1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 05.04.2009, 16:30 h, Zagreb, igralište u Kranjčevićevoj, gledatelja: 600
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška) i Mladen Lončar (Virovitica)

Borna Rupnik • nedjelja, 05.04.2009.

Poraz Croatije od Šibenika u kombinaciji s drugim rezultatima na hrvatskim terenima označio je pad Sesvećana na samo začelje prvenstvenog poretka. Croatiji je u Kranjčevićevoj presudio Dražen Gović na samome početku utakmice i odveo svoju momčad odmah iza Hajduka i Dinama...

Antun Palić
50'
9
Aljoša Vojnović
50'
20
Mario Jurin
67'
Zoran Roglić
46'
27
Hrvoje Spahija
59'
9
Alen Šubić
70'
Ivica Kalinić

Susret u Kranjčevićevoj bio je od iznimne važnosti i jednima i drugima. Croatia se nalazi u grčevitoj borbi za opstanak, a Šibenik lovi treće mjesto i nastup u europskim natjecanjima. Upravo su gosti bolje krenuli k svome cilju - već u petoj minuti Ivan Rodić ubacuje loptu u šesnaesterac, zbunjena obrana sesvetskog prvoligaša ne uspijeva raščistiti opasnost i nakon nekoliko odbijanja najbolje reagira Dražen Gović te svojim šestim prvenstvenim golom dovodi Šibenik u vodstvo.

Priliku za udvostručenje vodstva u 17. minuti propušta Ivan Elez, koji puca iznad prečke, a prvu pravu priliku za poravnanje nogometaši Srećka Lušića imali su nakon 25 minuta igre, kada Goran Jurakić istrčava pred vratara Gorana Blaževića, ali loše prima loptu i pada, a sucu nije bilo ni na kraj pameti dosuditi jedanaesterac.

Vezane vijesti

Još je bolju šansu šest minuta prije odlaska na odmor prokockao Makedonac Artim Pollozhani. Glavom ga je proigrao Mario Čižmek, a Pollozhani se našao oči u oči s Blaževićem, koji njegov udarac skreće u korner.

U nastavku je Croatia krenula na sve ili ništa, a Lušić je u vatru gurnuo i nepotpuno oporavljene Aljošu Vojnovića i Antuna Palića. Zanimljivo, procedura pri njihovom ulasku nije bila propisno obavljena te su obojica kažnjena žutim kartonima. Ipak, domaćini su se probudili i zaigrali nešto žustrije, što je rezultiralo borbenijom i oštrijom utakmicom.

U 59. minuti Vojnović puca u šibenski blok, a samo dvije minute kasnije izborio se za loptu u samome kutu šesnaesterca, ali iz teškog kuta ne uspijeva poslati upotrebljivo dodavanje pokraj Blaževića.

Šibenik se tada ponovno trgnuo i u 70. minuti Ivan Radoš spašava domaćine obranivši priliku Ivana Rodića. Blaževiću su prijetili i Stjepan Jukić iz daljine, pa čak i vlastita obrana, ali mreže se više nisu tresle.

Šibenik je tako mogao proslaviti osvajanje tri vrlo vrijedna boda, s kojima su se domogli trećeg mjesta na ljestvici, dok Sesvećanima na ruku nisu išle pobjede Zadra i Intera, koje su ih gurnule na samo dno tablice.