Iverson kao nekada

Goran Markuš • petak, 20.02.2009.

Sa 31 poenom i sedam asistencija Iverson je kao u stara vremena predvodio svoju momčadi - i izgubio. Naime, peti uzastopni poraz timskom igrom nanijeli su im gosti iz San Antonia, a iznenađujuću pobjedu sinoć su upisali i košarkaši Utahe nadigravši aktualne NBA prvake, Boston Celticse u završnih 12 minuta igre...

Iako su već nekoliko puta potvrdili da bez Emanuela Ginobilija ne funkcioniraju najbolje činjenica da Manua, uslijed ozljede, na terenu neće biti između dva i tri tjedna očito je dobro uzdrmala Tima Duncana (18 poena, 18 skokova) koji je sjajnom završnicom ipak uspio zadržati vodstvo svoje momčadi istovremeno nanijevši peti uzastopni poraz Detroitu.

Ponajviše zahvaljujući Rasheedu Wallaceu (11 poena, 8 skokova) Pistonsi otvaraju susret odličnom 9:0 serijom, no do kraja četvrtine Spursi se uspijevaju reorganizirati i smanjuju zaostatak na četiri poena. Na leđima Matta Boonera (15 poena, 7 skokova) tijekom sredine druge četvrtine gosti vraćaju 0:8 serijom, no njihova koncentracija ne pada i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 40:45.

Iako Tony Parker (19 poena, 5 skokova, 11 asistencija) pokušava povući svoju momčad čvrsta obrana domaćina uspijeva im se suprotstaviti i u posljednjih 12 minuta ulazimo sa šest poena prednosti Spursa. Četvrtu četvrtinu Detroit otvara sa sjajnih 4:0, no tada se i Spursi bude.

Bila je to sjajna četvrtina za Allena Iversona (31 poena, 7 asistencija) koji je upisao 12 poena da bi polaganjem 81 sekundu prije kraja vratio prednost svojoj momčadi, no sam uistinu više nije mogao. Kad je trebalo Spursi su stisnuli zube i nakon zatvaranja Iversona domaćini su izgledali potpuno izgubljeno što rezultira 36. ovosezonskom pobjedom San Antonia.

Pravo iznenađenje pripremili su nam i igrači Utahe koji su u drugom susretu večeri na domaćem terenu uspjeli svladati aktualne NBA prvake, Boston Celticsa. Timskom igrom u uvodnih 12 minuta gosti su potpuno zasjenili Jazzere što dokazuje i solidno vodstvo od devet poena.

Na leđima vrlo raspoloženog dvojca Mehmet Okur (19 poena, 6 skokova) - Deron Williams (18 poena, 10 asistencija) gosti istom mjerom vraćaju u nastavku i na veliki odmor odlaze sa minimalnim poenom zaostatka.

Na leđima odličnog Paula Piercea (20 poena, 9 skokova) Spursi rade 0:9 serija što im omogućava bijeg na odličnih +11, no domaćini se ne predaju i svojom 7:0 serijom ponovno smanjuju zaostatak na -6 uoči završnih 12 minuta igre.

Do 39. minute igralo se potpuno u egalu, no tada gosti posustaju što Jazzeri iskorištavaju i u svoju korist privode susret kraju. Da nije bilo Rajona Ronda (15 poena, 7 asistencija) koji je zabio devet od samo 12 poena svoje momčadi u posljednjih devet minuta igre razlika bi potpuno zasluženo bila i puno veća.

Loš nastup Kevina Garnetta (8 poena) kasnije je dobio i svoje objašnjenje: "Moram otići na pregled koljena nakon čega ću znati više. Uistinu bih radije igrao nego davao ovakvu izjavu."