Super Pippo probudio Milan

Ivana Spahija • nedjelja, 08.03.2009.

Uvjerljivom pobjedom nad Atalantom u susretu 27. kola Serie A Milan je odlučno krenuo po ostvarenje jedinog preostalog cilja ove sezone, osvajanje trećeg mjesta i plasman u Ligu prvaka. Vrijedne bodove Milanu svojim je hat trickom donio raspoloženi Filippo Inzaghi. Crveno-crnima u korist ide i neočekivani poraz Fiorentine od Palerma, Viole su na domaćem terenu pokleknule pred Sicilijancima...

Odličnom predstavom pred domaćim navijačima Milan je došao do sigurne pobjede nad Atalantom, Rossoneri su goste iz Bergama svladali rezultatom 3:0 zahvaljujući raspoloženom Filippu Inzaghiju. U kriznim danima za klub Carla Ancelottija Super Pippo je pokazao kako Milan ipak još uvijek nije izvjesio bijelu zastavu te se itekako može nadati zacrtanom planu i osvajanju trećeg mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Atalanta s druge strane nije uspjela skinuti još jedan skalp velikana, nakon što su pred momčadi iz Bergama poklekli Roma i Inter, isto se nije dogodilo Milanu, koji je "osvetio" susjede s vrha ljestvice i Atalantu kući ispratio s tri pogotka u njihovoj mreži. Rossoneri su se pobjedom odvojili na trećem mjestu i imaju pet bodova prednosti ispred Fiorentine, što će Ancelottiju i društvu zasigurno donijeti nešto mirniji san uoči završnice sezone.

Susret su odlično otvorili domaćini, i to ranim pogotkom već u sedmoj minuti. Jankulovski je dobro ubacio za Inzaghija, koji je bez većih problema matirao gostujućeg vratara Consiglija i Milanu donio vodstvo od 1:0. Domaćini su vodstvo mogli udvostručiti u 22. minuti, ali je udarac Pata iz velike daljine završio nekoliko centimetara pokraj gola Atalante. Gosti su najveću priliku za promjenu rezultata propustili u 41. minuti kada je pokušaj glavom Plasmatija odlično zaustavio Abbiati.

Milan je dominaciju na travnjaku nastavio i u drugom poluvremenu, a to je u 71. minuti okrunio drugim pogotkom, ponovno djelom raspoloženog Inzaghija. Pato je dobro uposlio Pippa koji je uspio izbjeći zamku zaleđa i pospremiti loptu u mrežu Atalante za vodstvo crveno-crnih od 2:0. Samo tri minute kasnije Inzaghi se ponovno upisao u strijelce, ovaj put je nakon asistencije Zambrotte po treći put zatresao mrežu gostiju za svoj hat trick i konačnu, veliku pobjedu Milana od 3:0.

Najveće razočaranje u ovom kolu doživjeli su nogometaši Fiorentine. Viole su na domaćem terenu doživjele neočekivan poraz od Palerma, gosti sa Sicilije su slavili rezultatom 2:0. Fiorentina je time sebi maksimalno zakomplicirala stanje na ljestvici i borbu za Ligu prvaka. Naime, Milan se pobjedom nad Atalantom odvojio na trećem mjestu, dok su Violama za petama Genoa, ali i Roma, koje samo bod dijeli od momčadi iz Firenze. Naš Igor Budan zbog ozljede nije sudjelovao u velikom slavlju Sicilijanaca u Firenzi.

Fiorentina nije loše ušla u susret, nekoliko poluprilika za vodstvo nisu iskoristili Gilardino i Jorgensen, što su gosti sa Sicilije u drugom dijelu itekako znali iskoristiti. Prvi hladan tuš za Fiorentinu uslijedio je već u samom otvaranju drugog poluvremena, točnije u 48. minuti, kada je Simplicio pronašao put do mreže Freya za vodstvo Palerma od 1:0.

Samo osam minuta kasnije mreža Viola se ponovno tresla, Miccoli je nakon dodavanja Cavanija matirao Freya za konačnih 2:0 i sva tri boda Palermu. Neočekivani poraz Fiorentini je donio probleme uoči raspleta prvenstva, iako Viole i dalje konkuriraju za jedno od mjesta koje vodi u Ligu prvaka. Momčad iz Firenze i dalje drži četvrto mjesto na ljestvici, ali s pet bodova zaostatka za Milanom, dok joj za vratom stoje Genoa i Roma.

Nogometaši Lazija uspješno su odradili teško gostovanje u Napulju, gdje su sa sigurnih 2:0 došli do pobjede nad Napolijem za nova tri boda i uspon na sedmo mjesto na ljestvici, čime su se Nebesko plavi ubacili u utrku za Europom. Susret je riješen u drugom poluvremenu, i to u razmaku od svega sedam minuta, a oba pogotka djelo su Tommasa Rocchija, koji je u 57. i 64. minuti otključao put prema mreži Navarra za treću uzastopnu pobjedu Lazija i najavu boljih dana za Rimljane. Kriza Napolija se s druge strane i dalje nastavlja, izabranici Edoarda Reje se nakon niza loših rezultata nalaze na 11. mjestu.

Od ostalih susreta valja izdvojiti uvjerljivu pobjedu Siene na gostovanju kod Catanije. Siena je s uvjerljivih 3:0 potpuno potopila Sicilijance i time se uspela na 15. mjesto, dalje od zone ispadanja. Nije Filippo Inzaghi jedini nogometaš s postignuta tri pogotka u ovom kolu, odlični Marco Di Vaio svojim je hat trickom na domaćem terenu potopio Sampdoriju i time Bologni donio bijeg iz najopasnije zone. Sreće je bilo i za fenjeraša iz Verone, Chievo je kod kuće uspio izvući bod od neugodnog Cagliarija i s rezultatom 1:1 uspeti se na 18. mjesto te održati živim nade u opstanak u prvoj ligi.