1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 11.04.2009, 20:15 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 4000
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Petar Gabrilo (Split), Marin Ivanković (Split)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Zadar
Zadar

Bunkerom do boda

Ivana Jurica • subota, 11.04.2009.

Totalno defenzivna igra koju su Zadrani prikazali na Šubićevcu i ovog im se puta isplatila. Iako oslabljeni uspjeli su u svom naumu: sa Šubićevca nose bod i zadovoljniji odlaze u Zadar. Šibenik zasigurno nije zadovoljan utakmicom bez golova, odnosno neosvajanjem planiranih bodova. Najzaslužniji za ostvareni bod momčadi iz Stanova je vratar Vuković...

Ivan Elez
75'
26
Joško Kovač
86'
9
Alen Šubić
89'
Ante Mitrović
71'
26
Stjepan Skočibušić
83'
17
Jozo Pletikosić
90'+1'
Dalibor Zebić

Na prvi opasniji napad domaćih čekalo se kratko. Gović je u drugoj minuti pucao iz slobodnog udarca, ali bilo je to preslabo za Andriju Vukovića. Tri minute kasnije Zec je ubacio s lijeve strane, a Gović glavom pucao za malo preko gola. Zadrani su se od početka orijentirali isključivo na obranu, tek su Batur i posebno Šaranović nešto pokušavali napraviti.

Baš je Šaranović u sedmoj minuti prvi zaprijetio šibenskom vrataru Blaževiću. Udarac je bio neugodan, ali je Blažević uz male poteškoće ipak ukrotio loptu. Deset minuta kasnije nova odlična prilika za Šibenik: Gović je izveo korner, dodao prizemnu loptu za Alispahića, ali njegov udarac sa same gol linije, iz donjeg desnog kuta, vadi jedan od zadarskih igrača.

Funcuti proslavili rođendan

Šibenski Funcuti na dalmatinskom derbiju imali su vrhunac svoje rođendanske proslave. U 26. minuti utakmice istaknuli su i koreografiju posebno pripremanu za ovu priliku, odnosno svoj 26. Rođendan: veliki transparent sa grbom sa što su nagrađeni pljeskom cijelog stadiona. A najiščekivaniji poklon ipak nisu dobili. Zadrani su pomrsili račune i kući odnijeli jedan bod.

Redale su se akcije Šibenčana u i pred kaznenim prostorom gostiju. U 20. minuti Rodić je ubacio s desne strane, ali je zadarski vratar brži od Ermina Zeca. Kad već nije išlo iz kombinacija, pokušali su Gović i Alispahić individualnim rješenjima, ali nije bilo posla za vratara Vukovića. U jeku šibenskih napada Zadrani su iz ničega došli do prilike. Pogriješio je Labudović, lopta se dokopao Šaranović koji puca snažno, a Blažević brani. Nakon drugog uzastopnog kornera snažno je opalio i Batur, a domaći golman i ovog je puta bio prisiljen na intervenciju.

Do kraja poluvremena domaćini su zaprijetili još jednom, ali i najopasnije do tad. Gović je ubacio s desnog boka, Rodić je glavom pucao, ali je zadarski vratar fantastičnom reakcijom, i uz pomoć vratnice, spriječio vodstvo Šibenika. Na poluvrijeme se tako otišlo bez pogodaka, iako su domaćini imali više od igre, dobre prilike, dok su Zadrani zaprijetili tek dva puta, od čega su im jednu priliku priredili domaćini.

Šibenčani su i u nastavak krenuli s ciljem da što prije postignu pogodak. Zec je pucao već u prvoj minuti nastavka, ali nije bilo problema za zadarskog čuvara mreže. U istoj minuti još bolja prilika za Modre: kombinirali su Zec i Gović koji se našao u odličnoj prilici i umjesto udarca odlučio se na dribling i odlična prilika otišla je u nepovrat. U 48. minuti Zadrani prijete preko Šaranovića, ali domaći vratar lako kupi tu loptu. Dvije minute potom imaju gosti i odličnu priliku iz slobodnog udarca, ali Batur sa 22-23 metara puca po sredini gola.

U 53. minuti i Šibenik prijeti iz slobodnog udarca. Izvođač je, kao i uvijek u takvim prilikama, Gović, Zadrani izbacuju u korner nakon kojeg domaći kapetan Raič pokušava glavom, ali Vuković kupi i tu loptu. Sedam minuta kasnije dobra kontra gostiju zamalo je urodila plodom. Šaranović je dobio dugu loptu, a teže posljedice za domaćine istrčavanjem je spriječio vratar Blažević.

Iako su svim silama pokušavali doći do pogotka Šibenčani nisu uspjeli. U igru je Kalinić uveo i Eleza, Kovača i Šubića, ali ništa nije pomoglo. Najveću priliku imao je Rodić 11 minuta prije kraja utakmice, ali pucao je ravno u dobro postavljenog vratara Zadra.

Zadrani su ostvarili ono što su željeli – bunkerom su uzeli jedan bod, dok u napadačkom dijelu nisu pokazali gotovo ništa. Šibenik je imao terensku inicijativu, ali nije pronašao rješenje protiv bunkera. Svoje priliku nije iskoristio, ali, unatoč tome zadržao je treće mjesto na ljestvici, dok su Zadrani i dalje pretposljednji, ali s četiri boda prednosti ispred Croatije Sesvete.