1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 11.04.2009, 16:30 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 1000
Suci: Gerek (Zabok), Perak (Karlovac), Jambrović (Čakovec)

Mihaela Bradovski • subota, 11.04.2009.

Oslabljeni su Osječani stigli u Ulicu pjesnika i veći su dio susreta uspješno branili svoju mrežu i bod. Momčad Luke Pavlovića imala je više od igre tokom cijelog susreta, a pogotkom stopera Kartela stigli su do vrlo vrijedne pobjede, tim više vrijednije što je postignuta na domaćem terenu na kojem su se redovito mučili...

Davor Piškor
61'
16
Besart Abdurahimi
76'
17
Igor Jugović
90'
Ivica Lončarević
59'
Tomislav Steinbrückner

Da će prvi dio susreta proteći u laganoj dominaciji Pjesnika dao je naslutiti i prvi ozbiljniji pokušaj na susretu. Igrala se peta minuta kada su lijepo oko i u šesnaestercu gostiju kombinirali Pejić, Šovšić, Krstanović i Vugrinec. Najiskusniji igrač "bijelih" pucao je pored desne Skenderove stative. Prva izmjena dogodila se u 16. minuti, u jednom skoku s Kartelom nastradao je Ivo Smoje.

Tri minute kasnije dupli pas Mujdže i Vugrinca završava veznjak Zagreba udarcem kroz dvojicu Osječana. Lagan posao za Skendera. U 20. minuti prvi puta morao je intervenirati i domaći vratar. Miličević je prošao Pejića, no Škorić ipak stiže prvi na loptu. Već u idućem napadu nova prilika za "bijele", Mujdža je poslao loptu u dubinu kaznenog prostora gostiju, Krstanović ostaje nedorečen.

Na isteku prvih pola sata igre iz daljine je na jednoj strani udarac oprobao Parlov, a na suprotnoj Pranjić. U 31. minuti paleta raznovrsnih neuspjelih pokušaja. Vugrinec, Krstanović, Parlov, a potom i Špičić nisu uspjeli opasnije ugroziti Skendera. Samo minutu kasnije Špičić je lako prošao pored čuvara, no umjesto ubačaja odlučuje se za udarac što gostujućem vrataru ne predstavlja veći problem.

Kapetan "bijelih" Matija Špičić u prilici je i u 41. minuti kada na ubačaj Mujdže na drugu stativu lagano puca glavom pored gola. Samo minutu kasnije udarac je oprobao i Šovšić nakon što je na sredini osječke polovice pokupio jednu loptu. Dosta nepromišljen potez u situaciji kada se ispred njega nalazilo nekoliko njegovih suigrača. I sama završnica prvoga dijela pripala je Zagrebu. U 45. minuti Krstanović loptu glavom šalje malo pored gola, a minutu kasnije dupli pas Pejića i Vugrinca zaustavlja blok ispred Skendera.

Prilikom Pjesnika započeo je i nastavak dvoboja. Još jednom iz daljine pokušava Šovšić, a najizgledniju priliku "bijeli" su propustili realizirati u 48. minuti. Celjak se umjesto na udarac odlučuje na dodavanje za Špičića koji na suprotnoj strani iz dosta teške situacije pogađa okvir gola već svladanog Skendera. U 60. minuti koncentraciju Osječkog vratara testira i Mujdža oštrim udarcem s ruba kaznenog prostora.

U idućim minutama Zagreb se preselio na polovicu gostiju, no konkretnije prilike nije bilo. Iduća izglednija ona je iz 71. minute kada je na ubačaj Mujdže loptu loše zahvatio Piškor. Nakon 75. minute lagana nervoza na tribinama stadiona u Kranjčevićevoj, osječki su nogometaši sve češće tražili pomoć liječničke službe, a to se odugovlačenje domaćim navijačima nikako nije svidjelo. Zbog istoga se igra prilično raspala, a prilike potpuno prorijedile.

"Bijeli" se međutim nisu predali, slobodan udarac u 82. minuti izveo je Pejić, a na drugoj je stativi Kartelo glavom zatresao mrežu "žilavih" gostiju. Pogodak je potvrdio bolju i zreliju igru domaćeg sastava, a tribine su kao rijetko kada ove sezone nagradile napore svoje momčadi. U posljednjoj minuti regularnog dijela glavom je zaprijetio Krstanović, no preciznosti kao u Kartelovom slučaju nije bilo.

Gostujući igrači teško da će ponovno zaigrati u ovom sastavu i nedostaci četvorice standardnih igrača itakako su se osjetili, no Zagreb je pogotkom u samoj završnici potpuno zasluženo stigao do pobjede i prestigao goste na prvenstvenoj tablici.