1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 22.02.2009, 15:30 h, Stanovi
Edin Husić 62'
Cibalia

Terkeš pokopao Vinkovčane

Ante Jukić • nedjelja, 22.02.2009.

Momčad Zadra na najbolji je mogući način započela proljetnu bitku za bijeg s posljednjeg mjesta HNL-a. Igrači Dalibora Zebića rezultatom 2:1 nadvisili su vinkovačku Cibaliju, a junak pobjede bio je dvostruki strijelac Želimir Terkeš...

Najavljivani početni pritisak domaćina rezultirao je prilikom već u prvoj minuti. Opasnu loptu pred gol Davora Burcse uputio je Edin Šaranović, ali najbolji strijelac HNL-a u protekloj sezoni, Želimir Terkeš, nije reagirao na najbolji način. U 20. minuti konačno su se javili gosti iz Vinkovaca - glavom je zaprijetio Baraban, što je bio uvod u vrlo sadržajnu drugu polovicu prvog poluvremena.

Igrala se 26. minuta kada je udarac iz kuta odlično izveo Župan, čiju je asistenciju objeručke prihvatio Terkeš i učinio ono što mu nije uspjelo na samom početku utakmice. Cibalia se u igru mogla vratiti samo sedam minuta nakon vodećeg pogotka Zadrana, no Željko Malčić vrlo je loše pucao iz situacije koja je mnogo obećavala.

Promašaj najboljeg strijelca nebesko-plavih na težini je dodatno dobio u 39. minuti, kada je na sceni ponovno bio raspoloženi domaći dvojac Šaranović-Terkeš. Brzonogi Šaranović lijepo je povukao loptu i praktički je na "tanjuru" donio do svog kolege u napadu, koji efektnim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa suprotne rašlje Burcsina gola i udvostručuje prednost Zadrana. Demoralizirani Vinkovčani do kraja poluvremena mogli su primiti još jedan pogodak, ali snažan udarac Ljubičića u 43. minuti Burcsa je ipak uspio ukrotiti i sačuvati kakvu-takvu nadu gostima uoči drugih 45 minuta.

Trener gostiju Stanko Mršić na poluvremenu je u igru uveo Edina Husića, a ovaj mu je za ukazano povjerenje uzvratio u 62. minuti. Vinkovčani su izborili prekid s lijeve strane, ubačaj Andričevića domaći vratar Vuković uspio je kratko odbiti, no samo do Husića, kojem nije bilo pretjerano teško pogoditi za 2:1.

Iako se nakon postignutog pogotka očekivao dodatni pritisak prema golu domaćina, Cibalia do kraja utakmice nije stvorila ozbiljniju priliku za izjednačenje. Štoviše, bliže novom pogotku bili su Zadrani, točnije Batur, čiji je slobodan udarac u 87. minuti odsjeo na vratnici. Završilo je, tako, minimalnom, ali potpuno zasluženom 2:1 pobjedom momčadi sa Stanova, kojoj će ova tri boda puno značiti u velikoj borbi za ostanak koja ih očekuje ovog proljeća.