Branimir Korać • srijeda, 11.03.2009.

Šest susreta u NBA ligi noćas je donijelo nastavak nekih nizova. U pozitivnoj seriji su Jazzeri koji su upisali 12. uzastopnu pobjedu svladavši u gostima Pacerse dok možda i koban negativan niz nastavljaju Sunsi porazom na domaćem parketu od Dallasa...

Jazzeri su u Indianapolis stigli u najboljem mogućem izdanju. S 11 pobjeda u nizu podsjetili su na vremena Karla Malonea i Johna Stocktona kada su bili u samom vrhu ligu, no niti Indiana nije u lošem izdanju i za nju je ovo bio jedan od kvalifikacijskih susreta za doigravanje. Susret je bio neizvjestan i otvoren sve do posljednje dionice koja odlazi na stranu Jazzera s plus deset i Utah slavi 112:100. Mehmet Okur s 24 poena i šest skokova, Paul Millsap s 22 poena i devet skokova te Deron Williams s 12 asistencija vukli su Jazzere, a na drugoj strani Troy Murphy ubacio je 23 poena uz 13 skokova, T.J. Ford dodao je 21 poen i devet asistencija, Jarret Jack 21 poen, a Marquis Daniels 11 skokova.

New York Knicksi upisali su tek osmu gostujuću pobjedu ove sezone. Na svom parketu poraženi su Milwaukee Bucksi koje su Knicksi dobili s dvojicom izuzetno raspoloženih igrača. Larry Hughes vukao je najveći dio utakmice, a u zadnjih pet minuta njegovu ulogu preuzeo je Nate Robinson koji je zacementirao pobjedu New Yorka. Hughes je susret završio s 39 poena i šest skokova, Robinson je ubacio 32 poena uz sedam asistencija, a David Lee dodao je 19 poena i 18 skokova. Kod Bucksa najistaknutiji bili su Charlie Villanueva s 32 poena i devet skokova te Ramon Sessions s 22 poena i devet asistencija.

Spursi su dugo lomili otpor Bobcatsa da bi uspjeli napokon u zadnjoj četvrtini. Bobcatsi su u San Antonio stigli s nizom od šest pobjeda, međutim, domaćin je u posljednjoj četvrtini zaigrao odlično i stvorio nedostižnu prednost za pobjedu 100:86. Tony Parker i Roger Mason ubacili su po 21 poen, a Tim Duncan dodao je 18 poena i 11 skokova. Kod poraženih po 16 poena ubacili su Raja Bell i Emeka Okafor.

Nowitzki "riješio" Sunse

Sunsi su upisali peti uzastopni poraz i sve su bliže "oproštaju" od doigravanja. Na svom terenu poraženi su od Dallasa koji je predvođen odličnim Dirkom Nowitzkim u završnici susreta spriječio Sunse za prekidom negativnog niza. Dirk Nowitzki bio je nezaustavljiv. U drugom poluvremenu ubacio je 23 poena od ukupno 34 i tome dodao 13 skokova. 25 poena dodao je Jason Terry. Kod Sunsa 23 poena uz 13 asistencija upisao je Steve Nash, a po 21 poen dodali su Shaquille O'Neal i Matt Barnes.

Oklahoma i Sacramento nemaju brige oko doigravanja. Za njih je završnica sezone tek odrađivanje posla, a Thunder je noćas upisao pobjedu 99:98. Imali su Kingsi priliku doći do pobjede, međutim trica Rashada McCantsa 1.2 sekunde prije kraja nije ušla. Westbrook i Green s po 22 poena bili su najzaslužniji za pobjedu Oklahome, a Nenad Krstić dodao je 15 skokova. Kod Kingsa 20 poena i deset skokova upisao je Stephen Hawes dok je 18 poena dodao Francisco Garcia.

Još jedna dominantna izvedba LeBrona Jamesa donijela je Cavsima pobjedu na gostovanju kod Clippersa. Clippersi se nisu samo tako predavali i Cavsi su uz dosta muke slavili 87:83. James ih je vukao s 32 poena, 13 skokova i 11 asistencija, a podršku mu je pružao sa 16 poena Zidrunas Ilgauskas. Kod domaćina po 20 poena ubacili su Al Thornton i Zach Randolph.