Bullsi preko Pistonsa, Sunsi zapeli

Goran Markuš • petak, 27.03.2009.

Šestu pobjedu u sedam posljednjih susreta Bullsi su upisali protiv odličnog Heata i tako vruće osmo mjesto predali Pistonsima, momčadi večeras glatko poraženoj od odličnih Lakersa. U trećem večerašnjem susretu nakon utakmice sa Jazzerima Sunsi ipak nisu uspjeli slomiti otpor još jednog protivnika u borbi za doigravanje, Portland Trail Blazersa...

Sa 27 poena uz odličnih 55 posto šuta za dva John Salmons je odigrao još jednu veliku utakmicu napokon pomaknuvši svoje Bullse sa osmog mjesta Istoka, posljednjeg koje vodi u playoff. Sa tri pobjede više ispred njih se sada nalazi upravo Miami kod kojeg sinoć očito nije bilo dovoljno motiviranog igrača koji bi se priključio ponovno uvjerljivom Dwyaneu Wadeu (31 poen, 5 skokova). Ovog puta, sam jednostavno nije mogao.

Tijekom prvog poluvremena igralo se poprilično izjednačeno čemu Heat može ponajviše zahvaliti Wadeu koji je već prilikom odlaska na odmor upisao 21 poen. Ipak, upornost domaćina se isplatila i odličnom obranom omogućavaju si stvaranje 13:3 serije da bi ne primivši niti poena u posljednje tri minute treće četvrtine napravili još veću, 15:0 seriju i tako pobjegli na ogromnih +16.

Za Heat povratka više nije bilo što rezultira mirnom završnicom koju Bullsi koriste za povećanje razlike na još većih, konačnih +19. "Prije svega nekoliko tjedana bili smo izvan kruga momčadi koje odlaze u doigravanje, a ono što smo pokazivali na terenu nije izgledalo obećavajuće. Pogledajte nas sada", izjavio je Salmons nakon susreta.

Iako je iza njih na domaćem terenu devet uzastopnih pobjeda nad Lakersima forma u kojoj se trenutno nalaze za Pistonse je bila jasan znak da bi danas moglo bit drugačije - i bilo je. Novi poraz samo je jedan u nizu nekoliko vrlo loše odigranih susreta Detroita stoga je pad na osmu poziciju na Istoku bio neizbježan i ukoliko Pistonsi žele zadržati svoj plasman za doigravanje moraju se što prije vratiti na pravi put.

Sigurni Lakersi

Prilično neobično prvo poluvrijeme donijelo je rani bijeg Lakersa koji su nakon prve četvrtine imali velikih +13 da bi Pistonsi odmah uzvratili i na odmor otišli sa potpuno neočekivanih +3. Ipak, nakon razgovora sa trenerom, Philom Jacksonom, Lakersi vraćaju prednost da bi u posljednjoj četvrtini odigrali puno stabilnije i koncentriranije što rezultira očuvanjem sigurnih +15.

"Bilo je i vrijeme da odavde napokon izađemo kao pobjednici", nakon susreta izjavio je Kobe Bryant koji je sa 30 poena, osam skokova i sedam asistencija predvodio goste. Sa 25 poena i 11 asistencija pomalo neočekivano najistaknutiji igrač Detroita bio je Will Bynum.

Iako je njihov lov osme pozicije na Zapadu rezultirao sa šest uzastopnih pobjeda Portland Trail Blazersi su se sinoć ispriječili na putu Sunsa i tako ih zaustavili na 40 ovosezonskih pobjeda. Sa utakmicom više Phoenix se tako i dalje nalazi tri pobjede ispod Mavericksa odnosno četiri ispod nedavno svladanih Jazzera.

Portland je već od samog otvaranja susreta preuzeo igru u svoje ruke, no tvrdi Sunsi nisu se tako lako predali. Ipak, čvrsta obrana uspijeva nakratko slomiti otpor gostiju što Trail Blazersi brzo koristi i tijekom treće četvrtine grade veliku +21 prednost koja za večeras pomalo blijedi Phoenix jednostavno nije bila uhvatljiva.

Sa 29 poena i 12 skokova LaMarcus Aldridge je predvodio Trail Blazerse, a slijedi ga Brandon Roy sa 26 poena, devet skokova i šesta asistencija te sve zapaženiji Rudy Fernandez sa 23 poena. Kod Phoenixa tek je Shaquille O'Neal (23 poena, 7 skokova) prošao granicu od 20 poena, a svakako moramo spomenuti i kako je Grant Hill, čovjek odluke u nekoliko proteklih susreta večeras upisao tek šest poena.