Osramoćeni Wizardsi

Branimir Korać • nedjelja, 22.02.2009.

U najzanimljivijem susretu noćašnjeg programa u NBA ligi Jazzeri su bili uspješniji od Hornetsa. San Antonio i bez Manua Ginobilija djeluje impresivno, a to su najbolje osjetili noćas slabi Washington Wizardsi...

Vrlo dobra utakmica u Miamiju otišla je na stranu domaćina. Dwyane Wade igrao je pod visokom temperaturom, ali je i takav izvukao Miami. U završnici je bio precizan s linije slobodnih bacanja, zatim je u obrani prisilio Sixerse na izgubljenu loptu. Miller je dao priliku Sixersima smanjivši na minus jedan 22 sekunde prije kraja, ali Miami s linije slobodnih bacanja završava posao. Dwyane Wade ubacio je 25 poena uz devet asistencija, 17 poena i deset skokova dodao je preporođeni Jermaine O'Neal, a 13 poena i deset skokova Udonis Haslem. "Drugačije je u Miamiju. Prekrasno je igrati uz Wadea. Čovjek ima dinamiku, brzinu i odličan pregled terena. Kad sam slobodan znam da ću dobiti loptu", govorio je zadovoljno nakon susreta O'Neal. Kod Sixersa 30 poena i season high imao je Andre Miller dok je 22 poena dodao Louis Williams.

Bez ozlijeđenog Manua Ginobilija kojeg neće biti dva tjedna, Spursi su s lakoćom slavili na gostovanju u Washingtonu 98:67. Domaćin je ponižen, a važnu ulogu u tome igrao je Roger Mason, bivši igrač Wizardsa, koji je predvodio strijelce Spursa. Domaćin je iz igre šutirao skromnih 33 posto, a s klupe je dobio svega deset poena, premalo za dobar otpor Spursima. Mason je susret završio s 25 poena i pet asistencija, Tim Duncan dodao je 12 poena i 11 skokova. Kod domaćina Caron Butler ubacio je 24 poena uz sedam skokova, a Antawn Jamison dodao je 16 poena i sedam skokova.

Dallas je protiv Sacramenta sve riješio u prvom poluvremenu te je priuštio odmor starterima kroz gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Već na poluvremenu bilo je plus 20, ta se prednost brzo povećala na startu drugog i upisana je laka pobjeda 116:95. Kod Dallasa po 20 poena upisali su Josh Howard i Brandon Bass, 19 poena i 12 skokova dodao je James Singleton, a 11 poena i 11 asistencija Jason Kidd. Kod slabih Kingsa 18 poena i sedam asistencija imao je Beno Udrih, a 17 poena i devet skokova Spencer Hawes.

Odlična predstava Jazzera

U utakmici večeri Jazzeri su na svom terenu nadigrali Hornetse sa 102:88. Sjajnom obranom u posljednjoj četvrtini slomili su otpor Paula i društva te upisali vrijednu pobjedu. Presudila je dekoncentracija Hornetsa koji su nizali izgubljene lopte, a Williams je to kažnjavao i vukao Jazzere do pobjede. Williams je ubacio 20 poena uz 13 asistencija, Okur je dodao 25 poena i sedam skokova, a Millsap 12 poena i deset skokova. Kod Hornetsa Paul je ubacio 24 poena uz sedam asistencija i pet skokova, Butler 21 poen, West 18 poena uz deset skokova i pet asistencija, a Stojaković je uhvatio 11 skokova.

Oklahoma i Golden State očekivano su odigrali utakmicu na preko 250 poena. Slavili su Warriorsi 133:120 i tako donijeli Donu Nelsonu 1300. pobjedu u karijeri. Susret je odlučen u drugom poluvremenu koje je otišlo na stranu Warriorsa u susretu u kojem su momčadi izgubile gotovo 40 lopti u bezglavoj jurnjavi po parketu. Stephen Jackson predvodio je pobjednika s 26 poena i devet asistencija, Cory Maggette s klupe je dodao 25 poena i osam skokova, a Jamal Crawford ubacio je 24 poena. Kod Thundera Kevin Durant ubilježio je 32 poena i šest skokova, Russell Westbrook 31 poen, 11 asistencija i pet skokova, Jeff Green 27 poena, 15 skokova i šest asistencija, a Nate Collison 11 skokova.