1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 05.04.2009, 16:30 h, Stanovi, Zadar, gledatelja: 2.000

Zoran Zdelar • nedjelja, 05.04.2009.

Rijeka je otišla na put u Zadar čak i s igračima za koje se znalo da ne mogu nastupiti, nadali su se na Kvarneru da bi ovo gostovanje mogli iskoristiti za poboljšanje atmosfere u klubu. No, zakazali su na travnjaku...

Ivan Ćurjurić
34'
16
Naum Batkoski
51'
6
Bruno Šiklić
80'
Robert Rubčić

Robert Rubčić nije imalo lagan tjedan pred utakmicu sa Zadrom, najviše problema stvorio mu je sad već bivši kapetan Anas Sharbini koji je zbog prometne nesreće postao prilično nepopularan u javnosti. Kapetansku vrpcu je tako po prvi puta u službenoj utakmici poveo ovog puta njegov stariji brat Ahmad, a pokušali su u klubu s Kvarnera stvoriti sve preduvjete za stvaranja još bolje atmosfere, ali propustili su osvojiti barem bod u Stanovima.

Na samom otvaranju utakmice obje su momčadi bile prilično suzdržane, u prvih desetak minuta nije stvorena nijedna ozbiljnija prilika, a nakon toga je domaćine krenulo.

Riječani su taman počeli polako preuzimati dominaciju nad terenom kad ih je u 14. minuti uspio šokirati Marin Ljubičić koji je zabio fantastičan pogodak s gotovo 30 metara udaljenosti.

Domaćini su i nakon vodstva nastavili s boljom igrom i to im se ponovno isplaćuje već u 22. minuti. Tada je Edin Šaranović solidno pucao prema golu Rijeke, Velimir Radman to uspijeva odbiti, ali lopta dolazi do Želimira Terkeša koji nije imao težak zadatak te ju je ugurao u nebranjeni dio mreže.

Na klupi gostiju počeli su se hvatati za glavu, a oni koji to još tada nisu definitivno su to učinili u 31. minuti kada Ljubičić uspijeva još jednom svladati Rijekina vratara. Mladi nogometaš ovog je puta uspio loptu progurati kroz noge Radmana.

Ovog puta Riječani su odgovorili na pravi način. Samo tri minute kasnije smanjuju zaostatak nakon što je lopta nabačena s desnog ruba kaznenog prostora, a na drugoj vratnici se nalazio Ahmad Sharbini koji bez problema zabija glavom s tek jednog metra udaljenosti.

Nastavak utakmice ipak nije donio nikakav senzacionalni rasplet, Zadrani su zasluženo uspjeli sačuvati svoju prednost te priveli utakmicu kraju bez promejne rezultata. U 68. minuti Ivan Ćurjurić je imao i sjajnu priliku za definitivnu potvrdu pobjede nakon probijanja Šaranovića, ali prilika ipak nije bila iskorištena. Deset minuta prije kraja Anas je mogao malo ipak zakomplicirati završnicu, ali vratar Vuković je njegov solidan udarac ipak uspio obraniti, baš kao i nekoliko minuta kasnije udarac Hrvoja Štroka.

Nastavili su Zadrani ovom pobjedom svoj iznimno lijep bijeg s dna, dok se Riječani moraju trgnuti žele li ostati u borbi za treću poziciju i izlazak u Europu.