Roko blizu double-doublea

Branimir Korać • subota, 28.03.2009.

Toronto Raptorsi upisali su novu pobjedu, a Roko Ukić bio je još jednom na korak od double-double učinka. Cavsi nastavljaju pobjednički niz, upisali su 11. pobjedu u nizu i ostali vodeća momčad lige...

Orlando je još jednom čvrstom obranom slomio protivnika. Ovaj put na meniju je bio Milwaukee koji je poražen 110:94. Ključ je bila odlična obrana Magica koji nije dopuštao lagane šuteve i Bucksi su tek u drugom poluvremenu kada je prednost domaćina već prilično narasla, došli do daha. U ujednačenoj domaćoj momčadi istaknuli su se Rashard Lewis s 19 poena i osam skokova te Dwight Howard i Hedo Turkoglu s po 18 poena. Kod gostiju po 19 poena ubacili su Charlie Bell i Ramon Sessions.

Philadelphia i Charlotte nalaze se u borbi za doigravanje i svaka pobjeda im je važna. U međusobnom dvoboju bolji su bili Bobcatsi koji su slavili 100:95. Sjajnom igrom u prvom poluvremenu Bobcatsi su stigli do velike prednosti koju su na kraju uspjeli sačuvati. Boris Diaw ubacio je 24 poena uz šest asistencija, 20 poena i pet asistencija dodao je Raymond Felton, a 14 poena i 11 skokova dodao je Gerald Wallace. Kod domaćina 25 poena ubacio je Andre Iguodala, a 21 poen i sedam skokova dodao je Thaddeus Young.

Roko Ukić počeo je napokon dobivati više prilike i to odlično koristi. U pobjedi Raptorsa protiv Oklahome 112:96 Roko je igrao 22 minute i bio vrlo blizu double-double učinka. Ubacio je osam poena (4/9) te dodao deset asistencija čime je bio prvi asistent susreta. Raptorse su predvodili Chris Bosh s 21 poenom i 13 skokova te Shawn Marion s 20 poena i 11 skokova. Kod gostiju Kevin Durant ubacio je 18 poena, a Nate Collison dodao je 21 poen i sedam skokova.

Sjajnim otvaranjem drugog poluvremena New York je slomio otpor Hornetsa i otišao do pobjede 103:93. Hornetsi su na poluvremenu imali prednost plus 13, međutim, ulazak u drugo poluvrijeme bio je na strani domaćina koji radi veliki preokret i uzima pobjedu. Al Harrington predvodio je Knickse s 23 poena i osam skokova, a David Lee dodao je 18 poena i 11 skokova. Kod poraženih David West ubacio je 29 poena uz sedam skokova, Chris Paul dodao je 22 poena i deset asistencija, a Julian Wright 11 poena i 14 skokova.

Deset akcija večeri

Cavsi su nezadrživi. Upisali su 11. pobjedu i to protiv Minnesote koja je svladana s visokih 107:85. Pobjeda protiv Wolvesa je očekivana i to je bila pobjeda za rušenje klupskog rekorda po broju uzastopnih pobjeda. Kao i obično, najveće zasluge za to idu LeBronu Jamesu koji je ubacio 25 poena uz 12 skokova i sedam asistencija dok je Mo Williams dodao 22 poena. Kod Wolvesa Kevin Love i Randy Foye ubacili su po 18 poena.

Lakersi su ostvarili pobjedu u East Rutherfordu gdje su nadigrali Netse 103:95. Kobe Bryant nije šuterski briljirao, iz igre je šutirao skromnih 5/19, no to je nadoknadio s devet asistencija. Proslavio se Pau Gasol koji je ubacio 36 poena uz 11 skokova i sedam asistencija, a vrlo dobar bio je i Lamar Odom s 12 poena i 11 skokova. Kod domaćina Vince Carter ubacio je 20 poena uz sedam skokova, povratnik evin Harris dodao je 13 poena i 14 asistencija, a Brook Lopez 16 poena i deset skokova.

Boston je i bez Kevina Garnetta slavio na gostovanju kod Atlante 99:93. Garnetta je vrlo dobro zamijenio Glen Davis koji je ubacio 19 poena uz 12 skokova te pokraj Paula Piercea (21 poen i pet asistencija) bio najbolji igrač Celticsa. Kod Hawksa po 22 poena ubacili su Joe Johnson i Josh Smith.

Najneizvjesnije je bilo u Dallasu gdje su Mavsi u tijesnom susretu poraženi od Nuggetsa 103:101. Carmelo Anthony bio je briljantan, torpedirao je domaćina s 43 poena te donio pobjedu Nuggetsima s linije slobodnih bacanja u posljednjim trenucima susreta. 22 poena s klupe je dodao J.R. Smith i to je bilo dovoljno za pobjedu. Domaćinu je malo značilo 26 poena i 11 skokova Dirka Nowitzkog.