Goran Markuš • nedjelja, 22.03.2009.

Kako se približava kraj regularnog dijela sezone situacija na Istoku sve se više komplicira. Naime, osmoplasirani Bullsi poraženi su od moćnih Lakersa što su Bucksi i Pacersi iskoristili za novo smanjenje razlike. Na Zapadu odlični Sunsi iz susreta u susret daju sve od sebe, no nikako da dočekaju pad forme neke od momčadi ispred sebe...

Već neko vrijeme Lakersima se kod velikog vodstva događa "crna rupa", no sjajnom završnicom protiv Bullsa demonstrirali su koliko je zapravo teško zaustaviti protivnika u naletu. Sjajni John Salmons (30 poena) i Derrick Rose (25 poena, 5 skokova) odlično su otvorili susret i nakon +10 uoči druge četvrtine Chicago na poluvrijeme odlazi sa velikih +14.

Potpuno zasluženo slavlje Lakersa

Ipak, nakon zagrijavanja Lakersa tijekom treće četvrtine kada smanjuju razliku na svega šest poena gosti na leđima odličnog dvojca Kobe Bryant (28 poena, 7 asistencija) - Pau Gasol (23 poena, 10 skokova) okreću sve u svoju korist i privode susret kraju sa solidnih i potpuno zasluženih osam poena prednosti.

Velikom, sjajnom pobjedom u Charlotti Pacersi su odlično iskoristili poraz Bullsa istovremeno pokazavši da još uvijek nisu odustali od doigravanja. Iako je Indiana dominirala i tijekom prvog poluvremena treća četvrtina je presudila.

Naime, sjajnom obranom u kombinaciji sa vrlo raspoloženim dvojcem Jarrett Jack (31 poen, 6 skokova) - Danny Granger (21 poen) gosti rade ogromnih 9:30 i sa nedostižnih +32 ulaze u posljednjih 12 minuta koje mirno privode kraju. Sa 15 poena i 5 skokova Bobcatse je predvodio Boris Diaw.

Iako su zahvaljujući Charlieju Villanuevu (26 poena, 9 skokova) Bucksi otvorili susret sa odličnih 9:0 Portland se brzo snalazi i polako smiruje igru da bi u trećoj četvrtini na leđima odličnog dvojca Brandon Roy (30 poena, 8 skokova, 7 asistencija) - Steve Blake (21 poena, 6 asistencija) preuzeli vodstvo koje ne ispuštaju do samog kraja susreta. Novom pobjedom Trail Blazersi su skočili na odlično šesto mjesto Zapada dok je donedavno osma momčad Istoka, Milwaukee, propustila priliku da se vrati na "svoje mjesto".

Očekivanim visokim slavljem protiv slabašnih Wizardsa Sunsi su upisali i četvrtu uzastopnu pobjedu, no i dalje im nedostaju još četiri za toliko željeno osmo mjesto na Zapadu. Bila je to velika noć za vrlo raspoloženog Jasona Richardsona (35 poena), no igrač večeri, ponovno, bio je Shaquille O'Neal koji je sa novih 13 poena preskočio Mosesa Malonea na listi sa najviše poena u povijesti NBA te se sada nalazi na fantastičnoj peto poziciji.

Potpuno očekivano, Cavsi su upisali i osmu uzastopnu pobjedu te sa velikih 56. ovosezonskih slavlja i dalje drže prvo mjesto lige. Sve nade Atlante raspale su se već na otvaranju kada na leđima sjajnog dvojca LeBron James (22 poena, 7 skokova, 5 asistencija) - Maurice Williams (24 poena, 7 asistencija) Cavaliersi bježe na za Hawkse nedostižnih +24. Do kraja susreta, ponajviše zahvaljujući Joeu Johnsonu (24 poena) i opuštanju Clevelanda, gosti ipak uspijevaju smanjiti razliku na sasvim pristojnih šest poena.