1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 15.03.2009, 15:30 h, Stanovi, Zadar, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Darko Jambrović (Čakovec)

Zoran Zdelar • nedjelja, 15.03.2009.

Zagreb je uspio povesti na zadarskim Stanovima, ali domaćini su zahvaljujući spretnim golovima, ali i nešto konkretnijoj igri, ipak uspjeli preokrenuti i tako nastaviti skupljanje bodova...

Jozo Pletikosić
57'
27
Marko Rašo
72'
21
Ante Mitrović
81'
Ivan Krstanović
66'
30
Davor Vugrinec
67'
11
Mateo Pavlović
70'
Luka Pavlović

Nogometaši Zagreba su nakon Hajdukovaca i Dinamovaca najuspješniji gost ove sezone u 1. HNL, no to nisu uspjeli opravdati na gostovanju kod posljednjeplasiranog Zadra, koji zahvaljujući dobroj igri nastavlja sa skupljanjem bodova i tako povećava svoje šanse za ostankom u društvu najboljih.

Luka Pavlović vjerojatno je iznenadio sve navijače Zagreba postavom koju je odlučio poslati na teren. Iskusne i vrlo dobre napadače Davora Vugrinca i Ivana Krstanovića je odlučio ostaviti na klupi i priliku pružiti mlađim igračima. Mjesta u napadu su tako zauzeli Besart Abdurahimi i Marko Grgić. Bio je to test koji se nije pokazao opravdanim, Zadrani su bez većih poteškoća uspjeli kontrolirati najisturenije Zagrebove igrače.

Vezane vijesti

U prvih desetak minuta igre nijedna momčad nije uspjela stvoriti kakvu bolju akciju, ali to je ubrzo uspjelo Zagrebašima koji u 15. minuti i stižu do vodstva. Radilo se o akciji koje nije uopće obećavala, da nije završila pogotkom, gotovo sigurno ju više nitko ne bi ni spomenuo. No, Vedran Ivanković se potrudio da ostane zapisana svojim fantastičnim pogotkom s otprilike 25 metara.

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena Abdurahimi je imao lijepu priliku za povećanje vodstva Zagreba, ali nije ipak pucao dovoljno precizno. U 39. minuti zato stiže kazna, Ljubičić je zaista neobično pucao prema vratima Zagreba, njihov vratar nekako odbija loptu ispod grede, no na pravom se mjestu našao Edin Šaranović koji je loptu doslovno ugurao u mrežu.

U posljednjoj minuti igre prije odlaska na 15-minuti odmor Dragan Župan solidno je pucao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, no ovog puta vratar Zagreba ipak nije bio svladan.

Nastavak utakmice također nije ponudio posebnu uzbudljivu igru, no domaćini mogu ipak biti zadovoljni s obzirom da su u 58. minuti uspjeli preokrenuti rezultat. Želimir Terkeš je bio precizan s pet metara udaljenosti nakon vrlo lijepog prizemnog proigravanja s lijeve strane.

Pavlović je vidio da je vrag odnio šalu i da više nema previše vremena, pa je u igru poslao Vugrinca i Krstanovića, ali njima oko pola sata igre ipak nije bilo dovoljno vremena da uspiju Zagrebu donijeti barem bod.