Stoudemire i Sunsi noćna mora Clippersa

Branimir Korać • četvrtak, 19.02.2009.

Phoenix Sunsi u dvije utakmice utrpali su Clippersima nevjerojatnih 282 poena, a noćas je posebno inspiriran bio Amare Stoudemire koji je uništio Clipperse za samo 26 minuta provedenih na parketu...

Toronto Raptorsi nisu imali šanse protiv Clevelanda na svom parketu. Unatoč angažmanu Shawna Mariona i njegovom debiju, upisali su poraz 93:76 protiv momčadi koja je jedan od legitimnih kandidata za osvajanje naslova NBA prvaka. Roko Ukić unatoč povratku Josea Calderona i 12 minuta novoangažiranog Marcusa Banksa, dobio je 17 minuta, no nije briljirao. Ubacio je dva poena uz šut 1/3 te dodao tri asistencije i dva napadačka skoka. Cavse su u ovom susretu predvodili Zidrunas Ilgauskas s 22 poena, LeBron James s 20 poena, devet skokova i devet asistencija te Anderson Varejao s 14 skokova. Kod Raptorsa ponovno nije bilo Chrisa Bosha, a istaknuli su se Joey Graham s 15 poena i Jose Calderon s 13.

Na krilima Carmela Anthonyja i Chaunceya Billupsa Denver je slavio na gostovanju u Philadelphiji 101:89. Na poluvremenu je domaćin imao deset poena viška, ali onda su Billups i Anthony uzeli stvari u svoje ruke i inicirali preokret koji ih je odveo do važne pobjede. Billups je 17 od 22 poena ubacio u trećoj četvrtini, a Anthony je susret završio s 26 poena i 14 skokova. Kod poraženih Andre Miller ubacio je 17 poena uz sedam skokova, Samuel Dalembert 12 poena uz deset skokova, a Marreese Speights 11 poena uz deset skokova.

Debitantski nastup Jermainea O'Neala u dresu Miamija pokvario je Sebastian Telfair. Jedan od najbržih playmakera lige u utakmici karijere ubacio je Miamiju 30 poena (šest trica) uz osam asistencija i ukrao im pobjedu. Ključan je bio ulazak u drugo poluvrijeme kada su gosti napravili preokret i zadržali vodstvo sve do kraja susreta. Uz Telfaira kod Minnesote dobri su bili Ryan Gomes s 20 poena i sedam skokova te Brian Cardinal s deset skokova. U redovima Miamija malo je značila sjajna večer Dwyanea Wadea koji je bio prvi strijelac susreta s 37 poena čemu je dodao i 12 asistencija. Udonis Haslem dodao je 17 poena i šest skokova.

Najteži poraz ove sezone na gostovanju u New Orleansu upisao je Orlando. Od početka susreta sve je mirisalo na katastrofu neraspoloženih gostiju koji su na kraju poraženi s visokih 117:85. Chris Paul bio je sjajan i predvodio domaćina s 36 poena, deset asistencija i šest skokova dok je Rasual Butler dodao 15 poena i osam skokova. Kod Magica Rashard Lewis ubacio je 17 poena uz osam asistencija i pet skokova, a J.J. Reddick dodao je 14 poena. Dwight Howard "prespavao" je utakmicu i uputio samo četiri šuta iz igre za 29 minuta.

Demoliranje Magica

Jason Kidd protiv svojih Netsa odigrao je sjajnu utakmicu i nosi velike zasluge za pobjedu Dallasa 113:98. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Mavsi su furiozno ušli u drugo i treću četvrtinu dobili s 40:15. Tu je priči bio kraj, susret je prelomljen i Netsi su upisali poraz. Josh Howard ubacio je 24 poena uz deset skokova, Jason Kidd 23 poena uz deset asistencija (pet trica), Dirk Nowitzki 23 poena uz devet skokova, a Antoine Wright 20 poena. Kod Netsa 18 poena i sedam asistencija upisao je Devin Harris, a 16 poena i sedam skokova Brook Lopez.

Atlanta je očekivano slavila na gostovanju u Sacramentu, ali kao i u svim dosadašnjim gostujućim susretima, nisu oduševili. Protiv slabašnih Kingsa slavili su teškom mukom 105:100 i to zahvaljujući Mikeu Bibbyju, bivšem igraču Sacramenta. Bibby je svojoj nekadašnjoj momčadi utrpao 29 poena i tome dodao pet skokova, Joe Johnson se priključio s 20 poena i šest asistencija, a Al Horford dominirao je pod obručem s 18 poena i 18 skokova. Kod Kingsa Kevin Martin ubacio je 32 poena uz 11 skokova, a Spencer Hawes dodao je deset poena i 14 skokova.

I bez Grega Odena Portland je bio uspješan protiv Memphisa i slavio 94:90. Domaći navijači priredili su vatreni doček nikad omiljenom Dariusu Milesu koji u nekada svojoj dvorani nije pružio ništa posebno. Blazersi su se dugo mučili, imali malo raspoloženih igrača, no pobjeda je ponovno stigla u tijesnoj završnici gdje se oni očito odlično snalaze. Brandon Roy predvodio ih je s 24 poena, devet asistencija i pet skokova, LaMarcus Aldridge dodao je 15 poena i šest skokova, a Joel Przybilla je uhvatio 15 skokova. Kod Grizzliesa 20 poena i pet skokova upisao je Rudy Gay, 15 poena i deset asistencija Mike Conley te deset skokova Marc Gasol.

Clippersi će dugo sanjati Sunse. Drugu utakmicu zaredom Sunsi su im utrpali preko 140 poena i nanijeli im katastrofalan poraz. Nakon što su ostali bez Cambyja i Kamana, jučer je suspenziju zbog udaranja zaradio i Zach Randolph te su centri Sunsa imali lagan posao protiv slabe visoke linije protivnika i vukli su ih do pobjede 142:119. Briljirao je Amare Stoudemire s 42 poena i 11 skokova za svega 26 minuta, a 21 poen i 12 asistencija dodao je Steve Nash. Kod slabog domaćina Al Thornton ubacio je 33 poena, Eric Gordon 23 poena uz šest asistencija i pet skokova, Fred Jones 20 poena uz pet skokova, a DeAndre Jordan je uhvatio 11 skokova.

Lakersi su na ulasku u posljednje četiri minute gubili kod Warriorsa, međutim onda su kreirali seriju 17:3 predvođeni Trevorom Arizom i uzeli pobjedu 129:121. Ariza je tricama uništio nadanja Warriorsa, a susret je završio sa 17 poena. Lakerse su predvodili Kobe Bryant s 30 poena i devet asistencija, Pau Gasol s 24 poena, 13 skokova i pet asistencija te Lamar Odom s 22 poena i sedam skokova. Kod domaćina 24 poena uz devet asistencija i šest skokova upisao je Stephen Jackson, 24 poena Corey Maggette, 23 poena Jamal Crawford te 14 poena i 12 skokova Anthony Randolph.