1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 01.03.2009, 15:30 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 3.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Danije Janošević (Zagreb) i Ivica Modrić (Zagreb)

Ivana Jurica • nedjelja, 01.03.2009.

Podjelom bodova završio je susret četvrtog Šibenika i sedmog Osijeka na Šubićevcu (1:1). Nakon završetka susreta glavna je tema bilo suđenje, dosuđeni jedanaesterac za domaćine, ali i za goste, te odluka suca Strahonje iz 22. minute kad su Osječani prosvjedovali tražeći jedanaesterac zbog Kwedijevog igranja rukom u domaćem kaznenom prostoru...

Ivan Elez
71'
26
Joško Kovač
79'
9
Alen Šubić
86'
Tomislav Steinbrückner

Već u prvoj minuti utakmice domaćini su zaprijetili preko raspoloženog Govića, ali njegov je udarac iskosa s lijeve strane blokirao Vida. Osječani uzvraćaju preko Todorčeva, ali njegov je udarac neprecizan. U sedmoj minuti nova akcija domaćih: Rodić je pucao, ali nije bilo precizan, a na taj je udarac korak dva ostao prekratak i drugi domaći napadač Zec. Tri minute poslije gosti prijete preko Miličevića, ali nema problema za vratara Blaževića.

U 22. minuti prva dvojbena odluka suca Strahonje. Srđan Vidaković pucao je iskosa s lijeve strane prema golu Šibenika, u bloku mu je bio Kwedi, a lopta upućena od veznjaka gostiju pogodila je braniča Modrih, koji je bio na maloj udaljenosti od suparničkog igrača, u ruku. Osječka klupa je skočila tražeći kazneni udarac, ali sudac Strahonja pokazao je da se igra nastavi.

Samo minutu kasnije opasno je bilo u domaćem šesnaestercu. Miličević je ubacio s boka, Knežević i Primorac bili su u dobroj situaciji, ali i u zaleđu pa je prilika propala. Na drugoj strani u 24. minuti odlična prilika za Šibenik: Rodić je zaustavljen prekršajem na 22-23 metra od gola Osijeka: slobodan udarac odlično je izveo Gović, ali vodstvu domaćih ispriječio se okvir gola.

U 30. minuti slobodan udarac na drugoj strani: izveo ga je Knežević, Blažević je izboksao loptu što je domaćinima donijelo priliku za brzom kontrom. Povukao je Rodić i na 30-ak metara od kaznenog prostora odlučio se na dribling i braniči gostiju oduzeli su mu loptu, a imao je nekoliko puno boljih rješenja.

Do odlaska na odmor još dvije prilike domaćih nogometaša. U 37. minuti opet je Skenderu prijetio Gović iz slobodnog udarca, ali ovog je puta vratar gostiju uspio uhvatiti loptu. I u posljednjoj minuti prvog dijela najveća prilika na utakmici: Zec je asistirao Rodiću koji snažno puca pod prečku, ali Skender bravuroznom obranom spašava svoju momčad od rezultatskog zaostatka u prvom dijelu.

I drugo poluvrijeme prilikom otvaraju domaći. Gović je izveo korner, a kapetan Raič na drugoj stativi nogom nije uspio pogoditi mrežu gostiju. Četiri minute kasnije Šibenik ipak dolazi do pogotka. Gović odlično asistira Rodiću koji pada nakon kontakta sa Smojom u kaznenom prostoru, a sudac Strahonja ovog puta odmah pokazuje na bijelu točku. Osječani ponovno protestiraju, ali i ovog puta učinak je jednak. Iz jedanaesterca precizan je Ermin Zec koji postiže svoj deseti gol ove sezone.

13 minuta kasnije vrlo dvojbena situacija i na drugoj strani. Primorac je pao nakon kontakta s Milanovićem (koji je napadaču Osijeka bio iza leđa), za suca Strahonju niti tu nije bilo dvojbe, odmah je pokazao na bijelu točku, iako je dojam autorice ovog članka da su oba jedanaesterca prestrogo dosuđena. Loptu je na bijelu točku postavio Ivo Smoje. Njegov je udarac domaći vratar Blažević obranio, ali lopta se odbila ponovno Smoji koji drugi put ne griješi za 1:1.

Nakon izjednačenja domaćini su krenuli po novi pogodak. Prijetili su Elez i Rodić glavom, ali nije bilo opasnosti za gol Marina Skendera. Niti novi slobodan udarac Govića nije donio promjenu. Ali do promjene je moglo doći u 82. minuti kad su Osječani zaprijetili jako opasno. Vidaković je prevario i Kwedija i Raiča, pucao iskosa s lijeve strane, ali umjesto mreže pogodio je okvir gola.

Do kraja su Šibenčani pokušali doći do sva tri boda, uveo je Kalinić u igru i trećeg napadača Šubića, ali pravih prilika nije bilo. Ostalo je tako 1:1, svakome po bod. I jedni i drugi još uvijek ne znaju za prvenstvenu pobjedu u 2009. godini. Šibenik će je tražiti u idućem kolu protiv Rijeke na Šubićevcu, a Osječani u Gradskom vrtu protiv Dinama.