliku dao igračima koji su na ovim pripremama manje igrali, no nakon pogotka igrači iz drugog plana nisu se uspjeli u potpunosti nametnuti Kinezima.

Shangai je preuzeo inicijativu, stvarao prigode, a do izjednačenja stigli su u 75. minuti kada Chen Tao iz slobodnog udarca s preko 30 metara uz pomoć vjetra i loše reakcije Pelina pogađa za konačnih 1:1.