Wade nije mogao protiv Cavsa

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2009.

Iako igra sjajno u posljednje vrijeme i u velikoj je formi, Dwyane Wade nije mogao odvesti Miami do pobjede kod Cavsa. Cleveland je slavio na krilima LeBrona Jamesa i Mo Williamsa.

Cavsi su demonstrirali moć u susretu s Miamijem. Na krilima Mo Williamsa i LeBrona Jamesa lako su smirili Wadea i njegove suigrače svladavši ih bez problema 99:89. Sve su riješili praktički u prvih 12 minuta nakon kojih su imali plus 14 i u nastavku susreta tu su prednost samo držali.

Wade je ubacio 25 poena uz 12 asistencija dok je Jermaine O'Neal dodao 19 poena, no to nije bilo dovoljno.Prva imena susreta bili su Mo Williams s 29 poena i pet skokova te LeBron James s novim triple-doubleom od 14 poena, deset skokova i 12 asistencija.

Atlanta je u tvrdoj utakmici uz dosta muke svladala Detroit 87:83. Nije to bio toliko dvoboj dobrih obrana koliko utakmica loših napada koji su se tek u posljednjoj četvrtini malo konsolidirali. Hawksi su više puta ove sezone pokazivali kako su momčad koja igra odlično na domaćem terenu, a noćas su ih predvodili Josh Smith s 19 poena i 12 skokova te Al Horford s 18 poena i 12 skokova. Kod Pistonsa 20 poena ubacio je Rip Hamilton, a 19 Rodney Stuckey.

Očekivano lagan posao imali su Hornetsi koji su nadigrali Oklahomu 108:90. No Oklahoma je prijetila do posljednje četvrtine kada se igra New Orleansa podigla na razinu nedostižnu za Oklahomu. Povukli su Paul, Butler i Wright i New Orleans je slavio. Chris Paul ubacio je 21 poen uz 13 asistencija, a po 20 poena dodali su Rasual Butler i Julian Wright. Kod Thundera 24 poena ubacio je Westbrook, a 18 Wilkins.

Slično vrijedi i za dvoboj Mavericksa i Wizardsa. Favorizirani Dallas odigrao je koliko je trebalo za upisivanje nove pobjede. Bile su dovoljne velike predstave Dirka Nowitzkog i Jasona Terryja koji su zajedno ubacili gotovo 70 poena. Nowitzki je upisao 34, a Terry 33 poena. Kod poraženih s 24 poena i 11 skokova istaknuo se Antawn Jamison.

Portland je olako ušao u utakmicu protiv Minnesote i umalo to platio porazom. Već ubilježena pobjeda umalo je kompromitirana u samoj završnici, no Brandon Roy ipak je s linije slobodnih bacanja zadržao mirnoću i Blazerse odveo do važne pobjede. Ujedno je bio i prvo ime susreta s 31 poenom, slijedio ga je LaMarcus Aldridge s 15 poena i 11 skokova. Kod poraženih 28 poena ubacio je Gomes.