Vratio se Arenas, nade Sunsa kopne

Branimir Korać • nedjelja, 29.03.2009.

Utakmica je sve manje, a svakim porazom Phoenix Sunsi su sve dalje od doigravanja. Noćas su poraženi u produžetku u Salt Lake Cityju i tako napravili korak unazad. Osim poraza Sunsa, noćas smo zabilježili i povratak Gilberta Arenasa koji je odigrao prvu utakmicu nakon kraja travnja prošle godine...

Indiana nije uspjela na gostovanju iznenaditi Chicago i pojačati šanse za odlazak u doigravanje. Pacersi su imali visoku prednost ostvarenu na krilima Brandona Rusha u prvih 12 minuta, međutim, već do poluvremena prednost se istopila da bi u drugom dijelu Chicago posve preuzeo kontrolu nad utakmicom i otišao prema pobjedi. U završnici susreta pobjedu Bullsa s dvije trice potvrdio je John Salmons. Salmons je ubacio 22 poena i uz Bena Gordona (25 poena) bio najefikasniji kod Chicaga. Kod Pacersa Danny Granger je ubacio 32 poena, Rush je dodao 29, a Jeff Foster 18 skokova.

Važnu pobjedu upisali su Bobcatsi koji su svladali Knickse 96:85. Još jednom vrlo raspoloženi Gerald Wallace bio je prava enigma za protivnika, ubacio je 23 poena uz devet skokova i osam asistencija i nosi najveće zasluge za pobjedu koja Bobcatse ostavlja u igri za osmo mjesto na Istoku. 19 poena s klupe je dodao D.J. Augustin, a 13 poena i 14 skokova Emeka Okafor. Knicksi nisu bili šuterski raspoloženi, a najefikasniji bili su Wilson Chandler i Al Harrington s po 18 poena.

Wizardsi su nakon 11 mjeseci pauze dočekali povratak Gilberta Arenasa. Arenas je odigrao 29 minuta u porazu Washingtona od Detroita 98:96, imao priliku donijeti svojoj momčadi produžetak, ali ga je blokirao nekadašnji suigrač Kwame Browm. Ipak, ostat će upisano kako je Arenas na povratku ubacio 15 poena i dodao deset asistencija te uz Jamisona koji je ubacio 21 poen bio najbolji u svojoj momčadi. Kod Pistonsa 31 poen (pet trica) ubacio je Richard Hamilton, a 19 poena Tayshaun Prince.

Nikakvih problema nije imao Miami protiv Milwaukeeja. Bucksi su poraženi s visokih 102:85 u susretu u kojem je domaćin već do poluvremena otišao na plus 20 i mirno kontrolirao situaciju na parketu. Dwyane Wade je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu i za 36 minuta ubacio 27 poena uz sedam asistencija, a slijedio ga je sa 16 poena i 12 skokova Udonis Haslem. Kod Bucksa 32 poena ubacio je Richard Jefferson, a 18 poena uz 12 skokova Dan Gadzuric.

Sunsi pali u produžetku

Poput Heata rutinsku pobjedu ostvarili su Rocketsi koji su ugostili slabe Clipperse. Clippersi su također apsolvirani već u prvom poluvremenu nakon kojeg je bilo plus 21 za Houston. U nastavku susreta domaćin je tek odrađivao posao i lagano slavio 110:93. 21 poen i 15 skokova Yao Minga te 21 poen Aarona Brooksa najbolji su individualni učinci kod Houstona dok su Clipperse predvodili Eric Gordon sa 17 poena i Chris Kaman sa 16 poena i pet skokova.

U čudnoj utakmici u Salt Lake Cityju Sunsi su poraženi 104:99 u produžetku. Utah je tijekom treće četvrtine imala 21 poen prednosti da bi na kraju morala spašavati produžetak i serijom 9:2 vratiti se u igru. U produžetku sve je bilo na njihovoj strani i Sunsi su pretrpjeli drugi uzastopni poraz. Mehmet Okur s 26 poena i 11 skokova bio je prvo ime susreta, 21 poen i 13 asistencija dodao je Deron Williams, a 14 poena i deset skokova Carlos Boozer. Kod Sunsa 20 poena ubacio je Steve Nash, a 16 poena i deset skokova dodao je Shaquille O'Neal.

Denver je pregazio Golden State s lakoćom, a da gosti nisu u posljednjih 12 minuta napravili veliku seriju i spustili se ispod 30 poena zaostatka, upisali bi katastrofalan poraz. Carmelo Anthony vukao je Nuggetse s 31 poenom, a 22 poena dodao je Linas Kleiza. Kod poraženih Jamal Crawford ubacio je 30 poena, a Kelenna Azubuike dodao je 21.

Odličnom obrambenom predstavom Blazersi su svladali Memphis 86:66. Brandon Roy s 21 i LaMarcus Aldridge s 18 poena bili su najbolji kod Portlanda dok je Memphis predvodio O.J. Mayo s 12 poena.