1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 08.03.2009, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 3000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Igor Krmar (Zagreb) i Boško Vukušić (Zagreb)

Ivana Jurica • nedjelja, 08.03.2009.

Šibenčani su do trećeg kola nastavka prvenstva čekali na prvu pobjedu u ovoj godini, ali čekanje se apsolutno isplatilo. Riječani su kući ispraćeni s tri pogotka u mreži (3:0), a s obzirom na prikazano još su i dobro prošli. Šibenčani su odigrali odlično, prvenstveno u prvom poluvremenu, a bilo je to vjerojatno i najboljih 45 minuta Kalinićeve momčadi ove sezone. Od gostiju se očekivalo daleko više...

Zoran Roglić
69'
8
Ivan Elez
78'
26
Joško Kovač
86'
Robert Rubčić

Bolje otvaranje susreta domaćini nisu mogli niti poželjeti. Već u četvrtoj minuti susreta zatresla se Radmanova mreža. Nekadašnji igrač Šibenika, a danas Riječanin, Igor Čagalj, srušio je Zeca skroz iskosa s desne strane. Slobodan udarac savršeno je izveo Dražen Gović koji pogađa bliži kut riječkog gola za slavlje na Šubićevcu.

Osam minuta kasnije slobodan udarac u još boljoj prilici imali su i gosti. Ahmad Sharbini s 19-20 metara, po sredini gola, pogodio je živi zid, lopta mu se ponovno vraća, napadač gostiju pokušava iz voleja, ali domaći kapetan Raič blokira taj udarac. U 14. minuti Šibenik povećava vodstvo iz akcije za nogometne udžbenike.

Vezane vijesti

Rodić je ubacio s lijeve strane na vrh kaznenog prostora za Govića, on dodaje Alispahiću koji mu, kao na malom nogometu, vraća loptu, a šibenski fantazista je i ovog puta precizan. Radman i drugi put mora u mrežu po loptu. Nije tu bio kraj napadima domaćih, štoviše, Šibenčani su i dalje napadali, dok su Riječani rijetko prilazili bliže domaćem kaznenom prostoru.

U 18. minuti sreća je spasila goste. Gović sjajnom loptu u odličnu priliku gura Zeca koji je brži od istrčalog vratara gostiju, puca pored njega, lopta ide u prazan gol, ali ipak pogađa stativu. I dvije minute kasnije isti akteri u glavnim ulogama: Gović asistira, ali Zec iskosa s lijeve strane puca preko gola.

Redale su se prilike pred golom gostiju. Raspoloženi domaći igrači iz svih su oružja prijetili riječkom vrataru, dok je na drugoj strani Blažević mogao i ''na godišnji''. 11 minuta prije kraja prvog poluvremenu iznimno raspoloženi Gović ubacuje iz skraćenog kornera, lopta prolazi kroz peterac gostiju, a na drugoj stativi za djelić sekunde kasni Zec.

Do kraja poluvremena tek dvije akcije Riječana. U 39. Fernandez je krenuo tražiti Ahmada Sharbinija na suprotnu stranu, lopta je dodirnula Labudovića i krenula prema golu Šibenika, ali domaći vratar ipak je stigao na vrijeme da spriječi njezin ulazak u gol. Tek prije odlaska na odmor pokušao je i Anas Sharbini, ali otišlo je visoko preko gola.

Šibenčani su zaista nadigrali Riječane u svim elementima. Na krilima raspoloženog Govića i brzog napadačkog dvojca Zec – Rodić, Riječani su stalno bili na svojoj polovici terena. Na poluvremenu gostujući trener Rubčić u svlačionici je ostavio Anasa Sharbinija i Hrvoja Štroka, a umjesto njih na teren je poslao Landeku i Matka.

Ali ništa se značajnije nije promijenilo u igri. Šibenčani su inicijativu prepustili gostima, ali bila je to jalova inicijativa. Na prvu priliku čekalo se do 58. minute kad je Rodić spustio loptu za Alispahića, ali njegov je udarac otišao preko gola. Momčad s Kvarnera uzvraća šest minuta kasnije preko Fernandeza koji je jedini nešto pokušavao: njegov je snažan udarac Blažević odbio u korner. Devet minuta kasnije iz slobodnog udarca pokušava opet Fernandez, ali pogađa tek živi zid.

Rastrčani Zec u 77. minuti prošao je kao brza strijela lijevom stranom, tražio je na drugoj strani samog Rodića, ali braniči gostiju uspjeli su u posljednji trenutak to dodavanje presjeći izbacivanjem u korner. I na samom kraju utakmice Šibenik je došao do trećeg pogotka. Neposredno prije toga Radman je odlično obranio udarac Alispahića.

Ivan Elez i Joško Kovač, koji su u nastavku ušli u igru, bili su glavnim ulogama u sudačkoj nadoknadi. Elez je odlično izveo korner s desne strane, na pravom se mjestu našao Kovač koji glavom matira Radmana za konačnih 3:0.

Prvom proljetnom pobjedom Šibenčani su potvrdili plasman u prvih šest momčadi nakon prva 22 kola sezone, što će značiti i jednu utakmicu više na svom terenu u nastavku. Sljedeće kolo Modrima donosi gostovanje kod Dinama, dok Rijeka na Kantridi dočekuje Varteks.