1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 01.03.2009, 15:30 h, Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Galović (Slavonski Brod), Barišić (Osijek)

Hajduk protutnjao Zaprešićem

Bernard Jurišić, Mario Lešković • nedjelja, 01.03.2009.

Ni zaprešićki prvoligaš nije uspio zaustaviti Mišinu savršenu statistiku. Zahvaljujući novoj pobjedi, Hajdukov stručnjak još uvijek je na stopostotnoj uspješnosti što se tiče naše lige. Ovim rezultatom sve insinuacije o financijskom stimuliranju Intera padaju u vodu, a "žutima" preostaje u sljedećim susretima tražiti bodove koji bi im olakšali borbu za ostanak...

Marijo Dodik
61'
21
Tomislav Bosec
74'
11
Ivan Bubalo
82'
Ante Miše

Već je dugo poznato da Perkovićev sastav bolje igra u gostima. Tako je bilo i ovog puta. Nisu "žuti" loše ušli u utakmicu, u nekim trenucima su bili i više nego ravnopravan takmac, ali bodovi idu u Split s Hajdukovcima, čime zadržavaju prvo mjesto u prvoligaškoj koloni.

Kao što je i najavio uoči utakmice, trener Perković poslao je na teren isti sastav kao proteklog vikenda protiv Zagreba osim što je umjesto lakše ozlijeđenog T. Šarića priliku dobio Golem. Nažalost po simpatizere domaćeg sastava, već u 11. minuti Hajduk je poveo. Situacija nije mirisala na opasnost, Šerić je ubacio loptu sa strane do Ibričića koji mu je vratio povratnu loptu, a Šerić odmah centrira u Interov šesnaesterac. Usamljen na 10-ak metara od Delačevog gola našao se Gabrić i lakoćom matirao Interovog vratara.

Još se gostujuća tribina nije ni smirila, a već je Inter došao nadomak izjednačenju. Nakon odlično izvedenog slobodnog udarca kojeg je Subašić skrenuo u korner, Batarelo je odlično centrirao ravno na glavu Pecelja koji ne uspijeva sa pet metara matirati splitskog vratara. Lopta je šetala po gol-liniji, ali Hajdukovci ipak uspijevaju izbaciti loptu daleko od svog gola.

Unatoč primljenom pogotku, domaći igrači nisu se predali, uspostavili su ravnotežu na sredini terena i nisu dozvolili Hajdukovcima da se razmašu. Do poluvremena nije bilo izglednijih prigoda ni s jedne strane. Najviše se prijetilo iz prekida, a dok je Gulićev udarac preko zida lako ukrotio Subašić, s druge strane pred sam odmor, u 42. minuti Ibričićev udarac s 18 metara nije ni došao do Delača.

U nastavku Inter igra uz pomoć vjetra, a prvu priliku u 48. minuti ne koristi Batarelo kada je Šerić loše procijenio jednu dugu loptu Krznara. Do povećanja vodstva Hajduk dolazi u 55. minuti kada Šerić centrira s poludistance i nalazi usamljenog Ibričića, koji desnom nogom prihvaća loptu i nakon toga ljevicom para Interovu mrežu.

Odmah potom Perković ubacuje Dodika da bi barem malo bio opasniji iz igre jer Inter ne uspijeva zadržati loptu kada dođu na 30-ak metara od Hajdukovog gola. U 64. minuti utakmica je riješena. Nakon što je Pecelj dobio drugi žuti karton, što je značilo da mora napustiti igru, Hajdukov kapetan Srđan Andrić iz slobodnog udarca prebacuje živi zid. Delač je ponovo nemoćan i Hajduk odlazi na nedostižna tri pogotka prednosti uz igrača više.

Od tog trenutka Hajduk je u potpunosti zavladao zaprešićkim travnjakom, preuzeli su kontrolu nad loptom, a posebno se mora pohvaliti Hajdukova obrana na čelu s Vejićem koja Interovim napadačima nije dozvolila niti jednu priliku iz igre tijekom cijele utakmice. Da bi rezultat bio još uvjerljiviji pobrinuo se Gabrić koji je u 81. minuti ispremiješao cijelu Interovu obranu, a Bartoloviću, koji je ušao umjesto Ibričića, nije se bilo teško nakloniti i po četvri put zatresti Interovu mrežu.

Da zaslužuje veću minutažu, Bartolović je pokazao u 88. minuti kada se sjurio prema golu i nesebično poslužio danas pritajenog Kalinića koji se "smilovao" nad Interovom sudbinom i nije postigao pogodak sa samo pet metara od vrata.

Zahvaljujući pobjedi Cibalije nad Varteksom, Inter je na ljestvici pao na 10. mjesto, dok je Hajduk pobjedom pobjegao Dinamu na pet bodova razlike uz utakmicu više. "Mister 100%" nastavlja svoj niz.