1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 08.03.2009, 15:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Petar Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik)
Zagreb
Zagreb
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Panika s igračem više

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.03.2009.

Nogometaši Zagreba još jednom ovoga proljeća nisu uspjeli stići do tri boda na vlastitom terenu. Gosti iz Vinkovaca odnijeli su bod iz Kranjčevićeve iako su bijeli brojčanu premoć imali punih pola sata.

Marin Oršulić
65'
16
Besart Abdurahimi
65'
25
Marko Grgić
74'

Edin Husić
17'
2
Mario Kiš
70'
9
Tomislav Pavličić
83'
Stanko Mršić

Domaći su igrači susret započeli s jednom promjenom u sastavu. Umjesto najavljenog Pejića koji je otpao zbog bolesti, igrao je Vedran Celjak, treći debitant u dresu Pjesnika ovoga proljeća. Mensur Mujdža tako je s desnog prebačen na lijevi bok, a upravo je on prilikom u sedmoj minuti otvorio susret. Dvije minute kasnije još jednom lopta odlazi daleko iznad vrata gostiju, svoj je udarac oprobao Celjak.

Samo minutu kasnije uzvratila je i Cibalia, Mešić je prošao pokraj Špičića, pucao po golu no vratar bijelih je siguran. Možda i najveću priliku prvog poluvremena propustili su Zagrebaši u 15. minuti. Vugrinec je iz sredine dodao Jurendiću na desnu stranu, on je potom centrirao pred sama vrata Burcse, no prvo Krstanović ne stiže, a Špičića na drugoj stativi lopta "iznenađuje".

Vezane vijesti

U 17. minuti zapucali su Vinkovčani drugu priliku, Malčić je ubacio, a ispred Husića brani Škorić. Novu priliku za pogodak Bijeli su propustili u 23. minuti. Špičić je prošao po lijevoj strani, ubacio na suprotnu za Jurendića koji vraća u sredinu, a udarac Krstanovića Burcsi ne zadaje većih problema.

Tri minute kasnije ponovno nova dobra akcija pred vratima gostiju, kombinirali su Mujdža i Špičić, Šovšić se u prilici za udarac pokliznuo, a šut Vugrinca završio je u bloku. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još dvije poluprilike Krstanovića, ali i Malčićev udarac s ruba 16 metara. Na odmor se ipak otišlo s početnim rezultatom.

U drugom poluvremenu sve do 53. minute nije bilo većih uzbuđenja, a tada nakon kornera Vugrinca Mikulić puca malo iznad grede. Šest minuta kasnije gostima je isključen kapetan i napadač Željko Malčić. Situacija prilikom isključenja prilična je enigma, Malčić je prvo zaradio žuti karton zbog simuliranja, a nakon toga i crveni kada je bio izvan terena zbog ukazivanja pomoći.

Mujdža je udarac isprobao u 68. minuti nakon kornera i prebačaja Krstanovića, no lopta odlazi visoko iznad vrata. Iako su bijeli igrali s igračem više, a i bolja igra iz prvog poluvremena sugerirala je da će stići do tri boda, čim su gostujući igrači u kontranapadu prešli centar uslijedila je panika. Mikulić je u 72. minuti još jednom pokušao glavom nakon kornera, a loše je pucao Abdurahimi u posljednjoj minuti.

U prvoj minuti sudačke nadoknade slobodni udarac je zapucao Vugrinec, s ruba 16 metara pucao je preko vrata Burcse. Posljednju priliku na utakmici propustio je kapetan domaćih Marin Oršulić. Gosti zadovoljni putuju u Vinkovce, dok su Pjesnici zvižducima ispraćeni s terena.