1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 16:30 h, Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Lesandrić (Nuštar), Menđušić (Vinkovci)
Inter-Zaprešić
0:2(0:1) Hajduk
Drago Gabrić 40', 66'
Hajduk

Hajduk voli Zaprešić

Bernard Jurišić • nedjelja, 19.04.2009.

Hajduk je na krilima sjajnog Drage Gabrića pobijedio Inter u Zaprešiću i prekinuo mini-niz gostujućih neuspjeha. Splićani su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su mogli slaviti i puno uvjerljivije od konačnih 2:0...

Armand Dubois Yankep
56'
5
Toni Golem
71'
9
Bernard Gulić
73'
Ante Miše

Ni 13. međusobna utakmica u Zaprešiću nije bila kobna za Hajdukovce. Nikad Splićani nisu izgubili u prvenstvenim susretima u Zaprešiću, a tu su tradiciju nastavili i danas. 2:0 i to igrom i prezentacijom još uvjerljivije i sigurnije nego prije mjesec i pol dana kad je bilo rezultatski još uvjerljivijih 4:0.

Od prve minute Hajdukovci su krenuli po pobjedu, pa je Nikola Kalinić već u početnim minutama počeo "ratovati" s odličnim mladim vratarom Intera Delačem. Ipak, prava utakmica počela je tek od 15. minute.

Vezane vijesti

Uraganskih 15 minuta Hajduk je proveo u zaprešićkom kaznenom prostoru, no još jednom su pokazali Splićani velike probleme u realizaciji. Kalinić, Andrić i Ibričić nikako nisu uspijevali proći posljednju prepreku, 17-godišnjeg Delača, a "Ibru" je jednom zaustavila i greda. Period velike dominacije Hajduka prekinula je odlična prigoda Intera, no Bosec je za malo zakasnio na Dodov ubačaj na drugu vratnicu.

U 35. minuti Ibričić je krenuo sam prema Delaču, no na veliko negodovanje gostiju pomoćni sudac signalizirao je zaleđe. Ipak, prednost Hajduka stigla je prije odlaska na odmor.

Ibričić je u 40. minuti ubacio loptu iz kornera, Gabrić spretno na prvoj vratnici samo okrznuo loptu i poslao je u mrežu za 0:1. Pet minuta kasnije istovjetna akcija s istim akterima, no ovog je puta Delač odlično reagirao i zaustavio loptu na samoj gol-liniji.

U drugi je dio Hajduk ušao nešto opreznije, ali i dalje s namjerom da drugim pogotkom riješi utakmicu. U 61. minuti nova sjajna reakcija Delača na udarac Ibričića glavom s pet metara, a u 65. minuti jedan bijeg Kalinića rješava susret.

Munjevito se najbolji strijelac HNL-a sjurio prema Delaču, nosio je dugo Budimira na leđima, no na koncu ga je Interov stoper ipak srušio prije negoli je stigao pucati. Jedanaesterac za Hajduk i crveni karton Budimiru, a Kalinić je sam postavio loptu na bijelu točku. Delač je i to skinuo, no pritrčao je koncentrirani Drago Gabrić i lišio svoju momčad neizvjesne završnice. 2:0 u 66. minuti.

Hajduk je do kraja još nekoliko lopti mogao ugurati u domaću mrežu, no Delač i Ceraj spašavali su svoju momčad od udaraca Kalinića i Tomasova. Do kraja je i Maloča stigao zaraditi crveni karton, pa njega, kao ni Andrića, Kalinića, Pandže i Jurice Buljata (zaradio karton sjedeći na klupi) neće biti u srijedu protiv Croatije zbog trećeg žutog kartona.

Hajduk je tako još jednom pokazao kako voli gostovati u Zaprešiću, gdje još nikad nije izgubio utakmicu. Tri boda prekinula su 180 minuta dug gostujući niz bez pobjede, a u srijedu na Poljud stižu posljednjeplasirani Sesvećani.