Branimir Korać • ponedjeljak, 23.03.2009.

Houston Rocketsi ponovno su vodeća momčad Southwest divizije nakon što su jučer svladali na gostovanju San Antonio Spurse. Miami je slavio u Detroitu, a niz pobjeda nastavio je Cleveland u gostima kod Netsa...

Miami je gotovo cijelu utakmicu u Detroitu bio u zaostatku, ali nas kraju je izvukao pobjedu. Oslabljeni Pistonsi u egal završnici poveli su ponovno 13 sekundi prije kraja tricom Waltera Herrmanna da bi s druge strane šest sekundi prije kraja Haslem vratio prednost Miamiju. Posljednji napad imali su Pistonsi, Stuckey je krenuo na koš, ali Wade ga je blokirao i tu je bio kraj. Klupa domaćina tražila je prekršaj, međutim zaradila samo tehničku, a Haslem je s četiri slobodna bacanja u nizu zaključio priču.

Dwyane Wade susret je završio s 39 poena i šest asistencija, Jamario Moon dodao je 17 poena i šest skokova. Kod Pistonsa Rodney Stuckey ubacio je 24 poena, a Antonio McDyess dodao je 16 poena i 12 skokova.

Houston i San Antonio nalaze se u izravnoj borbi za prvo mjesto u Southwest diviziji, a gostujućom pobjedom Rocketsi su preskočili Spurse i vratili se na prvo mjesto. Imali su domaćini mogućnost izboriti barem produžetak, ali tri sekunde prije kraja susreta Tony Parker nije bio precizan i Houston je slavio 87:85. Ron Artest ubacio je 24 poena, a Luis Scola 19 poena uz 17 skokova. Kod Spursa 23 poena i šest skokova upisao je Tim Duncan, a 22 poena i 12 asistencija Tony Parker.

U dvoboju ekipa s dna poretka Zapada Oklahoma je u Minneapolisu bila bolja od Minnesote 97:90. Prvo ime susreta bio je Kevin Durant koji je s 30 poena, osam skokova i pet asistencija predvodio Thunder, a uz njega Jeff Green dodao je 17 poena. Kod Wolvesa 19 poena i deset skokova upisao je Craig Smith, 15 poena Rodney Carney, a deset skokova Mike Miller.

Deset akcija koje su obilježile noć

Raptorsi su s lakoćom slomili otpor slabih Clippersa i na kraju ih svladali 100:76. Sve je bilo riješeno već sredinom treće četvrtine, domaćin se velikom serijom odvojio i završio posao. Veliku minutažu nakon toga imao je i Roko Ukić koji je igrao 21 minutu i ubacio devet poena uz osam asistencija i dvije ukradene lopte. Chris Bosh sa 16 poena i 13 skokova te Shawn Marion s 14 poena i 13 skokova predvodili su Toronto. Kod Clippersa 20 poena i sedam skokova upisao je Zach Randolph, a 12 poena Baron Davis.

Cavsi i dalje gaze. Na gostovanju u East Rutherfordu slavili su 96:88, posve očekivano ako se uzme u obzirom da domaćin i dalje igra bez Devina Harrisa. Ponovno je LeBron James bio na tragu triple doublea, ovaj put je upisao 30 poena 11 skokova i osam asistencija, a Anderson Varejao dodao je 16 poena i 11 skokova. Kod Netsa Vince Carter ubacio je 25 poena uz devet skokova i pet asistencija, a 19 poena i pet skokova dodao je Keyon Dooling.

Rutinsku pobjedu upisali su Hornetsi protiv Warriorsa. U posljednjoj četvrtini Golden State je smanjio velik zaostatak i na kraju upisao poraz od 99:89 nakon što je gubio i više od 20 poena razlike. Hornetse su vukli Chris Paul s 27 poena, osam skokova i osam asistencija, a 23 poena i šest asistencija dodao je David West. Kod Warriorsa 22 poena, deset skokova i pet asistencija upisao je Stephen Jackson, a 16 poena i šest skokova Kelenna Azubuike.

Jednako lagan posao imala je i Philadelphia u Sacramentu. Već nakon prvog poluvremena bilo je plus 30 za Sixerse i domaćin je u drugih 24 minute uspio tek smanjiti na konačnih 112:100. Andre Iguodala s 27 poena i sedam skokova te Thaddeus Young s 22 poena i šest skokova predvodili su pobjednika dok su kod Kingsa najbolji bili Francisco Garcia s 24 poena, Stephen Hawes sa 17 poena, 11 skokova i devet asistencija te Jason Thompson s 12 poena i 13 skokova.