1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 22.02.2009, 15:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Darko Jambrović (Čakovec)

Petar Plevnik • nedjelja, 22.02.2009.

Iako su dva puta bili u rezultatskom zaostatku, zahvaljujući raspoloženoj braći Sharbini nogometaši Rijeke uspjeli su iz Gradskog vrta odnijeti u konačnici više nego zaslužen bod...

Aleksandar Šolić
66'

Robert Rubčić

Kao što je i najavljivao, trener Osijeka u susret protiv Rijeke odlučio je krenuti u proljetnoj formaciji s dva napadača, od kojih je jedan bio Karlo Primorac te Josipom Kneževićem iza njih, a da je domaći trener pogodio s postavkom bilo je vidljivo već u početnim minutama kada se u dvije dobre situacije našao Knežević.

Dobar početak Osječana rezultirao je ranim vodstvom. Igrala se sedma minuta kada Miličević ubacuje s desne strane, a Primorac prsima posprema loptu iza leđa iznenađenog Radmana.

Kada je to malo tko očekivao, Riječani su stigli do izjednačenja. Knežević je u 32. minuti neoprezno izgubio loptu na polovici Osijeka, Anas Sharbini odlično uposlio svog brata Ahmada, čiji udarac u padu brani Skender, no samo do Anasa koji lob udarcem pogađa za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Osječani su stigli do novog vodstva. Vidaković je na centru povukao loptu, sjajnom varkom oslobodio se dva riječka igrača te na rubu 16-erca fantastičnim udarcem pogodio suprotni kut Radmanova gola za 2:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

VIŠEVIĆ U KINI

Iskusni stoper Osijeka Tomislav Višević nije konkurirao za današnji susret, budući da je uz odobrenje kluba otputovao u Kinu na probu u jedan od tamošnjih prvoligaša.

Prvu ozbiljniju situaciju u nastavku susreta vidjeli smo u 54. minuti nakon što je Miličević probio lijevu stranu, ubacio u 16-erac gostiju, gdje Primorac lijepo ostavlja za Kneževića, no desetka Osijeka slabijom desnom nogom šalje loptu nebu pod oblake.

Kao i kod prvog pogotka, Riječani su do drugog stigli prilično iznenađujuće. Igrala se 59. minuta kada je Fernandez ubacio s lijeve strane, osječka obrana zaboravila na Ahmada Sharbinija, a riječka devetka glavom zabija za 2:2.

Nakon izjednačujućeg pogotka gledali smo situaciju kao iz prvog dijela samo u drugačijim ulogama. Sada su Osječani uglavnom bezidejno pokušavali naći put do Radmanova gola, što je Riječanima ostavljalo puno prostora za kontre, posebno preko neugodnih Štroka i Anasa Sharbinija.

Veliku prigodu iskoristiti nesmotrenost osječke obrane u 75. je minuti imao Kreilach, no nakon ubačaja Fernandeza iz kuta riječki je veznjak neometan s pet metara glavom pucao zamalo iznad gola.

Posljednju prigodu Osječani su propustili u 90. minuti. Barišić, koji je u 59. minuti zamijenio Primorca, probio je lijevu stranu i uputio odličnu povratnu loptu za Smoju, no kapetan Osječana lošom reakcijom potvrdio je kako mu napadačke sklonosti nisu jača strana.

Promašaj Smoje umalo je skupo koštao Osječane u posljednjim trenucima susreta kada se neugodni Štrok sjurio u 16-erac domaćina, no njegov udarac otišao je centimetrima pored Skenderove vratnice.