Genoa 3:2 Juventus
Juventus

Jurić i Genoa srušili Juventus

Ivana Spahija • subota, 11.04.2009.

U "malom derbiju" 31. kola Serie A, nogometaši Genoe uspjeli su prirediti senzaciju i na domaćem terenu svladati Juventus. Momčad iz Genove zasluženo je slavila protiv "prve pratilje" Intera, a unatoč prednosti koju su imali gotovo tijekom cijelog susreta, domaćini su utakmicu riješili praktički u posljednjoj minuti...

San o plasmanu u Ligu prvaka i dalje je na snazi u redovima Genoe. Ivan Jurić i suigrači na pragu su povijesnog postignuća, momčad iz Genove u cilju obrane četvrtog mjesta na ljestvici ruši sve pred sobom, a na stadionu Luigi Ferraris pao je i veliki Juventus. Stara dama, zahvaljujući remiju Intera s Palermom, imala je priliku smanjiti zaostatak za vodećom momčadi prvenstva, no u Genoi su imali drugačije planove i u uzbudljivoj utakmici domaćini su slavili rezultatom 3:2. Naš Ivan Jurić odigrao je cijeli susret u dresu pobjedničke momčadi, a Dario Knežević nije bio u kombinacijama Claudija Ranierija za ovaj dvoboj.

Domaćini su odlično ušli u utakmicu i već u sedmoj minuti stvorili izglednu priliku za pogodak. Palladino je uputio udarac prema vratima gostiju u trenutku kad je Buffon već bio svladan, ali je loptu s gol crte uspio izbiti Legrottaglie. Genoa je ponovno zaprijetila i u 16. minuti kada je Sculli isprobao udarac s preko 20 metara, ali je siguran bio Buffon.

Vezane vijesti

Silni pokušaji domaćinima su se isplatili u 29. minuti. Mesto je probio po desnoj strani obrane Juventusa i ubacio za Mottu, koji nije imao problema matirati Buffona za vodstvo Genoe od 1:0. Do tada praktički nevidljivi gosti iz Torina probudili su se u 45. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za Juventus zbog prekršaja Ferrarija nad Del Pierom. Sam kapetan Stare dame sigurnim je udarcem s bijele točke poravnao rezultat na 1:1.

Raspoloženi domaćini nisu dugo čekali na uzvrat, samo dvije minute nakon izjednačenja ponovno se tresla mreža Juventusa. Jurić je izveo udarac iz kuta, a Motta po drugi put u susretu pospremio loptu u mrežu Buffona i Genoi donio vodstvo od 2:1. U nastavku su jače pritisnuli nogometaši Juventusa, u dva navrata Genou je spasila odlična reakcija vratara Rubinha, a gosti su s igračem manje ostali u 65. minuti kada je zbog prekršaja nad Scullijem put svlačionice morao Camoranesi.

Genoa je veliku priliku za povećanje vodstva propustila u 73. minuti kada je Janković pogodio gredu, a gosti su to kaznili u 84. minuti pogotkom Iaquinte za izjednačenje od 2:2. Ipak, sreća je na kraju pomazila Genou, koja je pet minuta kasnije zahvaljujući pogotku Palladina postavila konačan rezultat na 3:2 za veliku pobjedu i nastavak nade u plasman u Ligu prvaka. Juventus je još jednom propustio priliku bodovno se približiti Interu i za crno-plavima sada zaostaje velikih deset bodova, a Genoa i dalje drži četvrto mjesto s dva boda prednosti ispred Fiorentine.