Trail Blazers i Jazzeri u doigravanju

Goran Markuš • ponedjeljak, 06.04.2009.

Upisavši novih 20 asistencija fantastičan Jason Kidd prošao je velikog Magica Johnsona na vječnoj ljestvici ukupnih asistencija i tako odveo Dallas do vrlo važne pobjede nad Sunsima koji se pet susreta prije kraja sezone nalaze četiri pobjede iza osmoplasiranih Mavericksa. Neuspjeh Phoenixa automatski je osigurao doigravanje sjajnim Trail Blazersima dok su svoje mjesto u playoffu Jazzeri osigurali tek pobjedom protiv Hornetsa...

Velikom pobjedom protiv Sunsa Dallas je stigao na korak do devetog uzastopnog doigravanja. Naime, jedini scenarij koji bi Sunsima sad omogućio plasman u TOP 8 je njihovih pet uzastopnih pobjeda dok bi Mavericksi trebali zakazati i izgubiti u pet od šest nadolazećih susreta.

Već na samom otvaranju utakmice Dallas kreće oštro i preuzima vodstvo, no Sunsi se ne predaju i tijekom druge četvrtine uspijevaju doći na minimalan zaostatak nakon kojeg slijedi pravi šok. Naime, odlični domaćini rade ogromnu 24:3 seriju i osiguravaju velikih +22 nakon prvog poluvremena.

Neočekivani slom Sunsa nastavlja se i u trećoj četvrtini kada Mavericksi na leđima sinoć fantastičnog Jasona Kidda (19 poena, 20 asistencija) bježe na još većih +30 koji im omogućavaju mirno privođenje susreta kraju. Sa 14. asistencijom tijekom treće četvrtine Kidd je ostvario još jedno priznanje - preskočio je velikog Magica Johnsona na vječnoj ljestvici ukupnih asistencija. "Kidd je igrač sa željeznom voljom - potpuno je zaslužio ovo priznanje", nakon susreta izjavio je trener Dallasa, Rick Carlisle.

Dallas Mavericks - Phoenix Suns

Bila je to velika večer i za Dirka Nowitzkog (28 poena): "Bit' će ovo vrlo zanimljiv tjedan". Uz Kidda i Nowitzkog svakako moramo spomenuti odličnog Josha Howarda (24 poena) i Jasona Terryja (18 poena). Leandro Barbosa (24 poena) - Grant Hill (23 poena, 6 skokova) bio je najefikasniji dvojac Sunsa.

Velikom pobjedom protiv New Orleansa Jazzeri su osigurali novo doigravanje za svoju momčad. Već na samom otvaranju gosti su iskoristili opuštenost Hornetsa i zabivši 41 poen pobjegli na +22 koji do poluvremena narastaju na još većih 27 poena razlike.

Iako David West (23 poena, 12 skokova) i Rasual Butler (21 poen) predvode Hornetse u nastavku i omogućavaju im ulazak u završnicu sa svega 11 poena zaostatka Ronnie Brewer (23 poena, 5 skokova), Deron Williams (21 poen, 11 asistencija) i ostatak društva iz Utahe nije planirao izgubiti dobiveno i rutinskom igrom u svoju korist privode susret kraju.

Sinoćnji poraz Sunsa Portlandu je automatski osigurao prvo doigravanje od 2003. godine stoga ne čudi njihovo slavlje usprkos sigurnom porazu protiv Rocketsa. "Ma šta bi bili nezadovoljni, upali smo u doigravanje", nakon susreta izjavio je Brandon Roy (22 poena, 6 asistencija) koji je uz LaMarcusa Aldridgea (22 poena, 9 skokova) večeras predvodio Trail Blazerse. S druge strane terena svakako moramo istaknuti ponovno odličnog Yaoa Minga koji je za 37 minuta na terenu upisao 21 poen i 12 skokova.

Nakon što ih je Toronto porazio u Madison Square Gardenu i tako i teoretski izbacio iz playoffa Knicksi su vratili "uslugu" i sigurnom pobjedom u Air Canada Centeru i teoretski uništili sve šanse Raptorsa. Prekretnicom susreta pokazala se druga četvrtina kada su Wilson Chandler (17 poena) i njegov New York pobjegli na za Toronto neuhvatljivih +11. Ponovno najistaknutiji igrač gostiju bio je Chris Bosh (31 poen, 14 skokova), a odličan nastup je i iza našeg Roka Leni Ukića koji je za 14 minuta upisao sedam poena (1/1 slobodna bacanja, 3/6 šut za dva), dva skoka i četiri asistencije.

Kad više nema šansi za playoff New Jersey igra najljepšu košarku ove sezone. Naime, iako je gostovanje 76ersa trebao biti pravi izazov za domaćina Netsi su u obrani slomili Philadelphiju, koja je postigla svega 67 poena, i tako osigurali 32. ovosezonsku pobjedu. Dok su čak sedmorica igrača New Jersey predvođena odličnim Vinceom Carterom (15 poena, 5 skokova) upisala dvoznamenkasti broj poena kod 76ersa je to uspjelo tek Louisu Williamsu (14 poena).

Nastavak dominacije Cavsa na domaćem terenu osjetili su i Spursi koji su neočekivano lako doživjeli 27. ovosezonski poraz što Cavalierse i dalje drži na vodećem mjestu lige sa pobjedom više od drugoplasiranih Lakersa. Dok kod Clevelanda uz LeBrona Jamesa (38 poena, 7 skokova, 6 asistencija) svakako moramo spomenuti i dvojac Delonte West (22 poena, 6 skokova) - Maurice Williams (22 poena, 5 skokova) kod domaćina se istaknuo tek Emanuel Ginobili upisavši 24 poena uz četiri asistencije.