Lakersi lakše dišu, vratio se Bynum

Branimir Korać • petak, 10.04.2009.

Tri susreta bila su noćas na programu u NBA ligi i sva tri su završena pobjedama favorita. Na svom parketu uspješni su bili Lakersi i Bullsi dok su u gostima slavili Rocketsi...

U derbiju Zapada Lakersi su ugostili Denver Nuggetse i upisali pobjedu 116:102. Više od same pobjede Lakersima znači povratak Andrewa Bynuma koji je zbog ozljede bio duže vrijeme van parketa. Bynum je odigrao svoju prvu utakmicu i ostvario dobar učinak od 16 poena i sedam skokova za 21 minutu.

U sjeni Bynumovog povratka sjajno su odigrali i Kobe Bryant i Pau Gasol. Bryant je s 33 poena bio najbolji strijelac susreta dok je Gasol odradio odličan susret ubacivši 27 poena uz 16 skokova. Kod Nuggetsa 23 poena uz pet skokova upisao je Carmelo Anthony dok je 17 poena i deset skokova dodao Nene Hilario.

Rocketsi se bore za treću poziciju na Zapadu i svaka pobjeda im je važna. Noćas su gostovali kod Sacramenta i upisali očekivanu pobjedu 115:98 i tako preuzeli od Spursa vodeću poziciju u Southwest diviziji.

Bynum ponovno na terenu

U rezultatski nezanimljivom susretu u kojem je Houston s lakoćom u drugom dijelu kontrolirao rezultat istaknuli su se Ron Artest s 26 poena i Yao Ming s 20 poena i devet skokova. Kod Kingsa 22 poena i 11 skokova ostvario je Spencer Hawes dok je 16 poena i deset skokova dodao Jason Thompson.

Veliki korak prema osiguravanju doigravanja napravili su Chicago Bullsi koji su uz kvalitetnu igru u drugom poluvremenu nadigrali Philadelphiju 113:99. Nakon izjednačene utakmice u prvom poluvremenu, u drugih 24 minute Bullsi su preuzeli rezultatsku kontrolu i otišli prema pobjedi.

Kod Chicaga najbolji su bili Ben Gordon i Tyrus Thomas s po 24 poena. U gostujućem sastavu 20 poena ubacio je Andre Miller dok je Andre Iguodala s 19 poena i deset asistencija.